Birštone prasideda diskusijų festivalis „Būtent!“

Rugsėjo 7-8 dienomis Birštone vyksiantis visiškai nemokamas diskusijų festivalis „Būtent!“ lankytojų laukia ir rimtose bei aktualiose diskusijose, ir smagioje pramogų programoje.

Festivalio svečiai kviečiami dalyvauti protmūšiuose, parodose, teatralizuotuose skaitymuose, vykti į virtualias keliones. Dviejų dienų programa įtrauks įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių turinčius lankytojus.

Festivalio partnerių erdvėse vyksiančios aktyvios pramoginės veiklos bei diskusijos papildys pagrindinę festivalio „Būtent!“ diskusijų programą, kurioje beveik 300 pranešėjų dalyvaus 90-yje nemokamų renginių ir diskusijų svarbiomis Lietuvai ir jos gyventojams bei svečiams temomis.

Festivalyje aktyviai dalyvaus Europos Parlamento biuras Lietuvoje, kartu su partneriais - Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Užsienio reikalų ministerija.

Šeštadienio rytą erdvėje „Europietiška Lietuva“ rengiama diskusija „N-18: Kaip išsirinkti tinkamiausią ir patikimiausią? Apie politikus labai atvirai“. Lietuviai labai džiaugiasi Lietuvos naryste ES, tačiau gana vangiai balsuoja rinkimuose ir ne visada žino, ką išrinkti atstovai veikia. Kodėl? Kokių Europos Parlamento narių norime, ko iš jų tikimės ir kaip juos rinksime kitų metų gegužės 26 dieną? Kokių savybių, žinių, gebėjimų reikia sėkmingiems politikams? Apie tai diskutuos N. Žutautaitė, A. Puklevičius, dr. M. Jurkynas, diskusiją moderuos M. Vilikanskytė.

Šeštadienio vakarą erdvėje „Kūrybiška Europa“ bus rodomas Europos Parlamento LUX apdovanojimą laimėjęs filmas „Mustangės“.

Europos Komisija rengia diskusiją „Ar galime sau leisti lėtą demokratiją greitai besikeičiančiame pasaulyje?“, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje - diskusiją „Ar Europai reikalingos ginkluotosios pajėgos?“ , Užsienio reikalų ministerija - „Briuselis nusprendė - ar tikrai?“.

Vyks protmūšis „Europrotai“ su Pauliumi Ambrazevičiumi ir Arnoldu Pranckevičiumi.

Užsienio reikalų ministerija kvies apsilankyti švytinčiame ,,Europos sode“. Tai interaktyvus ir meniškas būdas pajusti visų ES valstybių skirtumus ir vietą Europos žemėlapyje. Sodą sudaro 28 skirtingos puokštės, kurios simbolizuoja 28 ES valstybes. Kiekviena puokštė pasižymi skirtingu dydžiu, kurį lemia atitinkamos ES valstybės plotas, gyventojų skaičius, turimi balsai Europos Parlamente ir ES Taryboje.

Atviros Lietuvos fondas Atviro mąstymo erdvėje dvi dienas lauks visų, kurie norės atvirai ir tiesiai pažiūrėti į save: išmaniosiomis technologijomis atlikti pilietiškumo nustatymo ir kritinio mąstymo indekso testus. Be to, visi norintieji turės galimybę dalyvauti protų mūšyje su portalo Bernardinai.lt vyr. redaktoriumi Donatu Pusliu bei „Blic pokalbiuose“ susitikti su įdomiais pašnekovais.

Erdvėje, pavadintoje „Šiaurės namai“, jos svečiai turės progą susimąstyti apie gyvenimą vietoje įprastų, kasdienių daiktų naudojant gamtą tausojančius atitikmenis. Įsivaizduoti, kaip atrodytų namai, jei atliekas kauptume savo balkone, padės pranešėja Gintarė Dambrauskaitė. Erdve, kurioje ne tik veiks dirbtuvės, skatinančios daugiau sužinoti apie daiktų atnaujinimą bei perdirbimą, bet ir vyks protų mūšiai bei diskusijos, rūpinasi Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūros erdvė suteiks galimybę virtualiai persikelti į vieną didžiausių pasaulyje pabėgėlių stovyklų Jordanijoje ir pajusti, ką reiškia būti pabėgėliu.

„Lietuvos geležinkeliai“ virtualios realybės pagalba padės aplankyti 10 įdomiausių maršrutų ir stebėti aplinką iš mašinisto kabinos.

Tikrame „Girtekos“ vilkike su puspriekabe lankytojai visiškoje tamsoje su žibintuvėliu rankose leisis į kelionę, kurios metu supras ir įsimins, kaip tinkamai naudoti atšvaitus ir kodėl jie būtini tamsiu paros metu.

Mini miesto gatvių instaliacijoje mažiausieji festivalio lankytojai turės galimybę pasitikrinti eismo taisyklių žinias valdant žaislinį automobilį. Iniciatyva „būsiu_“ jaunesniems, bet ne mažiausiems festivalio lankytojams padės pažinti įvairias profesijas, o „Swedbank“ finansų instituto atstovai organizuos viktorinas apie finansus.

Vaikais nuo trejų metų, kol tėveliai dalyvaus pagrindinės festivalio programos diskusijose, pasirūpins festivalio organizatoriai. Specialioje jaunesniems ir jauniausiems festivalio svečiams sukurtoje erdvėje veiks kūrybinės architektūrinės dirbtuvės, bus stalo ir lauko žaidimų, viktorinų, visi čia užsukę galės pūsti muilo burbulus, gaminti sniegą ir ledus - nuobodžiauti neleis skautų, maltiečių, „Misija Sibiras“ ir kitų organizacijų atstovai. Keturkojais augintiniais „Mars Lietuva“ pasirūpins specialioje erdvėje jiems pasiūlant vandens, užkandžių ir galimybę atsikvėpti nuo renginio šurmulio.

Kiekvieną intensyvių diskusijų festivalio dieną užbaigs koncertas. Festivalyje svečiuosis tik gyvai grojančios grupės „Subtilu-Z“ ir „Saulės kliošas“. Festivalio pagrindinės programos naujovė - 4 pilno metro ir 5 trumpametražiai filmai kino mėgėjams.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ Lietuvoje organizuojamas antrą kartą. Vienas iš festivalio tikslų - parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo į jų svarstymą. Festivalio organizatoriai pernai sukūrė atvirą diskusijų erdvę, kuria prisidedama prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdoma diskusijų ir įsiklausymo kultūra, tolerancija kitai nuomonei ar požiūriui. Festivalio iniciatoriai įkvėpimo semiasi iš ilgametes tradicijas turinčio ir kasmet apie 30 tūkst. žmonių pritraukiančio Almedalen diskusijų forumo Švedijoje, sėkmingų pavyzdžių Danijoje, Suomijoje bei kitose Skandinavijos šalyse. Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 8 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių