Lietuvoje – nakties šešėliai iš Tokijo Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje – nakties šešėliai iš Tokijo

2008-02-08 09:00

Vilniuje surengęs parodą japonas K.Shioya mūsų šalyje ketina pasilikti ilgam

Vilniaus fotografijos galerijoje atidaryta paroda „Nakties šešėliai“. Jos autorius – japonų foatografas Kensaku Shioya.

Sudomino Fotomenininkų sąjungą

Japonijoje įgijęs televizijos techniko specialybę, po stažuotės Jungtinėse Amerikos Valstijose, 2006 metais, jis persikėlė gyventi į Lietuvą. Šiuo metu gyvena Kaune, kur įkūrė savo fotografijos kompaniją.
K.Shioya prisipažįsta, kad viena priežasčių atvykti buvo atsitiktinė pažintis su lietuvaite iš Kauno, su kuria bendrauti pradėjo internetu. Japonų kultūra ir menu susidomėjusi kaunietė, interneto svetainėje pamačiusi Kensaku nuotraukas, jomis susižavėjo.
Kai susirašinėjant K.Shioya juokais užsiminė, kad norėtų surengti savo parodą Lietuvoje, davė kelių galerijų kontaktus. Tarp jų buvo ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga, susidomėjusi japono darbais. Užsimezgusio bendradarbiavimo rezultatas – Vilniuje pristatoma paroda.

Paprasto žmogaus istorija

Tokijuje K.Shioya praėjusiais metais surengė parodą, kurioje pristatė Lietuvoje užfiksuoto gyvenimo akimirkas. Paroda sulaukė didelio Japonijos visuomenės dėmesio, puikiai reprezentavo mūsų šalį.
Lietuvoje eksponuojama „Nakties šešėlių“ serija sukurta Tokijuje. Joje – tolimojo didmiesčio naktinis gyvenimas: gatvės, benamių prieglaudos, barai ir restoranai. Autoriui įdomiausias naktinėjantis žmogus, jo nuotaika, patyrimas, nuovargis ir poilsis dūzgiančio didmiesčio prieglobstyje.
Žmonės K.Shioya fotografijose nuoširdūs, neišgąsdinti akinančios blykstės, skendintys nakties ir blausių šviesų sutemose. Daugelis jų nė nenutuokia, kad buvo fotografuojami apleistoje stotyje ar miesto centre, naktiniame klube ar parke ant suoliuko. Tokio efekto pasiekė naudodamas naktinio matymo režimą.

Lietuva tinka menininkams

K.Shioya prisimena, kad tapti profesionaliu fotografu nebuvo jo gyvenimo svajonė iki tos akimirkos, kai paėmė į rankas seną skaitmeninį aparatą. „Nuo tos akimirkos nesiskyriau su fotoaparatu, galima sakyti – tapau šio daikto vergu“, – šiandien prisipažįsta jis.
Viename interviu paklaustas, kas paskatino jį atvykti į Lietuvą, prisipažino norėjęs ištrūkti iš Tokijo gyvenimo, neatsispiriančio JAV įtakai. Jį itin domino buvusios komunistinio bloko šalys.
Būdamas fotografu, stengėsi gauti darbą Baltijos ir Europos šalyse. Jam pavyko – atvažiavo į Lietuvą. Savo pasirinkimu nenusivylė iki šios dienos – gyvenimas Lietuvoje jį jaudina ir žavi.
K.Shioya įsitikinęs, kad Lietuva yra tinkama šalis gyventi menininkams, tai puiki vieta kūrybai. Apsistojęs Kaune, ilgai Tokijo šurmulyje gyvenęs menininkas neneigia, kad teko pratintis prie lėtoko gyvenimo būdo, tačiau tai nebuvo sudėtinga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų