Kinas
Kalėdų klasika vaikams ir tiems, kurie jais buvo
„Svajonių traukinys“ yra gryniausia kino magija. Šviesiai šilta šiuolaikinė pasaka įvairaus amžiaus Žemės planetos gyventojams.
Iš kino kritiko plunksnos šie žodžiai skamba keistai, ar ne? Tačiau stebuklai daro stebuklus, o širdis, ypač prieš Kalėdas, tikrai ne ledinė.
Vaikams šis filmukas bus smagiausios atostogos ir kelionė į užburiančiai gražų Šiaurės ašigalį. Jautresni suaugusieji gali net patylomis imti šniurkščioti, pajutę, jog trumpam grįžo į nerūpestingą vaikystę, kai tikėjo pasakomis, o neregėtų dalykų laukimas buvo saldesnis už pačius dalykus.
„Svajonių traukinys“ jaukiai panašus į nepakartojamąjį „Ozo šalies burtininką“. Ten buvo Ozo šalis, čia – Šiaurės ašigalis. Ten – geltonų plytų kelias, čia – traukinio bėgiai.
Keturi keleiviai taip pat ieško atsakymų į nesuprantamus klausimus ir taip pat trokšta pamatyti ką nors nepaprasto. Ir sužino, kad tikrieji stebuklai yra paprasti, o tikrieji stebukladariai yra ne burtininkai ar žyniai, o eiliniai žmonės.
Jei dar paprasčiau – tu pats esi mažas stebuklėlis, tik turi leisti sau išsipildyti. Kadangi filmukas kupinas šventiško gerumo, jame nėra atsipykusių dalybų į geruosius ir bloguosius.
Juk net ir pats tamsiausias šešėlis Kalėdų naktį pasidabina sniegu ir šviečia kaip eglutė.
Kūčių vakarą Berniukas negali užmigti. Jis klausosi Kalėdų varpelių ir labai nori patikėti Kalėdų Seniu.
Tačiau šiame praktiškame pasaulyje suaugusieji jau seniai išdavė Santa Klauso paslaptį ir turbūt jis neegzistuoja.
Tačiau prieš Berniuko nosį supūkši Svajonių traukinys, konduktorius pamoja ranka ir mūsų herojus kartu su dar trim skeptikais Kalėdų atžvilgiu nurūksta į Kalėdų Senelio kraštą.
Žavinga Kriso van Olsburgo knygelė, pagal kurią sukurtas filmukas, yra plonytė, todėl scenaristai nepagailėjo gausybės papildomų nuotykių ir gerokai ryškiau nuspalvino veikėjus.
Techniniu atžvilgiu „Svajonių traukinys“ yra absoliutus šedevras – pirmą sykį „motion capture“ technologija išnaudota visam filmui, o ne atskiriems personažams. Prisimenate fantastiškai šlykštų Golumą iš „Žiedų valdovo“?
Jis atrodė realistiškai, nes kompiuterio davikliai, prijungti prie aktoriaus kūno, atkartojo ir perteikė natūralias žmogiškas formas bei judesius kompiuteriniam personažui. Tokiu supermoderniu principu sukurti visi „Svajonių traukinio“ personažai.
Beje, dėdulė – „Oskaro“ laureatas Tomas Henksas paskolino savo balsą net šešiems veikėjams....
Filmuko vaizdelis – pritrenkiančio ryškumo kokybės. Legendinis Holivudo režisierius Robertas Zemekis juostą apdorojo taip, kad ji idealiai tiktų „IMAX“ tipo kino ekranams ir pažadėjo, kad atėję į paprastą – lietuvišką kino teatrą taip pat nebus nuskriausti.
Taip ir yra – vaizdelis švarutėlis, regimos mažiausios muselės ar snaigelės. Tačiau smagiausia tai, ko nepadovanos jokie vaizdo efekta, – sugrįžimas į nekaltą vaikystės stebuklą ir pačias pirmąsias Kalėdas.
Gaila, kad net pačios gražiausios pasakos turi pabaigą, nors niekur nesinori išeiti. Tuomet belieka pratęsti šventę ir už kino teatro durų.
Pagaliau, ar ne tam ir skirtas „Svajonių traukinys“, kuris būtinai taps dar didesne Kalėdų klasika nei žaliasis Grinčas.
Naujausi komentarai