"Moteris – žmonijos ateitis", – įsitikinusi menininkė Marie Hess-Boson, kauniečių vertinimui pristačiusi savo floristikos darbus.
Trumpi, kelių spalvų sruogomis paryškinti plaukai, ekstravagantiškas makiažas, juodi drabužiai ir kukliai sunertos rankos – tokia per floristikos objektų parodos "Famme" ("Moteris") atidarymą prieš minią susirinkusiųjų stovėjo M.Hess-Boson, vieno garsiausio pasaulio floristo-dekoratoriaus, ilgamečio Vatikano gėlininkų vadovo, save vadinančio tiesiog gėlių skulptoriumi, Peterio Hesso žmona.
Paskyręs gyvenimą kūrybai ir darbui, apkeliavęs kone visą pasaulį, dalydamasis žiniomis su jaunimu, šiandien P.Hessas su žmona dirba prieš tris dešimtmečius Bazelyje įkurtoje nuosavoje floristikos dizaino mokykloje, ugdo naują floristų kartą ir diktuoja pasaulio floristikos madas. Per parodos atidarymą žmonos jis nesistengė užgožti – mylimosios sėkme džiaugėsi įsiliejęs į gausias susirinkusiųjų gretas.
"Moters viduje slypi daug dalykų, apie kuriuos ji ne visada nori ir gali kalbėti. Štai ir aš dabar sugebėčiau ištarti vos kelis žodžius. Vienas jų būtų toks – ačiū. Ačiū, kad čia atėjote", – žvelgdama į jaukiose MG galerijos erdvėse susispaudusius jos talento gerbėjus tyliai kalbėjo floristė.
Susirinkusiųjų vertinimui ji pateikė kelias dešimtis savo darbų, atliktų klijavimo būdu. Kūrybos procese M.Hess-Boson naudojo metalą, popierių, gyvulių ragus, audinį ir, žinoma, augalus.
Floristės darbuose pražydo lauko ramunės, dažno mūsų palangę puošiantis ir gydantis alijošius, eglių ir pušų kankorėžiai, kaštonai. Galerijos sienas papuošė keramikos darbai – į rėmus įsprausti vyriški siluetai su tikrais ragais. Visi jie papuošti šveicariškais menininkės bučiniais. Beje, tokiais pat raudonų lūpų atspaudais žymėtus baltus ledinukus, simboliškai tądien M.Hess-Boson dovanojo susirinkę bičiuliai.
Kas įkvėpė menininkę sukurti tokius darbus? "Įtampa ir iškreipta realybė, kurią sukelia nuolatinis visuomenės keitimasis", – tikino M.Hess–Boson. Visgi tą vakarą susirinkusieji vertintojai įtampos nejautė. Žvelgdami į ramybe alsuojančius floristikos objektus, jie mėgavosi operos solistės Kristinos Siurbytės atliekamomis dainomis, skanavo vynus iš galerijos šeimininko Marijaus Gvildžio rūsių.
Visi parodos lankytojai galės ne tik iš arčiau žvilgtelėti, kokia technika atlikti šveicarės darbai – visi norintieji juos galės ir įsigyti. Paprastesnė gėlių kompozicija įkainota iki 100 litų, didesnės – iki 350 litų, keramikos darbai – 700 litų. "Ir vaza, ir kambario dekoracija – du kartu", – atidžiai apžiūrinėdama kompoziciją su saulėgrąžos žiedu, floristės išmone stebėjosi viena iš vakaro viešnių.
KAS: floristikos darbų paroda "Femme".
KUR: MG galerija, Laisvės al. 37.
KADA: nuo rugpjūčio 11 iki spalio 11 d.
Naujausi komentarai