Lietuvoje gamintiems kino filmams – tarptautinių festivalių pripažinimas

  • Teksto dydis:

Pėdsaką paliko ir G. Jaraminaitė

Jau minėtame tarptautiniame Olandijos kino festivalyje įvyks ir dar viena – bendros Olandijos, Japonijos ir Kanados gamybos kino filmo „Tokijo teismas“ („Tokyo Trial“, rež. Rob W. King ir Pieter Verhoeff ) tarptautinė premjera.

Istorinė drama „Tokijo teismas“, kurio beveik visos scenos buvo nufilmuotos Lietuvoje, pasakoja apie 1946 m., iškart po Antrojo pasaulinio karo, prasidėjusį teismo procesą Japonijoje. 2015 m. Lietuvoje ir Japonijoje filmuotame filme vieni iš pagrindinių filmo vaidmenų patikėti mūsų šalies atlikėjams Kęstučiui Jakštui ir Gabijai Jaraminaitei, filme atlikusiai vienintelės moters teismo procese vaidmenį. Filme taip pat nusifilmavo tokios pasaulinio garso kino žvaigždės kaip Jonathan Hyde, Paul Freeman, Michael Ironside, Irrfan Khan ir kt.

Beje, „Tokijo teismą“, kaip keturių dalių televizijos filmą, 2016 m. pabaigoje pirmieji išvysti galėjo internetinės televizijos platformos „Netflix“ vartotojai iš 190 pasaulio šalių, tarp jų ir Lietuvos. Paminėtina ir tai, kad tai pirmasis istorijoje tokio dydžio bendras projektas tarp televizinio turinio milžinų – NHK (nacionalinis Japonijos transliuotojas) ir „Netflix“.

Be Lietuvoje filmuotų ir „Artbox“ koprodiusuotų filmų sėkmės, kino gamybos kompanija gali pasidžiaugti ir lietuviško kino naujienomis. Viena laukiamiausių 2018 m. premjerų – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio sukakčiai paminėti skirtas projektas „100 metų  kartu“.

„100 metų kartu“ (rež. Edita Kabaraitė, fotomenininkė Monika Požerskytė) – tai meninių vizualizacijų projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis Lietuvos Respublikos bendraamžių ir jų artimųjų atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas. Autentiški šimtamečių pasakojimai atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai pakeitė jos žmonių likimus bei kaip kartu su Lietuva pastarąjį šimtmetį keitėsi Lietuvos žmonės.

Filme ir fotografijų albume „100 metų kartu“ bus įamžinti ir pristatyti 1918-aisiais ir anksčiau gimusių žmonių, tiesioginių nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo liudytojų, prisiminimai ir patirtys, atskleisti skirtingų profesijų, tautybių, socialinių ar kultūrinių sluoksnių atstovų išgyvenimai.

Šis projektas – tarsi kelionė po paprastų Lietuvos žmonių atminties kerteles, retrospektyvus žvilgsnis į šimtamečių išgyvenimus, atskleidžiančius šiuolaikišką, stereotipus paneigiantį senatvės veidą ir kartu atspindinčius šalies istorinės raidos visumą. Todėl, pasak projekto prodiuserio K. Drazdausko, „100 metų kartu“ yra gyvas Lietuvos šimtmečio liudijimas, kuriuo bus atiduota pagarba Tėvynei ir ją atkūrusiems žmonėms. 

Dar viena premjera, kuri 2018 m. turėtų nudžiuginti lietuviško kino mylėtojus, – antrasis režisierės Linos Lužytės vaidybinis ilgametražis filmas „Pilis“, pasakojantis dramatišką iš Lietuvos į Airiją emigravusių Monikos ir jos mamos Jolantos istoriją.

Motiną filme suvaidins šiais metais „Sidabrinę gervę“ už geriausią aktorės vaidmenį laimėjusi G. Jaraminaitė, močiutę – legendinė kino aktorė Jūratė Onaitytė, na o Monikos vaidmuo atiteko kine debiutuojančiai, žymaus Lietuvos kino ir teatro aktoriaus Jokūbo Bareikio dukrai Barborai Bareikytei. Neabejotina, kad po pirmojo kritikų gerai įvertinto ilgametražio L. Lužytės filmo „Amžinai kartu“, naujasis režisierės filmas „Pilis“ taip pat sulauks daug dėmesio.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių