Padėkos vakaras – laukiamas ir intriguojantis Pereiti į pagrindinį turinį

Padėkos vakaras – laukiamas ir intriguojantis

2009-08-08 23:59
Padėkos vakaras – laukiamas ir intriguojantis
Padėkos vakaras – laukiamas ir intriguojantis / Vytautas Liaudanskis

Jau septyniolika metų puoselėjama Klaipėdos mero padėkos vakaro tradicija sunkmečiu neišsikvėpė. Šįsyk Jūros šventės rėmėjams ir organizatoriams Rimantas Taraškevičius spaudė rankas ant didžiausio pasaulyje burlaivio denio.

Įsileido svetingai

Keturstiebis barkas „Sedov“ įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip stambiausias tradicinės statybos burlaivis, išlikęs iki mūsų dienų. Klaipėdos meras R.Taraškevičius tvirtino, kad susitarti dėl šventės organizavimo ant erdvaus denio su rusų įgula nebuvo sudėtinga. „Įvairūs renginiai laivui yra puiki galimybė užsidirbti. Įgula geranoriškai sureagavo į mūsų prašymą, pati pasisiūlė pasirūpinti vaišėmis. Iš pradžių išreiškiau dvejonę, jog laivo šeimininkai svečių turbūt nesugebės palepinti taip, kaip tai galėtų padaryti klaipėdiečiai. Visgi manau, kad su savo užduotimi įgula susidorojo. Žmonės turbūt nenusivylė negavę keptų varnų, putpelių ar kitų delikatesų – jūreivių sutepti sumuštiniai buvo ne mažiau gardūs“, – juokėsi R.Taraškevičius.

Mero padėkos vakare dalyvavo per 300 žmonių – su žinomais klaipėdiečiais taures už Jūros šventę ir Klaipėdos gimtadienį kėlė aukšti valstybės pareigūnai, politikai, visuomenės veikėjai, svečiai iš užsienio. Garbią publiką pasveikinęs „Sedov“ kapitonas Viktoras Michailovičius Mišenevas sulaukė mero staigmenos: sužinojęs, kad įgulos vado gimtadienis sutampa su miesto švente, R.Taraškevičius parūpino solidžią vyrišką dovaną – „Tūkstantmečio degtinės“ butelį.

Savita vaišių egzotika

Skambant gyvai muzikai svečiai susidomėję ragavo jūreivių paruoštų vaišių – keptų kumpių su bulvėmis ir salotų, kurios buvo patiektos tarybinius laikus primenančiuose dubenyse. Plastmasiniais įrankiais doroti mėsą pasirodė nelengva užduotis, tačiau šventės dalyvių nuotaika dėl mažmožių nesugedo. Desertui laivo kokas buvo paruošęs pudingo su vyšnių uogiene.

Po jūreiviškų vaišių svečiai skubėjo apžiūrėti burlaivį, įsiamžinti prie jo šturvalo. Šventės dalyviams organizatoriai suteikė progą sublizgėti savo žiniomis apie laivus – poros dalyvavo viktorinoje.

Klaipėdos vadovo padėkos vakaras kainavo apie 65 tūkst. litų, įskaitant denio nuomą, maistą, muzikantų ir kitas paslaugas. Šiek tiek daugiau nei pusę šių lėšų laivui sumokėjo Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, likusią dalį – viešoji įstaiga „Jūros šventė“. R.Taraškevičiaus teigimu, šiemet priėmimo biudžetas buvo bent triskart kuklesnis nei ankstesniais metais.

Garbūs svečiai į mero padėkos vakarą laive buvo pakviesti pirmąsyk Klaipėdos istorijoje – iki šiol vieną kartą renginys buvo vykęs tik kelte. „Tikiuosi, kad ateityje dar atsiras galimybių šventę surengti ant denio“, – pasvajojo R.Taraškevičius.

Neprisirišo prie vietos

Tradicija per Jūros šventę rengti mero padėkos vakarus gimė 1992-aisiais, kai miestui vadovavo Povilas Vasiliauskas. Kviestinė publika tąsyk susirinko Smiltynės kurhauze.

Savivaldybės Socialinio departamento direktorė Nijolė Laužikienė prisiminė, kad pirmojo mero padėkos vakaro vaišėmis rūpinosi „Klaipėdos“ restoranas. Šventės erdvės buvo papuoštos lempučių girliandomis, svečius linksmino uostamiesčio muzikantai, norintieji galėjo pasiplaukioti laiveliais po marias.

Į padėkos vakarą kelte svečius sukvietė buvęs uostamiesčio meras Eugenijus Gentvilas. „Šios šventės nebuvo teminės, tačiau gimė idėja, kad svečius galėtume kasmet suburti vis kitoje erdvėje, pateikti staigmenų“, – pasakojo N.Laužikienė.

Ne sykį mero padėkos vakarai yra vykę Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Prieš kelerius metus svečiams šioje erdvėje buvo pasiūlyta apkeliauti visą pasaulį ragaujant įvairių šalių tradicinius patiekalus. Vaišėmis tąsyk rūpinosi net keli restoranai. Svečiai nepraleido pro ausis organizatorių prašymo pasipuošti spalvingais nacionaliniais kostiumais.

Kaskart nustebinti – menas

Kruizinių laivų terminalas irgi buvo tapęs išskirtinio vakaro liudininku. Šventė vyko vėjuotoje krantinėje, tad svečių organizatoriai specialiai prašė pasipuošti besiplaikstančiais rūbais. Publiką vaišino uostamiesčio restoranas „Navalis“, šokti kvietė čigoniška muzika.

Svečiams didelį įspūdį paliko mero padėkos vakaras, vienąmet vykęs Jūrų muziejaus kieme, kurio tema buvo „Mėlyna“. Poros atkeliavo pasipuošusios jūreiviško stiliaus rūbais. Programa buvo spalvinga: smagios Keistuolių teatro aktorių dainos, inscenizuotas piratų užpuolimas su kaskadiniais triukais.

Retro stiliaus vakaras, kurio metu muzikavo Donato Katkaus vadovaujamas kamerinis orkestras, 2004-aisiais buvo užliejęs Prano Domšaičio galerijos kiemą. Restoranas „Taravos Anikė“ kvietė pasinerti į nostalgiškus prisiminimus skanaujant punšą, klaipėdietiškus pyragus ir pagal originalų receptą iškeptą žąsį.

Išskirtinių potyrių dovanojo vakaras etnografinėje žvejo sodyboje Smiltynėje. Skambant liaudiškai muzikai svečiai ragavo išskirtinį kuršišką patiekalą – keptas varnas. Nuostabos šūksnių banga nuaidėjo puotautojams patiekus įspūdingą šamą.

Viduramžiai užbūrė visus

Kalbinti klaipėdiečiai vienu balsu tvirtino, kad įspūdingiausias buvo 750-ojo miesto jubiliejaus proga surengtas mero padėkos vakaras viduramžių puotos tema. Šventę organizavo konkursą laimėjęs viešbutis „Radisson“. „Drąsūs sprendimai truputį glumino, tačiau pasitikėjome profesionalais. Švęsti jie pasiūlė erdvėje tarp Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Kultūrų komunikacijų centro. Vieta atrodė išties nykiai, tačiau Kino studijos dekoratorių dėka virto tiesiog neatpažįstama“, – dalijosi prisiminimais N.Laužikienė.

Viduramžių stiliaus kostiumais pasipuošę padavėjai siūlė ragauti ant iešmo kepto jaučio, kitų patiekalų, kurie asocijuojasi su senovinėmis puotomis. Muzikiniu fonu rūpinosi „Aukuro“ choras, pučiamųjų kvintetas.

Pernai padėkos vakaras buvo sugrįžęs į Smiltynę. Renginio tema – „Meilė ir jūra“ – padiktavo romantišką nuotaiką ir svečių aprangos stilių. Firma „Taravos Anikė“ susirinkusiųjų gomurius pamalonino patiekalais su aistras kurstančių afrodiziakų turinčiais ingredientais.

Dar neįgyvendinta, tačiau jau seniai brandinama idėja – surengti mero padėkos vakarą ant Jono kalnelio.

Laukia labiau nei Kalėdų

Daugelyje minėtų renginių dalyvavusi viešųjų ryšių bendrovės „Ars idea“ vadovė Jolanta Braukylienė neabejoja, kad mero padėkos vakaras – svarbus miesto gyvenimo akcentas. „Jūros šventė Klaipėdoje galbūt laukiama labiau nei Kalėdos, tad ir šis vakaras yra nepaprastas. Išties prasminga ir gražu padėkoti Jūros šventės organizatoriams, rėmėjams. Galbūt mero padėkos vakaras galėtų būti ir didesnis, pakviečiama dar daugiau žmonių – manau, daugelis verti jame dalyvauti“, – samprotavo klaipėdietė.

J.Braukylienė įsitikinusi, jog organizuoti didžiausią metuose mero priėmimą – milžiniška atsakomybė: „Svečiai kasmet labai laukia šio vakaro, tikisi, kad jis bus ypatingas“.

Daug metų savivaldybėje atstove spaudai dirbusi pašnekovė prisiminė, kad dar nespėjus išsiuntinėti kvietimų klaipėdiečiai puldavo spėlioti, kokia bus vakaro tema, kaip reikės pasipuošti. „Siuvimo salonai sulaukdavo tikro šturmo. Ypač daug galvosūkių tekdavo spręsti ruošiantis teminiams vakarams. Jokia paslaptis – daugelis žmonių geidžia pasirodyti, o progų Klaipėdoje nėra daug“, – šypsojosi J.Braukylienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų