Keistuolių teatras, minintis dvidešimtmetį, žiūrovus pamalonins ypatingais koncertais. Populiarūs aktoriai džiaugiasi taip nušausiantys du zuikius: ne tik grąžins skolą gerbėjams, bet ir patys šauniai atšvęs.
Kalba vyresnieji, dirba visi
Pasikvietę žurnalistus į Keistuolių teatro, įsikūrusio Spaudos rūmuose, kamerinę salę, pristatyti būsimą koncertą keistuoliai atėjo keturiese: režisierius, aktorius, teatro meno vadovas Aidas Giniotis, aktoriai Ilona Balsytė, Andrius Kaniava ir Darius Auželis. "Kaip atrodytų, jei aktorių būtų kelis kartus daugiau nei žurnalistų?.. Juk užauginome tris keistuolių kartas, kiekvieną jų sudaro apie 12 aktorių. O jaunesniesiems iš viso neleidžiame kalbėti", – apie kuklų artistų atstovų skaičių pokštaudamas kalbėjo A.Giniotis. Vis dėlto teatro senbuviai ir įkūrėjai pažadėjo, kad jubiliejiniame koncerte išvysime visas keistuolių kartas.
Keistuolių skolos
Keistuolių teatras šį sezoną pluša itin daug – atlieka apie 30 spektaklių per mėnesį. Bet aktoriai vis tiek jaučiasi nuvylę gerbėjus. "Seniau su spektakliais važinėdavome kur kas daugiau. Sunki finansinė Lietuvos padėtis gastrolių grafikus smarkiai apkarpė. Nors teatre šį sezoną turime kaip niekada daug premjerų, mažesnių miestų žiūrovai jų nemato. Jausdamiesi skolingi norime surengti šiuos jubiliejinius koncertus. Tai bus padėka visiems, su mumis augusiems, žiūrovams. Tie vaikai, kurie prieš dvidešimt metų ėjo į spektaklius, dabar į teatrą atsiveda savo vaikų, o tėvai, kurie ateidavo su vaikais, dabar mielai grįžta su anūkais. Be to, jau seniai kuriame ne tik vaikams. Esame užauginę jaunesnių keistuolių, ir repertuare yra spektaklių įvairaus amžiaus auditorijai – visi jie turi ištikimų žiūrovų", – didžiausiu savo užgyventu turtu – žiūrovais – didžiavosi A.Giniotis.
Teatras neauga savaime
1989 m. sausio 6 d. susirinkęs būrys – A.Giniotis, I.Balsytė, Romas Vikšraitis, Sigutis Jačėnas – kėlė šampano taures: keletą metų brandinę mintį jie pasiryžo įkurti privatų profesionalų teatrą. Tais laikais tai buvo naujiena – baigę aktoriaus meistriškumo studijas tiesiog romiai laukdavo, kol bus deleguoti į iš aukščiau paskirti teatrus.
Pasiryžę pralaužti ledus keistuoliai jautėsi keistokai, tačiau jaunatviškų svajonių riboti neketino – norėjo rimto, profesionalaus, kitokio nei gyvuodavo tuo metu, teatro. Minėtas būrys jį kūrė su kurso draugais A.Kaniava, D.Auželiu, Robertu Aleksaičiu ir Dariumi Meškausku. "Kai auga žmogus, auga savaime, savaime ir dvidešimtmečio sulaukia. Teatras auga kitaip – kiekvieną dieną turime dirbti iš paskutinių, fizinių ir emocinių, jėgų", – pasakojo A.Giniotis.
Prieš dešimt metų laukdami pirmo savo teatro jubiliejaus keistuoliai šventei viską ruošė patys – leido lankstinukus, brošiūras, patys apie save rašė. O sulaukę 20-mečio nusprendė kuriuos darbus geriau perleisti žiniasklaidai. "Žurnalistai ir kritikai dabar jau labiau vertina mus, kaip kūrėjus, nei kažkada tai darydavome patys. Dėl to jaučiamės reikalingesni Lietuvai", – džiaugėsi A.Giniotis. Režisierius neslėpė, kad po dvidešimt darbo metų kūrybinė grupė jaučiasi atidavusi labai daug jėgų, todėl gali sau leisti tokia proga nuoširdžiai pašvęsti: iš pradžių meniškai, koncerte, o vėliau – poilsiaudami.
Per brangūs televizijai?
Aktorė I.Balsytė emocionaliai ir šiltai gali pasakoti apie kiekvieną teatro gyvavimo periodą. "Kiekvienas praėjęs, taip pat ir esamas, kūrybinis laikotarpis yra savaip gražus ir prasmingas. Negalime pasakyti, kad anksčiau buvo sunku, o dabar – labai smagu arba atvirkščiai", – griežtų apibendrinimų vengė I.Balsytė. Paklausta, kodėl buvo nutraukta ir nebeatnaujinta mažiesiems taip patikusios ir reikalingos keistuolių laidos transliacija televizijoje, I.Balsytė buvo atvira: "Televizijoms buvome per daug meniški. Mums buvo aiškiai pasakyta: užtenka vieno aktoriaus ir vienos lėlės, reikia kuo mažiau išlaidų ir kuo daugiau reklamos. Negalėjome su tuo sutikti, norėjome išlaikyti savo vertybes, teatro viziją. Skurdžiau gyvenome, bet principų neišdavėm." Aktorei pritarė ir kolega D.Auželis: "Patys sau norime palinkėti, kad niekados nenutrūktų tie stabdžiai, kurie sulaiko nuo komercijos."
Scenarijus tebekuriamas
Kūrybinė grupė atvirai dėstė, jog jubiliejinio koncerto idėjos gimsta spontaniškai ir kone paskutinėmis savaitėmis. "Pasitikime savo didele patirtimi ir sukauptais kūriniais. Scenarijų rašysiu aš ir A.Kaniava. Sudėsime į jį viską, ką turime geriausia", – porino A.Giniotis.
Jei ne A.Kaniava, būtume nežinoję detalesnės vis dar kuriamo renginio programos. Jau žinoma, kad pirmoji renginio dalis labiau skirta jaunajai auditorijai – žiūrovai išvys visų mylimus, vis dar matomus arba jau pasiilgtus spektaklių personažus. Antroji dalis galbūt labiau patiks jauniausių žiūrovų tėveliams – tiems, kurie užaugo su teatru. Čia girdėsime "Vogtų dainų" repertuarą, o koncertą užbaigs paskutinį kartą nuskambėsiantys "Paskutiniai Brėmeno muzikantai".
Koncertų vieta ir data: gruodžio 26 d. 18 val. Kauno sporto halėje, gruodžio 29 d. 19 val. Vilniuje, "Utenos" pramogų arenoje.
Kaina: 45, 60, 80, 100 litų.
Vaikai iki 6 metų įleidžiami nemokamai.
Naujausi komentarai