Madas diktuoja... biseksualai
Vakarų šalyse šiandien įsimylima ne vyrą ar moterį, o žmogų. To rezultatas – smarkiai padaugėjo biseksualų. Minėtos seksualinės orientacijos gerbėjai dažnai turi vyrą ir meilužę arba žmoną ir meilužį.
Tai – ne homoseksualizmas
Viskas prasidėjo nuo to, jog kai kurios merginos suvokė, jog gali įsimylėti tiek vyrus, tiek moteris. O dar tos pačios gudruolės suprato, jog pasibučiavus ar pasimylėjus su kita mergina automatiškai nevirsi prisiekusia lesbiete ar vyrų nekenčiančia feministe. “Kartais man labai malonu jausti ant savęs sunkų, raumeningą savo meilužio kūną, pasiduoti jo vyriškų rankų stiprybei. Tačiau retsykiais užsigeidžiu savo glėbyje suspausti ir ploną taliją, jausti jautrios moters odos prisilietimus”, - šitaip apie savo pojūčius vienoje iš amerikiečių pokalbių laidų pasakojo biseksualios orientacijos moteris.
Aktyviausi – studentai
Mada būti biseksualiu plinta neįtikėtinu greičiu. Ir ne vien savo pakantumu seksualinėms mažumoms garsėjančiose Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Vakarų Europoje, ypač Skandinavijos šalyse, netgi katalikiškomis tradicijomis garsėjančiose Brazilijoje, Argentinoje, Urugvajuje. Reikia pastebėti, jog sparčiai biseksualumas plinta ir buvusiose komunistinio bloko šalyse. Tiesa, mūsų šalyje gyvenantys biseksualios orientacijos žmonės vis dar nepaprastai bijo viešumos, vengia atvirai reikšti nuomonę ir dėstyti savo pažiūras. Amerikos psichologų manymu, šis reiškinys masiniu tapo dėl kilnios kovos prieš bet kokią seksualinių mažumų ar rasinę diskriminaciją. Kai kas spartų biseksualumo plitimą dar vadina “šalutiniu kovos produktu”. Žinoma, kad pirmieji idėją būti biseksualiems nusigriebė moderniausia, atviriausia progresui žmonijos dalis – studentai. Pavyzdžiui, JAV daug studentų nustojo į save žiūrėti kaip į moteriškosios ar į vyriškosios lyties atstovus. “Mes esame žmonės, ir tiek”, - teigia jie.
Nieko ypatinga
Taigi šitam amerikiečių studentų sluoksniui lytis tapo jokios esmingesnės reikšmės nevaidinančiu papildu. Tarsi akių ar plaukų spalva. Vienas biseksualus studentas vienam Los Andželo laikraščiui šitaip dėstė:
“Šiandien ateiti į vakarėlius tiktai su priešingos lyties vienu asmeniu ar tik su savo lyties vienu asmeniu keista lygiai taip pat, kaip ateiti pasilinksminti vien su savo bendraamžiais arba su tais asmenimis, kurių ūgis, svoris yra tokie, kaip ir tavo paties. Tad į vakarėlius visuomet veduosi savo draugę ir kokį nors meilužį, kurie nuolatos keičiasi”.
Reikia pasakyti, jog toks elgesys užkariavo ne vien studentų miestelius. Įprastas jis ir didelei daliai nestudijuojančių amerikiečių. Paskaičiuota, jog per pirmąjį 2002 m. pusmetį JAV televizijos biseksualios orientacijos žmonių problemoms skyrė tiek laiko, kiek jo neskyrė per dešimtį metų iki to. Maža to, atsirado netgi naujų terminų, skirtų tam tikroms biseksualų grupėms įvardyti. Štai pora jų: raidžių deriniu BUG pradėti vadinti dar negavę diplomo dvilyčiai, LUG praminė tuos, kurie jau baigia mokytis, ir t.t. Tiesa, tokių terminų atsiradimu tarytum stengtasi parodyti, jog tai buvo tik studentų žaidimai ir gavęs diplomą specialistas jų nedelsdamas atsisakys.
Tačiau atlikti tyrimai rodo, jog taip nėra. Tai patvirtina ir tas faktas, jog 1995-2003 m. Jungtinėse Valstijose su studentija niekaip nesusijusių biseksualios orientacijos žmonių asociacijų skaičius išaugo daugiau kaip dešimt kartų – nuo 40-
Naujausi komentarai