- Monika Petrulienė, LTV Panorama
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vachtangovo teatre Maskvoje viešėjo Vilniaus mažasis teatras. Rusijos žiūrovai išvydo jau anksčiau Lietuvoje matytą eksperimentą.
Greta lietuvių aktorių Gorodnyčiaus vaidmenį spektaklyje „Revizorius“ atliko rusų kino ir teatro aktorius Sergejus Makoveckis, praneša LTV „Šiandien“.
Vilniaus mažasis teatras ir Vachtangovo teatro aktorius S. Makoveckis Gogolio „Revizorių“ kartu vaidina penktą kartą. Dvikalbį spektaklį šiltai sutiko Vilniaus, Peterburgo, Jaroslavlio žiūrovai.
Prieš gastroles Vachtangovo teatre Maskvoje aktoriai sakė jau nebebiją kaip pirmus kartus, kad nesusikalbėsią su aktoriumi, kuris nesupranta lietuviškai.
„Toks laukimas gero džiazo, improvizacijos – labai geras aktorius, labai geras partneris, labai malonu vaidinti. Ne, baimės nėra. Atvirkščiai – toks malonumo laukimas“, – sako aktorė Eglė Gabrėnaitė.
S. Makoveckis teigia, kad pirmas spektaklis su aktoriais, kurie scenoje kalba jam nesuprantama kalba, tapo rimtu išbandymu. Tačiau šiandien jis esą jau daug supranta.
„Gimtosios kalbos žodžiai juk sujudina pasąmonę, lengva atsakyti, todėl iš pradžių buvau suvaržytas. O dabar jaučiu, kad girdžiu net lietuviškų žodžių niuansus, suprantu, ką lietuviškai sako kolegos scenoje“, – sako S. Makoveckis.
Spektaklio režisierius Rimas Tuminas gerai pažįstamas Maskvai, jis nuo 2007-ųjų yra Vachtangovo valstybinio akademinio dramos teatro meno vadovas.
Vilniaus mažojo teatro ir žinomo režisieriaus pastatymas žiūrovus traukė kaip magnetas: Maskvos teatro salėje buvo išgraibstytos ir visos pristatomos kėdės.
Vilniaus mažojo teatro gastrolės Maskvoje yra skirtos Vachtangovo teatro jubiliejui – 90-ečiui, tačiau lietuvių menininkų darbus Maskvoje galima išvysti ir Maskvos teatrų pastatymuose.
Vienas iš tokių Maskvoje pažįstamų menininkų – Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Revizorius“ kompozitorius Faustas Latėnas. Rusijos sostinės teatruose jis iki šiol yra sukūręs muziką septyniems pastatymams.
„Už indėlį plėtojant pasaulio teatro meną“ F. Latėnui šiemet skirta prestižinė Konstantino Stanislavskio fondo premija. Apdovanojimas – specialus ženklas, diplomas ir piniginė premija – kasmet įteikiama keliolikai Rusijos ir vienam arba dviem užsienio menininkams.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prasideda 18-asis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis
18-ąjį kartą trečiadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. ...
-
Birutis su 27 ES šalių kolegomis išreiškė paramą programai „Kūrybiška Europa“
Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su kitų 27-ių Europos Sąjungos (ES) šalių kultūros ministrais laišku kreipėsi į Europos Komisiją (EK). Jame ministrai išreiškė paramą programai „Kūrybiška Eur...
-
Kūrėjas įamžina istoriją: skulptūra turi būti šilta, artima žmogui1
Kaune gimęs ir ten mokslus baigęs skulptorius Gintautas Jonkus save laiko klaipėdiečiu. Čia kūrėjas praleido didžiąją savo gyvenimo dalį, čia jis savo darbais įamžina Klaipėdos istoriją ir jos žmones. Skulptoriaus darbų, skirtų svarbiems &sc...
-
Istorija ir interpretacija: kaip atrodė baltų kariai?2
Vytauto Didžiojo karo muziejuje vykstančioje parodoje „Drąsos gijos“ galima išvysti rekonstruotų karinių uniformų, kurios dėvėtos VI–XX a. Tarp eksponatų – ir pagal Taurapilio pilkapio radinius atkurti apdarai, leižiant...
-
Rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2025 metų „Pirmosios knygos“ konkursą
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla kviečia kiekvieną rašantįjį išbandyti savo kūrybines jėgas – dalyvauti konkurse ir dar šiemet išleisti savo pirmąją knygą. ...
-
Mirė aktorius Sergejus Zinovjevas
Sekmadienį, eidamas 70-uosius metus, mirė Vilniaus senojo teatro (VST) aktorius Sergejus Zinovjevas. Šia žinia VST pasidalino socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. ...
-
Prezidentas: Tolminkiemis ir Donelaičio muziejus su rusų kultūra neturi nieko bendro1
Rusijai Tolminkiemyje, Kaliningrado srityje, pervadinus lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejų, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ši vieta su rusų kultūra neturi nieko bendro. ...
-
Lietuva neturi ambicijos tirti savo istoriją?2
Nors Vilniaus Katedroje rastas istorinis karalių lobis, istorikai konstatuoja liūdnoką realybę: panašių radinių būtų daugiau, bet Lietuva neturi ambicijos tirti valstybės istoriją. Apie šią savaitę parodytas karalių karūnas žinota ...
-
Aktorius Sigitas Jakubauskas išlydėtas į paskutinę kelionę2
Sekmadienį ištartas paskutinis „sudie“ aktoriui Sigitui Jakubauskui. ...
-
Kada žmonės galės pamatyti arkikatedros požemiuose rastas vertybes?2
Vilniaus arkikatedros rūsyje rastos trijų valdovų laidojimo insignijos bus įrašytos į Kultūros vertybių registrą. ...