Užaugęs Vilniaus daugiabučių rajone, vidutines pajamas gavusioje šeimoje, darbinę karjerą M. Vanagas pradėjo labai anksti – vos dešimtos klasės pabaigoje. Tada jis pardavinėjo vilnonę patalynę. Vėliau, po pasaulį 2007–2008 metais užklupusios finansų krizės, M. Vanagas sugalvojo imtis nuosavo nekilnojamo turto verslo. Tuo metu aplinkiniai skeptiškai žvelgė į jokios patirties statybų srityje neturėjusio studento idėją, tačiau labai greitai paaiškėjo, jog jie klydo – M. Vanagas vieną po kito sėkmingai įgyvendino pirmuosius nekilnojamo turto projektus, o po kelerių metų, su partnere ir buvusia žmona Viktorija įsteigė savo įmonę. Galiausiai, vos 28-erių, jis uždirbo pirmąjį milijoną.
Pranešimo siuntėjų nuotr.
Pirmuosius penkerius įmonės gyvavimo metus visiškai paskyręs verslui, M. Vanagas apleido socialinį gyvenimą ir draugus, dirbdavo net savaitgaliais, tačiau šiandien, jausdamas tvirtą pagrindą po kojomis, jis nebenori laiko leisti tik tarp keturių įspūdingo biuro, kuris primena meno galeriją, sienų: „Aš norėčiau būti žmogus, tas verslininkas, kuris įdomiai per gyvenimą eina, kuriam verslas nėra vienintelis užsiėmimas gyvenime. Pasaulis visko turi. Man įdomu ir menai, ir istorija, ir sportas, ir aviacija, ir medžioklė, ir vakarėliai“, – šį antradienio vakarą LNK laidoje „Bus visko“ apie prioritetus svarstė milijonierius.
Su sužadėtine Simona Savickaite prieš pusantrų metų sulaukęs šeimos pagausėjimo – dukrelės Vasarės – M. Vanagas šiandien vis daugiau laiko skiria būtent šeimai. Jau kelerius metus iš eilės trijulė, vengdama niūraus lietuviškos žiemos oro, kelis mėnesius per metus leidžia Pietų Afrikos Respublikoje. Ten pasimėgavę saule ir pasisėmę puikios nuotaikos, jie grįžta į neseniai pačiame Vilniaus centre įrengtą įspūdingą būstą su nuosavu liftu, o vos tik pasitaiko proga, lankosi Rokiškyje įsigytame dvare, kurį šiuo metu bando prikelti antram gyvenimui.
Verslininkas M. Vanagas pirmą milijoną uždirbo vos 28-eri:
Kasdienybėje pritrūkęs adrenalino, anksčiau M. Vanagas leisdavosi į iššūkių kupinas keliones, yra buvęs mirtininkų išpuoliais garsėjančiame Somalyje, ne mažiau pavojingoje ir nuošalioje Etiopijos dalyje: „Ten, kur ilgiausiai buvom apsistoję, nebuvo jokio vandentiekio, patalynė buvo nekeista, maistas buvo toks, kad numetėm keletą kilogramų dėl to, kad maistą ruošia antisanitarinėmis sąlygomis – aplink daug musių, netvarka, nešvara, todėl valgydavom tik kiaušinius ir duoną, kuri buvo supakuota į plastiką“, – ryškiausiais nuotykių prisiminimais dalijosi M. Vanagas ir prisipažino, jog vietoj pavojingų kraštų šiandien verčiau renkasi su sportu susijusius iššūkius – pilotuoja nuosavą lėktuvą, vasarą žada dalyvauti triatlone: „Man taip nerealiai skambėjo. Kaip žmogus gali nuvažiuoti 180 km dviračiu, prieš tai nuplaukęs beveik 4 km, ir po dviračio dar nubėgti 40 km? Kažkoks kosmosas, bet tada taip užsikabinau – kažkaip kiti padaro, tai kodėl aš negaliu padaryti?“
Daugiau apie itin spalvingą M. Vanago laisvalaikį, pavojų kupinas keliones ir kritiką, kurios jis sulaukia iš aplinkinių dėl savo kiek neįprasto verslininkams gyvenimo būdo, žiūrėkite šį antradienį 20 val. LNK laidoje „Bus visko“.
Naujausi komentarai