Vilniaus scenoje papasakota istorija nebus brolių Grimų ir Šarlio Pero kūrinių pakartojimas. Metus derinę scenarijų libreto autorė Kristina Stančienė ir režisierius Kęstutis Jakštas sostinės publikai pateiks savo – originalią ir šmaikščią pasakos versiją.
Miuzikle herojų nuotykiai susipina su šių dienų problemomis ir aktualijomis, kurios rūpi ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.
Išmoko jaunimo žargoną
Režisierius džiaugiasi: beliko patobulinti kelias mizanscenas ir sulaukti žiūrovų teismo. Repeticijoje K.Jakštas išmoko daugybės dalykų.
„Nebežinau jaunimo žargono, aprangos stiliaus. Trupė padėjo juos prisiminti. Esame tikrai komanda“, – apie aktorius kalbėjo kūrėjas. Dėl to spektaklyje yra ir muštynių scena, kuri primena kovas virtualioje erdvėje. „Tuos epizodus repetuoti linksmiausia“, – nusišypsojo dainininkas Deivis.
Į sceną Batuoto katino atlikėjas nepasiima lapų su natomis ar tekstu. „Išmokau, – pareiškė jis. – Mano personažas – energingas. Stengsiuosi, kad jausmai neužgožtų muzikos partijų.“
Pamėgo savo personažus
„Stenkitės būti nuotaikingi“, – griausmingu balsu aktoriams liepė režisierius Kęstutis Jakštas. Repeticijoje jis suprakaituoja ne mažiau nei dainininkai. „Einam, einam, energingiau“, – rūmų sargybinius vaidinantiems aktoriams nurodo režisierius ir iškėlęs rankas kartoja Vlado Kovaliovo herojaus dainos žodžius.
Aktoriai klauso ir stengiasi pakartoti nurodymus. Nusiėmęs spalvingą rūmų sargybinio kepurę Vladas Kovoliovas buvo atviras: dirbti įdomu. „Nors nesu militaristas“, – pridūrė jis. Roko atlikėjui tai – nauja patirtis.
Kvailelio vaidmens atlikėjas Tomas Žaibus nemano, kad jam prilips tokia etiketė. „Trečiasis brolis – ne kvailys, o nuoširdus žmogus“, – personažą teisino aktorius. Scenografė Marija Rubavičiūtė po salę vaikštinėjo su adata. „Įspūdingi visi kostiumai, ypač princesės ir karaliaus. Suknelei panaudojau daugiau nei 100 metrų atlasinės juostos“, – gyrėsi ji.
Pašieps ir žmonių ydas
Aktoriai scenoje slėpsis už barokinių dekoracijų, nudažytų auksiniais dažais ir papuoštų lemputėmis, važinės prabangia karieta. Modesto Pitrėno diriguojamas Balio Dvariono mokyklos orkestras įsikurs margaspalviame sode.
Kai kurie nereikšmingi pasakos „Batuotas katinas“ herojai lietuviškoje versijoje virs svarbiais veikėjais. Narsūs gaidžiai, koketiškos pelės, egzaltuotos kurapkos, dievobaimingos varlės – tai personažai, kurie atskleis bjauriausias žmonių ydas, kandžiai pašieps reiškinius.
Batuotas katinas herojams padės atrasti vertybes – meilę, draugiškumą, tiesą. Kūrėjai žada: bus ir Lietuvoje neišbandytų triukų.
„Mėgstu įtampą, tačiau nerizikuoju aktorių gyvybe – triukus atliks profesionalūs kaskadininkai“, – šyptelėjo režisierius. Projekto kūrėjai žada, kad miuziklą pamatys ne tik sostinės žiūrovai.
Naujausi komentarai