J.Garbarekas su Hilliardo ansambliu Vilniuje surengs du koncertus

Pasaulinė džiazo legenda Janas Garbarekas balandžio vidury koncertuos Vilniuje – dieviško grožio muzikos projekte su Hilliardo ansambliu.

Paskelbė apie papildomą pasirodymą

Balandžio 15-ąją „Vilniaus festivaliai“ rengia metų koncertą, kuriame pasirodys visame pasaulyje žinomi muzikos atlikėjai – legendinė džiazo žvaigždė J.Garbarekas ir kultinis vyrų vokalinis ansamblis iš Didžiosios Britanijos „The Hilliard Ensemble“. Žaibiškai nelikus bilietų į šį pasirodymą, jau paskelbta ir apie papildomą jų koncertą balandžio 16-ąją Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje.

Muzikologės Beatos Baublinskienės žodžiais, išgirdus šių muzikantų vardus, tūkstančiams melomanų prieš akis iškyla bene garsiausias įrašų kompanijos „ECM“ albumas, iki šiol parduodamas milijoniniais tiražais. Bendras J.Garbareko ir „The Hilliard Ensemble“ muzikinis projektas – tai derinys, prieš 17 metų susprogdinęs populiariosios muzikos rinką ir stulbinama komercine sėkme įrodęs, kad masinį susidomėjimą gali sukelti ne tik popmuzika.

Muzika, kurianti amžinybę

Pasaulinio garso saksofonininko J.Garbareko improvizacijose išsiliejantis Norvegijos fiordų grožis ir didingumas bei mistiką ir amžinybės dvelksmą atverianti Hilliardo ansamblio giedama viduramžių ir renesanso muzika susijungia į nuostabų skambesį. „Dieviško grožio muzika, kurianti amžinybę“, – taip apie šį projektą ne kartą rašė kritikai.

1994-aisiais šių muzikos garsenybių išleistas albumas „Officium“ iškart buvo parduotas daugiau kaip 1,5 mln. egz. tiražu ir pelnė daugybę apdovanojimų. Milžiniška šio albumo sėkmė paskatino muzikantus kurti naujus bendrus projektus – 1999-aisiais „ECM“ išleido panašaus pobūdžio albumą „Mnemosyne“. O visai neseniai, 2010-ųjų spalį, J.Garbarekas ir Hilliardo ansamblis, tarsi grįždami į pradžią, parengė ir išleido pirmojo albumo dvasiai artimą projektą „Officium Novum“. Su šiais projektais muzikantai kartu yra surengę daugybę turų ir šimtus koncertų visame pasaulyje. Bilietus į abu koncertus Vilniuje platina Bilietai.lt, jų kainos – nuo 142 iki 252 litų.

Vertinamas už stebuklingą skambesį

Legendinis džiazo saksofonininkas J.Garbarekas, vertinamas už nuostabaus grožio saksofono tembrą ir stebuklingą jo skambesį, tarptautinę karjerą pradėjo 1970-aisiais, pasirašęs sutartį su vokiečių prodiuserio Manfredo Eicherio vadovaujama įrašų firma „ECM“ ir išleidęs puikų albumą „Afric Pepperbird“ (Afrikos pipirų paukštis).

Nors saksofonininkas muzikavo ir nemažai koncertavo su tokiais džiazo grandais, kaip klavišininkas Chick Corea ir trimitininkas Don Cherry, pasauliniu mastu J.Garbareką išgarsino bendradarbiavimas su neprilygstamu amerikiečių pianistu Keithu Jarretu. Džiazo klasika laikomi tokie „ECM“ išleisti jų albumai, kaip „My Song“ (Mano daina) ir „Belonging“ (Ryšys).

1980 m. J.Garbarekas subūrė savo grupę, greitai pasiekusią milžiniško populiarumo. Joje yra groję tokie meistrai, kaip gitaristai Billas Frisellas ir Davidas Tornas. Su savo grupe J.Garbarekas koncertuoja ir iki šiol.

Neužsidaro džiazo rėmuose

„J.Garbareko muzika kiek orientuota į vadinamą world music stilių, kai įkvėpimo semiamasi įvairių kultūrų, epochų ir kraštų muzikoje. Tad nereikėtų stebėtis jo įrašų radus ne tik džiazo, bet ir klasikos bei populiariosios muzikos „chartuose““, – teigė muzikologė B.Baublinskienė.

J.Garbareko polinkis neužsidaryti džiazo rėmuose paskatino prieš keliolika metų ant staiga atgimusio domėjimosi grigališkuoju choralu bangos imtis bendro projekto su neprilygstamu senosios ir naujosios muzikos interpretatoriumi kultiniu Hilliardo ansambliu.

Po praėjusių metų sėkmės, kuomet kartu su Nacionaliniu operos ir baleto teatru buvo surengti Niujorko filharmonijos orkestro ir pianisto Jevgenijaus Kissino koncertai, „Vilniaus festivaliai“ tęsia išskirtinių Metų koncertų seriją – be šio koncerto, 2011 m. Vilniuje numatoma surengti dar kelių klasikinės muzikos įžymybių pasirodymus.



NAUJAUSI KOMENTARAI

kodėl

kodėl portretas
žurnalistai sulietuvina muzikantu vardus ir pavardes jie ne lietuviai taip negalima.Jan Garbarek
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių