Muzikantai iš aštuonių šalių susivienijo bendram projektui: tarp jų – ir lietuvių kūrėja „Bjelle“

  • Teksto dydis:

Paskutinę lapkričio dieną klausytojų ausis pasiekia tarptautinis EP iš „Rytų Europos muzikos akademijos“ studentų. Jame – per atstumą gimusios dainos, kurių kūrėjai – penkiasdešimt akademijos studentų iš aštuonių Rytų Europos šalių.

Prireikė trijų mėnesių sėkmingo bendradarbiavimo nuotoliniu būdu, kad gimtų originalus pandemijos laikotarpį atspindintis albumas – penki kūriniai, parašyti muzikantų, kurie niekad, nei kurdami, nei įrašinėdami muziką nebuvo susitikę gyvai. Nuo šiandien muzikos leidybos kompanijos „Monokey“ išleidžiamas mini albumas jau pasiekiamas visose skaitmeninėse platformose.

„Dainų kūrimo procesas vyko labai komandiškai. Turiu pasidžiaugti, kad su grupe, kurioje esame pažįstami tik iš zoom'o skambučių ir chat'ų, radome labai artimą ryšį ir skiriame daug laiko ne tik darbams, bet ir bendravimui tarpusavyje“, – įspūdžiais apie projektą dalinasi dalyvė ir vienos iš mini albumo dainų bendraautorė – atlikėja „Bjelle“ Raminta Naujanytė.

„Bjelle“ ir dar septynių kūrėjų darbas „3 Months later“ gimė penkiose šalyse – Lietuvoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Estijoje ir Rumunijoje. Dainos bendraautoriai – Annanaka, Hanna Zhanova, Krapka, KOMA, Mari Meentalo, Nathalie Robelot, Santa Salna-Buliga ir Șerban-Ionuț Georgescu.

Į albumą pateko ir Estijoje gyvenančios indės Monika Bhola debiutas. Dainininkė kartu su baltarusių muzikantu Andru Namaste įrašė dainą hindi kalba „Zara Sa“. Kitas mini albumo „Eema 2020 Compilation“ kūrinys – atlikėjų iš Vengrijos, Škotijos, Estijos ir Baltarusijos Ferko, Rostany ir Vic Villian kūrinys „End Is Near”.

Daina „Don’t Play The Fool“ – jau anksčiau klausytojus pasiekęs stiprus muzikinis manifestas. Pačių kūrėjų, lenkės Karo Glazer ir vengrės Zsüd, teigimu, tai – padrąsinimas visoms už žmogaus teises kovojančioms Lenkijos moterims.

Dar viena, niekada asmeniškai nesusitikusių Ukrainos ir Rumunijos kūrėjų Bogdan Belyaev, Radu Caragea, Max Paragraph ir Artur Lisnyi kolaboracija virto daina apie mus supančią socialinę tikrovę „When I’m Gone”.

„Mano nuomone, „Rytų Europos muzikos akademija“ yra vienas iš pavyzdžių, kaip online kursai gali būti patogūs, smagūs, įtraukiantys ir naudingi. Ne kiekvienas muzikantas turi valios išsėdėti prie kompiuterio dvi valandas, du kartus per savaitę, tačiau šie kursai buvo įvairiapusiški ir pateikti labai įdomiai. Kultūrinė įvairovė parodė, kad visi muzikantai įvairiose šalyse susiduria su labai panašiais klausimais“, – sako dainininkė „Bjelle“.

„Rytų Europos muzikos akademija“ – pirmasis švietimo ir tinklų kūrimo projektas, kurio tikslas – suvienyti visą regioną. Muzikantams ir jų vadybininkams, norintiems įveikti industrijos krizę, padedama rasti galimybių muzikos verslui veikti dabartinėje realybėje. Taip pat, kuriama bendraminčių, siekiančių išplėsti savo veiklą visame Rytų Europos regione ir bendradarbiauti tarptautiniu lygiu, bendruomenė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių