Sakralios kūno architektūros trenerė Sabina Solovjova jau priprato prie nuostabos kupinų žvilgsnių, kai įvardija savo amžių. Žvelgiant į smulkutę baltą triko vilkinčią moterį sunku patikėti, kad jai yra 38-eri.
Dugno padarų žinovė
Užsiėmimus, kurių pavadinimas daugeliui skamba ganėtinai keistai, S.Solovjova veda vakarais. Sakrali kūno architektūra žengia išvien su ezoterika? S.Solovjova užtikrintai papurtė galvą: "Dar prieš susidūrimą su sakralia kūno architektūra tiksliai žinojau, kas yra ezoterika. Labai skeptiškai žiūriu į tokius dalykus. Niekuomet neskaitau horoskopų, manęs nedomina pranašystės. Manau, tokie dalykai veikia tarsi psichologinis programavimas".
Jūrinių tyrimų centre dirbančios mokslininkės žodžiai skamba įtikinamai. "Tyrinėju tai, kas juodžiausia – kirmėles, dugno bestuburius. Žmonės apie juos ne kažin ką težino", – nusijuokė biologė.
Baltutėlis triko, kurį S.Solovjova užsitempia vakarais per treniruotes "Eolos" sporto klube, – savotiška moteriškumo kompensacija. Kai klaipėdietė leidžiasi į mokslines ekspedicijas, jos įvaizdis kardinaliai pasikeičia. "Nepažintumėte manęs, apsivilkusios sunkiu kombinezonu, su pirštinėmis ir gumine žarna rankoje", – šyptelėjo pašnekovė.
Rado gyvybingumo eliksyrą
Sakralia kūno architektūra moteris susidomėjo prieš šešerius metus. "Užsikabinau", nes man pasirodė įtikinantys žodžiai, kad gyvename abejingi dvasiniam gyvenimui, o tuo pačiu – ir savo kūnui. Susimąsčiau, tarsi ant vienos rankos būčiau padėjusi Bibliją, ant kitos – knygą apie fiziologiją ir anatomiją", – atviravo ponia Sabina.
Moteris įsitikinusi, kad net brangiausi kremai ir dekoratyvinė kosmetika nepadės apgauti kitų, ir juo labiau – savęs pačios. "Gražuolės, kurios šypsosi nuo žurnalų viršelių, dažniausiai yra jaunutės merginos. Jaunystė praeina, beprasmiška stengtis laikytis jos įsikibus. Kita vertus, faktas, kad net ir sulaukusios garbaus amžiaus neprivalome tapti sukumpusiomis ir paniurusiomis. Buvau tiesiog įkvėpta pamačiusi, kaip gali atrodyti 76-erių sulaukusi moteris. Prancūzijoje gyvenančiai ir, beje, lietuviško kraujo turinčiai sakralios kūno architektūros pradininkei Natali Droin yra ko pavydėti", – kalbėjo S.Solovjova.
Klaipėdietei teko ne kartą susitikti su N.Droin, dalyvauti jos vedamuose seminaruose Prancūzijoje: "Elegantiškos, visuomet pasitempusios moters gyvenimo istorija nebuvo nuklota rožėmis. N.Droin tėvams emigravus iš Rusijos, šeimai teko daug iškęsti. Visgi moteris sutiko vyrą aristokratą, sukūrė nuostabią šeimą. Ši istorija parodo, kad atsitiktinumų nebūna. Jei esi išmintinga, išlaikai moterišką orumą, tikrai sutiksi savęs vertą žmogų".
Buvo praradusi viltį
Ponia Sabina tikino, kad dabar jaučiasi kur kas geriau nei, pavyzdžiui, būdama paaugle. "Negalėjau pasigirti sveikata. Fizinio lavinimo mokytojams vis nešdavau gydytojų raštelius. Streikavo širdis ir kitų bėdų buvo. Jau tuomet suvokiau, kad turiu sąmoningai kovoti ir pati eiti į priekį. Prireikė daug valios, tačiau persilaužiau – ilgas distancijas paskutinėse klasėse jau pajėgdavau įveikti greičiau nei kiti".
Nors stengėsi gyventi sveikai ir aktyviai, po trečiojo vaiko gimimo vėl užgriuvo bėdos – sąnarių, stuburo skausmai ir nepaaiškinamas nuovargis: "Pati sau atrodžiau visai beviltiška. Jausmas buvo toks, tarsi tuojau subyrėsiu į gabalus".
Susitikime su viena sakralios kūno architektūros trenere iš Ukrainos S.Solovjova atsidūrė atsitiktinai. "Daugelis viešnios žodžių jau išbluko atmintyje, tačiau lektorės perskaityta apaštalo Pauliaus citata iš Biblijos įsirėžė visam gyvenimui. "Argi nežinote, kad esate Dievo šventykla?". Ta frazė mane tarsi žaibas nutvilkė", – prisipažino pašnekovė.
Pačiame gyvenimo sūkuryje
S.Solovjova turi ir Lietuvos jogos asociacijos patvirtintą diplomą, tačiau tvirtino, kad sakrali kūno architektūra – žymiai kietesnis riešutėlis nei įmantrios asanos. "Man joga nepasirodė labai sudėtingas dalykas. Sakrali kūno architektūra atveria žymiai gilesnį paties savęs suvokimo lygmenį. Kūnas nėra kažkas atskirto, jis akivaizdžiai atspindi nuovargį, tinginystę, kitus dalykus. Nesunkiai galima pastebėti, kad prislėgti žmonės būna sudribę, moterų, kurios praradusios gyvenimo džiaugsmą, klubai tiesiog "išplaukia". Kai pradedame su kūnu elgtis sąmoningai, sąmoningai suvokiame ir savo ydas, užslėptus charakterio niuansus. Viskas susiję", – dėstė klaipėdietė.
Naujas pomėgis ir požiūris į savo kūną moterį paskatino studijuoti Bibliją ir kiekvienoje dienos akimirkoje įžvelgti mažą stebuklą. "Nuolat degu troškimu kažką veikti. Neleidžiu gyvenimui plaukti pro šalį", – šypsojosi moteris.
Naujausi komentarai