Veidrodis namuose – kaip jį išradingai pritaikyti?

  • Teksto dydis:

Be veidrodžio namuose neįsivaizduojama dienos pradžia. Jis būtinas vonioje, drabužinėje ar miegamajame prie rūbų spintos.

Be veidrodžio namuose neįsivaizduojama dienos pradžia. Jis būtinas vonioje, drabužinėje ar miegamajame prie rūbų spintos. Veidrodis reikalingas ir koridoriuje, kad prieš peržengiant lauko durų slenkstį dar sykį užmestum akį į veidrodį ir įsitikintum, kad nesi susivėlęs.

„Tačiau veidrodis – ne tik praktiškas daiktas namuose. Jis gali tapti vienu ypatingiausiu ir kūrybiškiausiu interjero elementu“, – tikina vieno prekybos centro „Baldų rojus“ dizainerė Elena Rinkutė.

Meno kūrinys

Išskirtinai įrėmintas veidrodis namuose sukuria prabangos įspūdį. Jis jau tampa nebe tik praktišku, bet ir menišku kūriniu. Rėmus galima rinktis pačius įvairiausius pagal kainą ir kokybę – nuo tikro medžio iki jo imitacijos, nuo sendinto aukso spalvos iki margų raštų, šiuolaikinių spalvų derinių. Priklausomai nuo namų stiliaus veidrodis gali būti įrėmintas ir moderniuose, ir Provanso stiliaus, ir masyviuose klasikiniuose rėmuose.

Moderniame interjere rėmai gali būti neutralūs, labiau priderinti prie bendro interjero. Klasikinio stiliaus namuose labiau tiks puošnesni veidrodžių rėmai, vyraus aukso ir sidabro atspalviai.
Lyg paveikslas dailiai įrėmintas veidrodis papuošia ir sušildo bet kurį namų kampelį – ne tik svetainę, miegamąjį, bet ir valgomąjį ar šaltomis keramikinėmis plytelėmis išklijuotą vonios kambarį.

Didina erdvę

Ši ypatinga interjero detalė sukuria namuose ne tik jaukią ir šiltą atmosferą, bet taip pat vizualiai padidina erdvę. Prieš kokį dešimtmetį Lietuvoje buvo ypač madinga dideliais veidrodžiais didinti mažų butų erdves. Veidrodžiai buvo įmontuojami visur, kur tik įmanoma: pradedant nuo koridoriaus, baigiant miegamuoju, nuo sienų – iki spintų stumdomomis durimis.

„Anksčiau klestėjusi mada dabar traukiasi iš Lietuvos. Būdavo, kur tik nueini į svečius, ten pamatai identišką vaizdą – dideli veidrodžiai ant stumdomų spintų durų koridoriuose ar miegamajame“, – šypsosi dizainerė E.Rinkutė.

Žinoma, dabar nereikia visiškai išsižadėti buvusios visuotinės mados. Dizainerė pataria kūrybiškai išnaudoti veidrodžių galimybes: mažus kambarius ar siauras namų erdves galima vizualiai padidinti veidrodžių pagalba, o tamsesniems kampučiams ar laiptų aikštelėms suteikti daugiau šviesos.

Pastaruoju metu vis labiau populiarėjančiuose „Studio“ tipo butuose dideli veidrodžiai sukuria įspūdį, kad ir 20 kvadratinių metrų ploto kambarys yra keliskart erdvesnis.

„Jeigu veidrodį naudojate kaip dekoraciją, nereikia persistengti. Kartais žmonės nusprendžia veidrodį  pakabinti  net ant lubų miegamajame, tačiau toks sprendimas labiau tinkamas naktiniame klube, bet ne namuose“, – patarimais dalinosi specialistė.

Sukuria šviesos įspūdį

Veidrodžių pagalba taip pat galima išradingai padidinti ir šviesos įspūdį kambariuose. Jei langų mažai, veidrodis tinkamoje vietoje sukurs dar vieną šviesos ir saulės spindulių kampelį.

„Pasijauskite taip, kaip vaikystėje gaudydami saulės zuikučius veidrodėliais, ir sukursite išskirtinai šviesius bei jaukius namus“,– šypsosi E.Rinkutė.

Dizainerė pastebi, kad labai svarbu veidrodžio dydis.

„Siūlyčiau vengti gremėzdiškai didelių veidrodžių, kurie yra per visą sieną. Žinoma, prie tam tikro šiuolaikinio interjero galbūt tinka ir dideli veidrodžiai. Tačiau jei veidrodis naudojamas tik tam, kad pažiūrėtumėte į save, užtenka ir pusės jūsų ūgio veidrodžio“, – sakė E.Rinkutė.

Patarimai

Specialistė atkreipė dėmesį į dažniausiai pasitaikančias interjero dizaino klaidas.

„Atidarius vonios kambario duris prieš jus turi būti veidrodis ir praustuvas, bet jokiu būdu ne klozetas. Dažnas mėgsta palikti atviras vonios kambario duris, todėl vizualiai daug gražiau, kai pro jas matosi dailus veidrodis“, – teigė dizainerė.

Kita klaida – priešais veidrodį esančios rankšluosčių ar drabužių kabyklos.

„Nederėtų priešais veidrodį kabinti įvairių pakabų ar lentynėlių. Kai žiūrite į save, už nugaros norite matyti neutralų foną, o ne rankšluosčių ir chalatų betvarkę ar šampūnų buteliukų margumyną. Vaizdas už jūsų neturėtų blaškyti“, – patarimais dalinosi E.Rinkutė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių