Renovuoti namai pernelyg spalvingi?

Kaune atnaujinta apie 20 daugiabučių. Tačiau susigriebta, kad šiltinti ir gražinti atskirai po vieną namą – neracionalu. Sykiu reikėtų keisti inžinerinius tinklus, apgalvoti spalvų dermę.

Kauno miesto savivaldybės Urbanistikos skyriaus vedėją Nerijų Valatkevičių sudomino Vilniaus miesto savivaldybės požiūris į renovaciją. Mat sostinė, pasak N.Valatkevičiaus, priėmė strategiją, kad renovuojant namus kiekvienas mikrorajonas turėtų savo spalvą.

"Jie planuoja to prisilaikyti, bet kol kas rezultato nematyti", – pridūrė Urbanistikos skyriaus vedėjas.

Atnaujinamų namų estetika galima rūpintis ne vien sekant Vilniaus pavyzdžiu. Nuomonių, kaip turėtų atrodyti šiltinami ir naujomis medžiagomis apsiuvami senieji daugiabučiai, N.Valatkevičius nusprendė paklausti Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos (KAUET) narių.

Tačiau diskusija apie spalvų dalybas mikrorajonams neišsiplėtojo. Ekspertų įsitikinimu, reikėtų kurti strategiją, apimančią ne vien spalvas, bet ir daugelį kitų dalykų, susijusių su kompleksine mikrorajonų renovacija.

Galbūt kai kuriuos namus apskritai reikia griauti, o kai kurios išsaugoti esamos estetinės išraiškos, juos šiltinant iš vidaus? Namų architektūrą galima ir keisti, pavyzdžiui, perdarant balkonus į erdvesnes lodžijas. Derėtų nepamiršti ir atsinaujinančių energijos šaltinių. Visoms galimybėms išaiškinti, manoma, turėtų būti atlikta išsami studija.

Iki šiol apie renovuojamų namų estetiką sprendė projektą rengiantis samdytas architektas. Tačiau ateityje planuojama namus atnaujinti pagal tipinius projektus, tai atpigintų ir pagreitintų renovaciją. Urbanistikos skyriaus vedėjas pripažino, kad naudinga būtų rengti namų renovacijos idėjų konkursą, bet pinigų konkursams šiemet nenumatyta. Diskusijoje pateiktas siūlymas užduotį pateikti aukštosioms mokykloms.

Kieno lėšomis būtų tvarkoma aplinka, tai yra, suoliukai, vaikų žaidimų aikštelės, šaligatviai ir kita, kol kas aiškaus atsakymo nėra. Šiuo metu bandoma atrinkti kvartalą, kuriame būtų vykdomas bandomasis projektas. Sunkiausia užduotis – įtikinti gyventojus. Keliuose kvartaluose savivaldybė jau pradėjo rengti detaliuosius planus, tačiau šis darbas stringa, nes nesiseka rasti sprendimų, kuriems neprieštarautų skirtingų namų gyventojai.

Kompleksinė renovacija spręstų ir automobilių stovėjimo vietų klausimą. Jei nėra galimybių padidinti aikšteles kiemuose, galbūt gretimose teritorijose būtų statomos daugiaaukštės aikštelės ar ieškoma kitų sprendimo būdų. Svarstoma, kad šiems procesams galbūt bus galima pritraukti ES fondų lėšų.

Visą straipsnį skaitykite pirmadienio "Kauno dienos" priede NAMAI


Šiame straipsnyje: renovacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Marija

Marija portretas
kiek zinau,Norvegijoje niekas neklausia nori gyventojai ar ne renovuoti ju nama.Komuna,t.y. savivaldybe pati nusprendzia kaip ir ka renovuoti.Gyventojai gauna saskaitas,kurias turi apmoketi per tam tikra laika.ir manau tai teisinga.Renovacija turetu prasideti nuo seniausiai pastatytu namu,

morta

morta portretas
Marija duok man pinigų renovacijai aš jau maistui pinigų nebeturiu ir vaisams man gerai taip .Jaigu tamstai užsienį gerai tai ir gyvenk trn kuo kišiesi kur nereikia

Pavydžiu lenkams ir čekams

Pavydžiu lenkams ir čekams portretas
pas juos jau dauguma namų renovuoti. Ir tas spalvingumas niekam netrukdo. Priešingai: dar linksmiau miestai atrodo. :) Toli ne ieškoti nereikia. Užtenka pervažiuoti sieną ir čia pat Suvalkuose matosi, kad didesnė dalis namų - renovuoti. Visiškai ar iš dalies - ne taip svarbu. Svarbu, kad kažkas padaryta. O apie Čekiją išvis pavydu kalbėt. Jų miestuose atrodo, kad apskritai visi namai jau renovuoti.
VISI KOMENTARAI 21

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių