Liepos pradžioje Vilniuje ir Kaune vyks Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas.
Kultūros ministerija pranešė pradėjusi simpoziumo dalyvių registravimą.
Simpoziumo dalyviai sieks stiprinti ryšius tarp Lietuvos ir lietuvių kilmės mokslininkų, verslininkų, užsienyje gyvenančių kultūros veikėjų, sutelkti visus kuriant ateities Lietuvą, gebančią atsakyti į globalaus pasaulio iššūkius ir neprarasti savo tapatybės, teigiama ministerijos pranešime.
"Kviesdami visus kartu kurti Lietuvos ateitį, norime pabrėžti, jog kad ir kur gyventų mūsų tautiečiai, visi jie gali prisidėti savo idėjomis, iniciatyvomis ir patirtimis, glaudžiau bendraudami ir draugaudami, įsitraukdami į bendrus projektus, plėtodami kultūros, mokslo ir verslo ryšius", - sakė XV simpoziumo organizacinio komiteto pirmininkė, švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
Anot jos, ypač norima patraukti jaunimo dėmesį, kad jiems būtų suprantamos ir artimos bendros veiklos savo Tėvynei idėjos.
Simpoziumo programoje numatytos diskusijos, kokią Lietuvą norime matyti 2030 metais, ar užtenka galių tautos savikūrai, kaip formuojant modernią lietuvių kultūros tapatybę gali prisidėti mokslas ir kultūra, kaip Lietuvai atsilaikyti prieš tarpkultūrinio atvirumo ir tapatybių kaitos iššūkius, kaip išlaikyti gyvą jaunimo ryšį su Tėvyne.
Simpoziumas ketina rengti bendrų sesijas su tuo metu vyksiančiu Pasaulio lietuvių ekonomikos forumu. Per jas bus kalbama, ką inovatyviai ateičiai gali duoti Lietuvos verslo ir mokslo protai, kokios augančio verslo ir finansavimo galimybės, bus aptartas mokslo, studijų ir verslo slėnių vaidmuo kuriant kokybiškos partnerystės erdvę, kitos temos.
Į renginį ketina atvykti Kolumbijos politikas Antanas Mockus, Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų komisarė Maire Geoghegan-Quinn (Merė Gegegan Kvin).
Naujausi komentarai