Cirke – nuo mokyklos suolo

– Žiūrovas šiandien reiklus cirkui?

– Klaipėdos auditorija gera, tačiau labai svarbu, kad žmonės suvoktų, jog mūsų pasirodymai nesikartoja, atvežame vis naują programą. Kartais žmonės mums paskambinę sako: "Kokie brangūs bilietai", bet į tai visuomet atsakau – pigūs bilietai, pigus ir cirkas. Galima būtų palyginti su užsieniu – žmonės ten nenori atiduoti savo pinigų pigiai programai. Jie geriau sumokės daugiau, bet tai bus vertinga investicija. Mes nesame tokie turtingi, kad išleistume savo pinigus pigiems pasirodymams. Kultūros ir meno be pinigų nebus. Nė vienas save gerbiantis atlikėjas pigiai neparsiduoda.

– Kuo "VIP cirkas" išsiskiria iš kitų keturių Lietuvos keliaujančių cirkų?

– Kiekviena diena cirke – tarsi improvizacija. Žmogus cirke turi šypsotis, kartais užgniaužti kvapą, o iš jo išeiti pasikrovęs teigiamų emocijų. Su cirko palapine gastroles paprastai pradedame balandžio pradžioje ir baigiame spalį. Vėliau – kalėdiniai renginiai, tenka persikelti į šiltas sales. Pernai buvome atvežę į Lietuvą didelį renginį pavadinimu "Liūtų karalystė". Manieže vienu metu pasirodė septyni liūtai. Samdėme artistus iš Ukrainos. Praėjusiais metais "VIP cirke" buvo jūrų liūtai, ruoniai. Akcentuojame, kad mūsų cirkas yra skirtas visai šeimai. Mums labai svarbu, kad publika liktų patenkinta.

– Ką šiemet siūlote žiūrovui?

– Stengiamės nesikartoti, kruopščiai planuojame programą. Šiemet – daug moderno, išsiskiriame tematiniu požiūriu, personažų iš populiarių filmų gausa. Kiti cirkai, priešingai nei mūsų, yra labiau klasikiniai. Pas mus sujungiami visi pasirodymų elementai: muzika, šviesa, garsas, efektai. Siekiame žengti koja kojon su vaikų, jaunimo norais. Peršasi viena išvada – kas patinka vienam, tas nebūtinai patiks kitam. Tačiau kol bus vaikų, tol ir cirkas gyvuos.

Keliauja su meškomis

– Ar tenka sulaukti kritikos iš gyvūnų saugotojų?

– Mūsų gyvūnai – pamaitinti, sotūs, jie iš kartos į kartą yra gimę nelaisvėje. Jeigu dabar pat meškas mes paleistume į Lietuvos miškus, jos nudvėstų iš bado arba būtų nušautos medžiotojų. Vienos vyriausių mūsų cirko meškų – vienamžiai Ąžuolas ir Lukas, skaičiuojantys šešioliktus metus. Jauniausi – dvynukai, kuriems sukako dveji metai. Gamtoje meškos neišgyvena nė penkiolikos metų, o pas mus – net trisdešimt. Jie paskiepyti, prižiūrėti, valgyti gauna. Tiesa, kartais užpuola ligos. Viena buvo susirgusi kaulų retėjimu, todėl teko užmigdyti.

– Sunku prisijaukinti laukinį gyvūną?

– Šiemet pasirodys mūsų jaunosios kelerių metų meškutės. Kiekvieną gyvūną galima prisijaukinti ir rasti bendrą kalbą. Net ir su didžiausiu plėšrūnu. Mitas, kad juos galima suvaldyti  tik jėga. Viso to paslaptis – bendravimas nuo mažumės. Maitini jį ir faktiškai esi jo mama. Žinoma, praktikoje yra buvę įvairių incidentų. Plėšrūnas kovoja dėl vietos, natūralu, kad jis nori parodyti savo pranašumą.

Vizitinė kortelė

Gimė 1980 m. liepos 4 d. Kaune.

Baigė Kauno S.Dariaus ir S.Girėno gimnaziją.

Kauno technologijos universitete baigė verslo vadybą.

Įgijo buhalterio kvalifikacinį pažymėjimą, gyvūnų prižiūrėtojo specialybės diplomą.

Jau 20 metų yra profesionali cirko artistė.

Nuo 2013 m. gastroliuoja su "VIP cirku", yra šio projekto įgyvendintoja.



NAUJAUSI KOMENTARAI

v

v portretas
Pridaret cirku be meskuciu

o

o portretas
galvojau, kad gyvuliai ėda ir tik žmonės valgo. Pasirodo visi ...valgom

Baikit kabinėtis

Baikit kabinėtis portretas
Durniausia ir kvailiausia rašinėti pagiežingus komentarus.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių