Mano draugai menininkai. Taip pavadintoje Vyriausybės rūmuose eksponuojamoje Stasio Paškevičiaus fotografijų parodoje eksponuojami trisdešimt penki Lietuvos visuomenei gerai žinomų Lietuvos kūrėjų portretai.
Paroda yra tarsi tiltas, permestas per metų ir darbų sandūrą.
2007-ųjų vasarą didelė S.Paškevičiaus sukurtų fotoportretų paroda buvo surengta Vilniaus rotušėje, maždaug tuo pat metu dienos šviesą išvydo fotografijų albumas „Draugų veidai“. Galima sakyti, kad fotografo pastarojo meto darbai ir rezultatai pašvęsti draugams, bičiuliams ir pažįstamiems.
Kūrybingas, veiklus, entuziazmo, noro veikti ir idėjų nestokojantis S.Paškevičius jų turi pakankamai – su jais suvedė gyvenimo keliai ir kryžkelės, bendri pomėgiai, interesai, reikšmingi visuomeninio gyvenimo įvykiai.
Ypač daug laiko neišdildomų pažinčių ir susitikimų autoriui dovanojo audringas, verpetuojantis Atgimimo laikotarpis, aktyvus dalyvavimas Sąjūdžio veikloje. Jis buvo tarp aktyviausių mitingų ir masinių renginių organizatorių. Beje, prie jų prisidėjęs labai konkrečiai ir realiai. S.Paškevičiaus sukonstruota scenos įranga, apšvietimo ir garso aparatūra buvo naudojami visuose svarbiausiuose Sąjūdžio mitinguose.
S.Paškevičius buvo ir atmintinų istorinių Sausio 13-osios įvykių sūkuryje – tuometinėje Aukščiausiojoje Taryboje raštu fiksavo įvykius. Šie liudijimai 2006 metais išleisti knyga. Tai – ne vienintelė jo išleista knyga. Kitos knygos ir trisdešimt mokslinių straipsnių – apie lazerių pritaikymą ir kitokias sudėtingas materijas – interesų ratas stebėtinai platus.
Parodos „Mano draugai menininkai“ autorius įspėja, kad nei albumo, nei parodų pavadinimų nereikėtų suprasti paraidžiui.
„Draugai“ reiškia ne tik ir ne tiek pažinties gilumą, bendravimo dažnumą ir intensyvumą, kur kas labiau – šiltą ir draugišką autoriaus santykį į fotografuojamus asmenis.
Naujausi komentarai