Ekstremalaus šokinėjimo entuziastui tėvai pirštu negrūmoja Pereiti į pagrindinį turinį

Ekstremalaus šokinėjimo entuziastui tėvai pirštu negrūmoja

2008-09-26 09:00

Įspūdingų judesių kompozicijas ore atliekantys vaikinai pamiršta baimės jausmą

Nebūtina pirkti bilietą į cirką, kad pamatytumėte ore skraidančius akrobatus. Gatvės, skverai, pajūris, aikštelės – ekstremalaus šokinėjimo mėgėjai naujų triukų mokosi įvairiose miesto vietose. "Dabar mokausi atlikti vertikalų, dvigubą apsisukimą. Manau, užtruksiu tris mėnesius", – devyniolikmetis Ilja Gavrilovas lengvu judesiu apsisuka ore ir tvirtai nusileidžia ant žemės.

Ekstremalaus šokinėjimo mėgėjas artimųjų savo pomėgiu nešiurpina ir nebestebina. Klaipėdietis savo triukais labiau traukia miestiečių dėmesį. "Juk ne kiekvieną dieną gatvėje pamatysi orą skrodžiančius jaunuolius", – šypteli Klaipėdos Jūreivystės kolegijos studentas.

– Lietuvoje mažai kas girdėjo sąvoką "tricking". Kuo ypatingas šis užsiėmimas?

– Lietuvoje tai vis dar neįprasta laisvalaikio forma. Ši sporto šaka – tarsi kovos meno, gimnastikos ir akrobatikos junginys. Vadinamojo trickingo entuziastai stengiasi išmokti kuo daugiau įspūdingų judesių. Ne kiekvienas žmogus galėtų apsiversti per galvą – tam reikia fizinės ištvermės. Mūsų komandoje "Klt3run" yra 9 vaikinai. Visi sportuoja ir domisi Rytų dvikovomis. Aš pats aštuonerius metus lankiau karatė treniruotes. Su bičiuliu pažiūrėjome filmuką internete ir sugalvojome pabandyti. Dabar įvairias judesių kompozicijas kuriame patys. Su "Klt3run" kompanija rengiame šou naktiniuose klubuose, uždaruose vakarėliuose.

– Ar galima šį užsiėmimą galima vadinti savotiška parkūro atmaina?

– Nelabai. Parkūras – racionalus kliūties įveikimas. O mūsų užsiėmimai labiau primena įvairių judesių šou. Klaipėdoje tokią laisvalaikio formą propaguoja per 30 žmonių. Mėgėjų atsiranda nuolat, bet daugeliui jų neužtenka valios treniruotis toliau.

– Minėjai, kad miesto erdvė – ideali vieta treniruotėms. Vasarą klaipėdiečiai jūsų pratybas įvairiose vietose stebėdavo kas antrą dieną. O kokios aplinkos reikia pradžiamoksliui?

– Gimnastikos salė – puiki vieta treniruoti kūną. Pirmokui tiks ir pamokos ant žolės – švelniau kristi (šypteli). Pavyzdžiui, šią vasarą su draugu treniravomės prie jūros. Minkštas smėlis, grynas oras, puiki nuotaika.

– Ekstremalių užsiėmimų mėgėjai patiria ne vieną traumą. Kokias baimes tenka įveikti jūsų komandai?

– Nepasakyčiau, kad tų traumų buvo daug. Pats neturėjau nė vienos. Vienas komandos narys pasitempė sausgysles, kitas buvo susilaužęs pirštą. Svarbiausia – pasiruošti psichologiškai. Tarkim, verčiantis per galvą reikia įveikti save. Pasitikėjimas nugali visas kliūtis.

– Kiek laiko reikia paaukoti, norit išmokti naują triuką?

– Priklauso nuo judesio sudėtingumo. Paprasčiausius triukus galima išmokti per dieną. Jei gera fizinė forma – gali pavykti iš pirmo karto. Sudėtingesnių kompozicijų mokomės du, tris mėnesius.

– Kiek kartų per minutę galėtum atlikti oro kūlvirstį?

– Verstis ore galima iš įvairių pusių. Jei versčiausi iš nugaros – per minutę tai padaryčiau kokius 25 kartus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų