V.V.Landsbergiui įdomi „žaidimo” filosofija Pereiti į pagrindinį turinį

V.V.Landsbergiui įdomi „žaidimo” filosofija

2006-02-03 09:00

V.V.Landsbergiui įdomi „žaidimo” filosofija

Tęsdama renginių ciklą „Kūrėjų portretai“ Klaipėdos koncertų salė vasario 4-ąją, šeštadienį, 18 val. klaipėdiečiams pristatys poetą, vaikų rašytoją, dainų autorių ir režisierių Vytautą V.Landsbergį. Susitikimo su šiuo įvairiapusiu menininku tema „Kinas – poezija – muzika“. Šios trys meno sritys, tampriai persipynusios jo gyvenime, kelia susižavėjimą ir nuostabą lengva kūrėjo ranka, gilia mintimi bei, kaip jis pats sako, „žaidimo“ filosofija.

Kinas

V.V.Landsbergis baigė Tbilisio Š.Rustavelio teatro instituto kino fakultetą. Stažavosi Niujorke, JAV Antologinių filmų archyve, vadovaujamas Jono Meko, bei LEEDS (Anglija) jaunųjų Europos teatro režisierių kursuose. Sukūrė 19 įvairaus formato filmų.

Tarp jų – „Vilties Prezidentas“ – apie šviesios atminties ambasadorių Stasį Lozoraitį, „Sabas“ – apie krepšininką Arvydą Sabonį.

Taip pat – filmas „Vilius Orvydas“ – apie anksti mirusį savamokslį skulptorių bei jo sukurtą sodybą-muziejų, „Jono Meko antologija“ - apie garsų kino menininką, poetą bei publicistą J.Meką. Pastarajam skirtas ir vienas paskutiniųjų Vytauto darbų „Niujorkas – mano šuo“.

Režisierius prisipažįsta: „Stengiuosi žaisti, džiaugtis gyvenimu. Mėginu atsipalaiduoti ir siausti. Kartais stebiu režisierius, kurie dešimties minučių filmą kuria dvejus metus, ir žaviuosi. Man paprastai poros savaičių, na, mėnesio tam užtenka. Vienas iš mano mokytojų ir bičiulių Jonas Mekas savo dzen budistine filosofija mokė, kad į nieką nereikia per daug rimtai žiūrėti. Ar tai būtų mirties, ar gyvenimo klausimas. Esam dulkės, viskas laikina. Jei gali tau skirtą laiką praleisti su džiaugsmu – šaunu. Savęs kankinimo filosofija – Lietuvoje populiarus žanras, bet man savo kūryba norisi pateikti kuo daugiau „žaidimo“ filosofijos.“

Kūrybos vakare pamatysime tris trumpametražius režisieriaus filmus: „Iš karčemėlės“, „Karininko romansas“ ir „Dvi seserys“.

Poezija

V.V.Landsbergio publikuotų knygų sąraše – eilėraščiai suaugusiems ir vaikams (“Pasakojimai apie namus”, “Tik sapnininkas”, “Pasakos nepasakos”, “Lunatikų dainos”), pasakos ir kita kūryba. Ji mėgstama skaitytojų. Štai „Rudnosiuko istorijos“ ir „Arklio Dominyko meilė“ buvo išrinktos geriausiomis metų knygomis vaikams. Jos taip pat išleistos kompaktinėse plokštelėse, skaitomos ir dainuojamos paties autoriaus. Taip pat „Pelytė Zita“, kuri dar ir pastatyta Keistuolių teatre.

Savo, kaip vaikų rašytojo, misijoje Vytautas mato prasmę: „Penkis vaikus auginu, reikėjo jiems po knygą parašyti... Bet iš tiesų tai jie juk – Lietuvos ateitis. Kitokios Lietuvos – gražios, tolerantiškos, nepavydžios... Jiems tereikia padėti išlikti savimi.“

Autoriaus poeziją vakare skaitys Klaipėdos dramos teatro aktorė Eglė Jackaitė.

Pasak V.V.Landsbergio, „poezija - tarsi atviras dienoraštis. Dažniausiai remiesi į savo patirtį, į dalykus, kurie kamuoja. Apsinuogini. Nežinau, ar visada reikia tas eiles publikuoti, ar geriau tik turėti sau. Nes jose viskas – ir meditacija, ir negatyvios informacijos sudeginimas, ir šviesos atpažinimo džiaugsmas“, - teigia rašytojas.

Muzika

V.V.Landsbergis kuria ne tik žodžius, bet ir muziką, gražiai dainuoja, pritardamas sau gitara. Neseniai išleido kompaktines plokšteles „Kaimiečių mantros“ ir „Žiauriai gražūs romansai“, kuriose dainuoja ir jo žmona Ramunė Landsbergienė.

„Smagu sau kurti, sau dainas dainuoti. O jeigu tai dar patinka mano žmonai, vaikams bei keliems bičiuliams – tai išvis fantastika…“, - sako jis.

Klaipėdos koncertų salėje V.V.Landsbergis atliks ir savo kūrybos romansus. Tad šis susitikimas iš „Kūrėjų portretų“ ciklo žada būti tikrai įdomus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų