Prie lango – romantiškas poilsio kampelis

Suolelis prie lango buvo itin populiari klasikinio interjero detalė Viktorijos laikais. Šiomis dienomis jis nesunkiai randa vietą ir moderniuose būstuose. Tai puiki vieta trumpam dienos poilsiui – kai norisi akimirkai prisėsti ir atsipūsti skaitant knygą, o jei apačioje įrengsime spinteles, stalčius ar lentynas – ir vieta daiktams susidėti.

Tinka bet kur

Viena geriausių vietų, kurioje galima įkurdinti suolelį, – miegamasis. Čia suolelis turėtų būti paminkštintas, o jei išsiteks platesnis ir ilgesnis, gali virsti dienine lova.

Svetainėje, valgomajame pastačius suolelį ties langu, kuris šioje zonoje dažniausiai yra didelis, su gražiu vaizdu, turėsite ne tik dar vieną jaukų kampelį, bet ir papildomų sėdimų vietų.

Darbo kambaryje ar kabinete suolelis po langu sušvelnins griežtą aplinką. Jei greta įrengsite knygų lentynas, dalį laiko, skiriamo darbui, galėsite praleisti patogiai įsitaisę – tai pravartu, jeigu darbo valandos užsitęsia ir norisi pakeisti kūno padėtį.

Prisėdus ant suolelio koridoriuje, patogu nusiauti batus, pasidėti rankinę, pirkinius. Apačioje galima sudėti smulkius daiktus, pavyzdžiui, šuns ar katės reikmenis ir žaislus.

Virtuvėje, ypač kai ji nesujungta su svetaine, suoliukas labai reikalingas. Kai maža vietos, greta pastatykite stalą – nebereikės kėdžių. Ką ir kalbėti apie laiptų aikštelę, kuri dažnai lieka nepanaudota. Jei ji su langu, suolas po juo yra kaip tik tai, ko reikia: netrukdys praeiti ir užpildys tuščią erdvę.

Vonioje ant jo patogu pasidėti drabužius, pailsinti kojas džiovinant plaukus. Vaikų kambaryje jis neabejotinai taps mėgstamiausia mažųjų žaidimų vieta.

Paslėpti arba išryškinti

Galvodami apie tai, koks suolelis labiausiai tinka jūsų būste, apsispręskite, ar norite, kad jis taptų interjero akcentu, ar geriau nepastebimai į jį įsilietų. Pirmuoju atveju galite rinktis įmantresnio dizaino, stilingą baldą, galbūt aptrauktą ryškios spalvos gobelenu, aksomu su sagutėmis ar apkrautą margomis pagalvėlėmis. Antruoju – nuosaikaus klasikinio ar modernaus minimalistinio stiliaus, derantį prie bendros patalpos stilistikos ir nuotaikos, neišsiskiriantį iš aplinkos.

Modelio pasirinkimą padiktuos jūsų poreikiai. Jeigu trūksta vietos susidėti daiktams, įsigykite suolą su po juo esančiomis lentynomis. Knygoms, žaislams, suvenyrams tiks atviros, patalynei, indams, buitiniams rakandams, smulkmenoms – uždaros arba stalčiai. Dailiai sukomponuoti daiktai atvirose lentynose suolą pavers dekoratyvia detale, kuri pagyvins kambarį.

Jeigu jums svarbus universalumas, pirkite suolą su nuimama minkštąja dalimi. Tuomet prireikus jį nesunkiai paversite stalu ar lentyna, ant kurios patogu išrikiuoti įrėmintas nuotraukas, vazas, skulptūrėles, galima pastatyti lempą, sudėti žurnalus. Jei po apačia nebus spintelių, galėsite naudoti kaip stalą.

Svarbios smulkmenos

Kiekvienas, išbandęs suolo po langu pranašumus, pasakys, kad ant jo taip jauku ir gera, kad nesinori atsikelti. Todėl pasirūpinkite, kad tai reikėtų daryti kuo rečiau. Tam prireiks keleto dalykų: prie suolo esančio ar integruoto į jį elektros lizdo, į kurį galima įjungti nešiojamą kopiuterį, elektroninių knygų skaitymo prietaisą ar kraunamą telefoną. USB jungtis ar kelios taip pat pravers. Pasiekiamas lempos jungtukas – dar viena komfortą užtikrinsianti smulkmena.

Neapsieisite ir be pagalvėlių. Vienos turėtų būti didesnės, kietesnės ir tvirtesnės, jos tarnaus kaip atrama, o kitos – minkštesnės, pravers kai norėsis prigulti. Greta suolo patiestas kilimėlis arba kailis suteiks dar daugiau jaukumo ir šilumos.

Nedidelis, lengvas staliukas šalia reikalingas pasidėti puodeliui, knygai, žvakidei, vazai, pulteliui, telefonui, planšetei. Ypač funkcionalus stalelis ar spintelė su ratukais. Jeigu suolas gana ilgas ir gaminamas pagal individualų užsakymą, paprašykite jį suprojektuoti taip, kad staliukas būtų integruotas viename arba abiejuose galuose. Jis gali būti ir ištraukiamas, pavyzdžiui, įmontuotas sėdimojoje dalyje.


Šiame straipsnyje: suolelisinterjerasnamai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių