„Tam tikra prasme ir temą, ir paieškas diktavo tas vienybės jausmas, kuris buvo tikrai sėkmingoje praėjusiųjų metų didžiojoje, kaip mes vadinam, Dainų šventėje, šimtmečio Dainų šventėje, ir tas vienybės, ir bendro buvimo kartu, stiprybės jausmas buvo viena iš temų, link kurios mes ir orientavomės“, – šventės pristatymo renginyje sakė M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Dainius Numgaudis.
Vis tik jis pabrėžė, kad būsima Moksleivių dainų šventė „neturi akmenyje iškalto pavadinimo“.
„(Ji – BNS) turi pavadinimų tiek, kiek yra įmanoma sukurti variantų. Laiku kartu ratu, ratu laiku kartu, ratu kartu laiku. Kas kaip nori, tas taip dėlioja ir aš manau, kad tai bus labai svarbus skiriamasis bruožas. Svarbiausia, kad mes neturime bijoti daryti klaidų, o būti čia tuo laiku, būti kartu ir susėsti ratu yra patys svarbiausi mūsų darbai, kurie artimiausiu metu bus daromi“, – kalbėjo D. Numgaudis.
M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre surengtame būsimos šventės pristatyme taip pat atskleista šio renginio vizualinė tapatybė, renginių kūrėjai, programa ir kitos pasiruošimo detalės, tarp jų – ir svarbiausi Moksleivių dainų šventės renginiai: Ansamblių vakaras, Šokių diena ir Dainų diena.
Jau pats pavadinimas sako, kad eisim su šeimom, su vaikais, augsim ir eisim per metų laikus.
Ansamblių vakaro meno vadovas Edgaras Suprunas teigė, kad būsimas renginys, pavadintas „Metų ritme“, kvies folklorų ansamblius pristatyti kiekvieną metų laiką savaip.
„Jau pats pavadinimas sako, kad eisim su šeimom, su vaikais, augsim ir eisim per metų laikus. Įspūdinga tai, kad kad kiekvieną metų laiką atidarys folkloro ansambliai, tradicija, bet nebijome ir šiuolaikinių formų“, – kalbėjo E. Suprunas.
Šokių dienos meno vadovė Živilė Adomaitienė sakė, kad renginys žiūrovus nukels į gamtą, jos reiškinių stebėjimą.
Kadangi Šokių diena vyks uždaroje patalpoje, renginio organizatoriai žada sukurti modernią atmosferą, pasitelkiant įvairias šiuolaikines technologijas.
Atliepdama renginio pavadinimą, Šokių diena vadinsis „Ratu ratu“.
Dainų dienos kūrybinės grupės narė Saulė Kriščiūnaitė teigė, kad tai bus didžiausias Moksleivių dainų šventės renginys, pritrauksiantis iki 10 tūkst. dalyvių.
Moksleivių dainų šventės organizatoriai, besiruošdami kitų metų renginiui, pirmą kartą istorijoje į organizavimo darbus įtraukė ir pačius moksleivius – įkurta šventės Jaunimo taryba.
„Taryba yra sudaryta iš 23 narių – nuo 11 iki 18 metų – iš 14 skirtingų Lietuvos savivaldybių. (...) Mūsų pagrindinis tikslas yra padaryti šią šventę dar labiau patrauklesnę jaunimui, padaryti ją dar labiau įsimintinesnę ir pritraukti mano kartos atstovų kuo daugiau“, – susirinkusiems sakė Jaunimo tarybos narė Adelė Kablytė.
Pasak jos, taryba iki šiol turėjo vieną susitikimą, kurio metu kalbėjo apie įvairias problemas, ką reikėtų renginyje pakeisti ar patobulinti.
Vienas iš jaunimui paskirtų darbų – šventės vizualinės tapatybės kūrimas.
Kalbėdamas apie šventės logotipą, D. Numgaudis pasidžiaugė, kad Jaunimo tarybos nariai nutarė palikti daugiau nei 60 metų naudojamą paukščiuko simbolį.
„Moksleiviai taryboje rinkosi iš keleto pasiūlytų variantų, nes mes norėjom būt labai šiuolaikiški. Nieko panašaus, jaunimas pasakė: „Mes norime paukščiuko“. Ir jie buvo labai teisūs“, – pridūrė D. Numgaudis.
Tačiau, anot jo, naujasis Moksleivių dainų šventės simbolis yra visai kitoks: „Jis yra lengvas, jis yra iškėlęs sparnus į viršų, jis yra truputį pasišiaušęs ir jisai daro ženklą labai svarbų kiekvieno jaunuolio gyvenime, (...) kai nori parodyti, kad jiems viskas gerai.“
Lietuvos moksleivių dainų šventė vyks kitų metų liepos 3-6 dienomis. Pasiruošimas jai prasidėjo dar praėjusiais metais. Organizatorių teigimu, joje planuoja dalyvauti per 20 tūkst. žmonių.
Moksleivių dainų šventė vyks po dešimtmečio pertraukos.
Naujausi komentarai