Gabiausia Lietuvos pianiste vadinama Agnė Radzevičiūtė groja dešimt iš penkiolikos savo gyvenimo metų
Kelią į didžiausią Europoje klasikinės muzikos televizijos kanalą „Mezzo“ lietuviams pralaužė ne koks patyręs scenos vilkas, o penkiolikametė vilnietė pianistė Agnė Radzevičiūtė.
Sėkmę užsidirbo
Gruodžio 13 dieną Agnė Paryžiuje, „Champs Elysees“ viešbutyje, išskirtinei publikai koncertavo drauge su kitais keturiais talentingiausiais Europos jaunaisiais atlikėjais iš Rusijos, Gruzijos, Vengrijos ir Šveicarijos. Jų pasirodymą tiesiogiai stebėjo kanalo žiūrovai 37 šalyse.
Kasmetį jaunųjų talentų koncertą rengia įtakingas Michele Sogny fondas „SOS Talents“ (Šveicarija), atsakingam pasirodymui iš visų savo globotinių pasirinkęs vienintelę Agnę.
Galima vadinti tai sėkme, laimingu bilietu gyvenimo loterijoje, tačiau tai nebus tiesa.
Tiesa yra ta, kad Agnė tą laimingą bilietą užsidirbo pati. Nes, be talento, kuris yra iš Dievo, ji yra be galo darbšti, pareiginga, atsakinga ir ištikima muzikai. Iš penkiolikos dar neilgo savo gyvenimo metų groja dešimt. Kasmet, kasdien, po kelias valandas, be atostogų, be išeiginių, be priminimo, prisivertimo ir nuoskaudos, kad kitoms jauno gyvenimo pagundoms laiko lieka visai nedaug. Prie instrumento praleistos valandos Agnei yra pačios mieliausios.
Gal todėl, prisėdusi prie instrumento, iš trapios, gležnos mergaitės akimoju pavirsta jauna ir žavia atlikėja, kuriai nerūpi niekas kitas, tik muzika.
Perspektyviausia Lietuvoje
Šiandien M.K.Čiurlionio menų gimnazijos devintokė Agnė Radzevičiūtė laikoma gabiausia ir perspektyviausia Lietuvos pianiste.
„Nepaisant labai jauno amžiaus, Agnė demonstruoja labai brandų muzikos atlikimą, požiūrį į savo pasirinktą gyvenimo kelią bei stebina jautriu artistiškumu“, – taip savo mokinę charakterizuoja Agnės profesorė Veronika Vitaitė.
Pirmoji Agnės mokytoja buvo jos mama, mokytoja-ekspertė Nijolė Radzevičienė, dukros gabumus muzikai įžvelgusi labai anksti. Kai Agnei sukako penkeri, mama su dukra ant kelių sėdo prie instrumento. Pirmosios pamokos neišgąsdino. Priešingai, mergaitė ramiai ir tvirtai pareiškė, kad gros visada.
Sulaukusią šešerių mama ją nuvedė į Balio Dvariono muzikos mokyklą. Po pusmečio klausydamasi, kaip dukra skambina B.Dvariono etiudą, mama suprato, kad Agnė tikrai gros.
Dar po metų Agnė įstojo į M.K.Čiurlionio menų mokyklą. Devynerius metus muzikos keliu ją vedė mokytoja ekspertė Violeta Lipniagovienė. Agnė jai dėkinga už viską, ką šiandien yra pasiekusi. Mokytoja pažino, suprato ir įvertino Agnę, jos gabumus, charakterį, galimybes, suformavo tokį repertuarą, kuris, atrodo, skirtas būtent jai.
Agnės repertuare dominuoja kompozitorių romantikų kūriniai. Kartais atrodo, kad nelieka nė mažiausio atstumo tarp jaunosios pianistės ir jos atliekamos muzikos. Tai pavergia ir reiklius konkursinių programų vertintojus, ir koncertų klausytojus.
Turbūt ne mažiau svarbu, kad skambindama F.Chopiną ar J.S.Bachą laiminga jaučiasi ir pati Agnė.
Kalba darbai
Iš pažiūros Agnė atrodo tyli ir mažakalbė. Ji nenoriai pasakoja apie savo laimėjimus įvairiuose konkursuose ir droviai šypsosi, klausydamasi skambių komplimentų. Galbūt anksti suprato, kad kur kas geriau, kai apie žmogų kalba jo darbai.
Jaunoji pianistė jau antrus metus iš eilės yra M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ globotinė, ja tapusi po sėkmingai įveiktų visų atrankos etapų. Ją taip pat globoja minėtasis Michele Sogny fondas „SOS Talents“ Šveicarijoje. Jau ne kartą yra koncertavusi Paryžiuje, Šveicarijoje. Laimėtų konkursų, kuriuose Agnė dalyvavo ir nuskynė ne vieną pergalę, – daugiau kaip dešimt.
Pirmasis – J.S.Bacho jaunųjų pianistų konkursas Vilniuje 2000-aisiais, kuriame tapo diplomante būdama vos aštuonerių. Paskutinysis – 2006-aisiais, kai per vienus metus pergalės skonį patyrė net keturiuose svarbiuose konkursuose. Pirmoji vieta, laimėta XIV Tarptautiniame Frederiko Chopino jaunųjų pianistų konkurse Lenkijoje – ypač brangi ir iškalbinga. 2007-ieji paženklinti prestižine Karalienės Mortos premija.
Naujausi komentarai