Skrendant lėktuvu virš Lietuvos prie namų pasimato vienas kitas žydros spalvos lopinėlis – vis daugiau lietuvių įsirengia prie namų baseinus, kuriuose rytais gali pramankštinti raumenis arba tiesiog atsigaivinti karštą vasaros dieną.
Stacionarūs baseinai daugeliui prabanga: reikia ne vien pradinių investicijų, bet ir nuolatinės priežiūros. Prieš rengiantis baseiną verta pagalvoti, kad jis neišnyks iš kiemo pamojus burtų lazdele, o neprižiūrimas kenks estetiniam kiemo vaizdui.
Galima pasitelkti robotus
„Švaraus, skaidraus žydro vandens baseine nebus, jei jis nebus filtruojamas, prižiūrimas, o sienos ir dugnas nuolat valomi“, – perspėjo bendrovės „Optika ir technologija“ vadybininkas Vytautas Kėvišas.
Pats paprasčiausias automatizuotos įrangos neturintis baseinas reikalauja daugiausia priežiūros. Pirmiausia reikia nuolat palaikyti tam tikrą vandens cheminę sudėtį. Visa tai turi daryti pats šeimininkas, kuris specialiu bandiniu nustato vandens kokybę ir įdeda tam tikrą kiekį reikiamų vandens priežiūros priemonių.
Baseino savininkas turi prižiūrėti ir vandens filtravimo įrangą. Dažniausiai naudojami smėlio filtrai, jie turi būti reguliariai plaunami, o nešvarumai pašalinami į kanalizaciją. Privačiame baseine tai dažniausiai padaroma keičiant vienos sklendės padėtį.
Išvalius vandenį reikia išvalyti ir patį baseiną: apie 6 proc. nešvarumų nusėda ant dugno, 4 proc. – ant sienų. Dugnui valyti naudojami specialūs šepečiai, kurie panašiai kaip dulkių siurblys siurbia nešvarumus.
„Baseino priežiūros sudėtingumas pirmiausia priklauso nuo to, ar profesionaliai jis įrengtas. Daug kas įsivaizduoja, kad tai labai lengvai pastatomas statinys. Tačiau neįvertinus menkiausių detalių gali nutikti taip, kad vienas dugno kampas ims žaliuoti, atsiras dumblių ar kils kitų rūpesčių“, – komentavo V.Kėvišas.
Baseino priežiūrą galima ir visiškai automatizuoti. Pavyzdžiui, vandens kokybę gali prižiūrėti kompiuterizuota dozavimo sistema, kuri šeimininkui apie iškilusias problemas praneša trumpąja žinute. Automatiškai gali valytis ir filtrai, o dugną ir sienas nušveis robotai.
Nebesinaudojant baseinu jį reikėtų uždengti specialia plėvele ar gaubtu.
Įmantri forma nepraktiška
Bendrovės „Gintarinės marios“ direktorius Laimis Jančiūnas atkreipė dėmesį, kad sunkiau išvalyti sudėtingų formų baseinus. Kuo daugiau sunkiai prieinamų vietų, tuo kebliau jas išvalyti. Nepatartina baseino rengti medžių apsuptyje – jame kaupsis nukritę lapai, žiedai, nebent baseinas bus dengiamas specialiu stogu. Nereikėtų statyti ir arti kelio, nes į vandenį pateks daug dulkių, jos nusės dugne.
Kad vanduo liktų švaresnis ir reikėtų mažiau chemikalų, prieš lipant į baseiną patartina nusiprausti po dušu.
Yra specializuotų baseinų priežiūros įmonių, kurios gali išmokyti prižiūrėti baseiną arba pačios jį nuolat prižiūrėti. Vis dėlto kasdienę priežiūrą dažniausiai atlieka patys šeimininkai.
Perparduodami retai
Neįperkantys baseino su brangia įranga ir nenorintys metų metus plušėti rankomis blizgindami šią kiemo puošmeną turi išeitį – vos per kelias valandas galima sumontuoti ir išmontuoti pripučiamus guminius ir surenkamuosius baseinus. Jie kainuoja nuo pusės iki kelių tūkstančių litų. Tačiau tokie baseinai laiko trumpiausiai – kelis sezonus.
Nesudėtinga sumontuoti ir plastikinius baseinus – jau pagaminta talpykla atvežama į vietą ir įkasama. L.Jančiūno teigimu, įsirengti 8 metrų ilgio 4 metrų pločio baseiną su visa reikalinga įranga kainuotų nuo 30 tūkst. litų.
Plastikinį baseiną įmanoma perkelti į kitą vietą, parduoti. Bendrovei „Gintarinės marios“ per 10 metų pasitaikė du tokie atvejai. Vienas klientas pageidavo patraukti baseiną arčiau namo, kitas norėjo didesnio baseino, įmonė padėjo parduoti senąjį.
Įrengti betoninius baseinus užtrunka ilgiausiai ir kainuoja brangiausiai. Išmontavus perkelti jų į kitą vietą neįmanoma. Vis dėlto nusprendus, kad jis nebebus naudojamas, galima išmontuoti visą įrangą ir ją panaudoti kitam baseinui.
Naujausi komentarai