Muzika skambės ir bažnyčioje Pereiti į pagrindinį turinį

Muzika skambės ir bažnyčioje

2004-04-16 09:00

Klaipėdos muzikos pavasaris

Muzika skambės ir bažnyčioje

„Tuba solo +“

Balandžio 16 dieną, penktadienį, 18 val. KU Menų fakulteto koncertų salėje (K.Donelaičio g. 4) nuskambės projektas „Tuba solo +“, kuriame originaliu būdu bus sujungtas garsas ir vaizdas. Tai pirmas Lietuvoje solinis tūbos koncertas, kurį parengė vienas aktyviausiai koncertuojančių tūbininkų Lietuvoje Sergejas Kirsenka.

Daugelis koncerte „Tuba solo +“ skambėsiančių kūrinių Lietuvoje bus atliekami pirmą kartą. Šalia šiuolaikinės muzikos klasiko Mauricio Kagelio skambės pastarųjų dviejų dešimtmečių švedų, danų, vengrų, amerikiečių muzika bei lietuvių kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės naujo kūrinio premjera.

Sergejus Kirsenka demonstruoja plačią techninių tūbos galimybių skalę iki pačių ekstremaliausių efektų, reikalaujančių nepaprastai aukšto lygio profesinio meistriškumo. Atlikėjui prireikia ir aktorinių sugebėjimų, nes jis ne tik groja, bet ir kalba, šnabžda, dainuoja, vaidina ir netgi šoka kartu su tūba.

Prancūziškos mišios

Balandžio 18 dieną 17 valandą Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje skambės prancūzų kompozitoriaus romantiko Šarlio Guno “Messe solennelle”.

Visas kūrinio pavadinimas – “Messe solennelle en l’honneur de Sainte-Cecile” (“Iškilmingos mišios šv. Cecilijos garbei”). Pirmą kartą jos buvo atliktos 1855 metais. Nors vėliau Š.Guno sukūrė operą “Faustas”, atnešusią jam pasaulinę šlovę, tačiau bažnytiniai kūriniai sudarė didžiąją kompozitoriaus kūrybos dalį.

“Messe solennelle” parašytos chorui ir solistams (sopranui, tenorui, baritonui) su orkestru arba vargonais. Mišias sudaro tradicinės dalys: Kyrie, Gloria, Credo, Offertorium (vargonams), Sanctus, Benedictus, Agnus Dei.

Kūrinį atliks Klaipėdos muzikos centro choras “Aukuras” ir Plungės kultūros centro kamerinis choras. Abiem kolektyvams vadovauja Alfonsas Vildžiūnas, kuris ir diriguos šį kūrinį. Solo partijas dainuos “Aukuro” choristė Rita Urniežienė bei Lietuvos valstybinio operos ir baleto teatro Operos studijos solistai Mindaugas Zimkus ir Giedrius Prunskus, vargonuos Bernardas Vasiliauskas.

“Kareivio istorija”

Balandžio 21 dieną 18 val. Žvejų rūmų teatro salėje bus papasakota I.Stravinskio “Kareivio istorija”.

Garsus rusų kompozitorius Igoris Stravinskis 1918 metais Šveicarijoje parašė “Kareivio istoriją” - pjesę pagal rusų pasakas, skirtą “skaityti, groti ir šokti”. “Kareivio istorijoje” skamba ne tik rusiški motyvai, bet ir ispaniško pasadoblio stiliaus pjesė, tango ir regtaimas.

Pirmą kartą I.Stravinskio „Kareivio istorija“ mūsų šalyje buvo atlikta 2003 metų pabaigoje Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ją režisavo Birutė Mar (Marcinkevičiūtė), kuri atliko ir skaitovės vaidmenį. Pastatyme dalyvavo keturi šokėjai ir dirigentas Robertas Šervenikas su septyniais Nacionalinės filharmonijos muzikantais.

Žiūrovų nuomone, paprasta “Kareivio istorija” buvo pateikta meistriškai sudėliojant teksto, muzikos ir šokio akcentus. Muzikantai ne tik puikiai grojo - kartu su dirigentu R.Šerveniku jie žaismingai, kaip lygiateisiai aktoriai, dalyvavo spektaklyje. Įsimintini kostiumų dailininkės Jolantos Rimkutės ir scenografo Artūro Šimonio darbai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų