Japonijos ambasada skyrė 70 tūkstančių litų restauravimo įrangai įsigyti
Sausio 16 dieną Lietuvos nacionalinis muziejus pasirašė sutartį su Japonijos ambasada dėl paramos suteikimo restauratoriams. Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavęs Japonijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis Jasuji Odoko pranešė, kad skiriama 70 tūkstančių litų kultūros eksponatų tyrimo ir restauravimo įrangai įsigyti.
Japonijos vyriausybė, vykdydama Kultūros rėmimo programą, kasmet įvairių šalių kultūros, švietimo ir edukacijos projektams remti skiria nemažai lėšų. Lietuvoje didžiausi paramos gavėjai yra Nacionalinis muziejus, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetai.
Skirdami lėšų sudėtingiems ir būtiniems įrengimams įsigyti, japonai praktiškai realizuoja amžių patikrintą išmintį, kad, norėdamas padėti, dovanok meškerę, o ne žuvį.
Muziejaus restauratorių bendradarbiavimas su Japonijos ambasada Lietuvoje prasidėjo 2003 metais. Pagal Kultūros rėmimo programą Nacionaliniam muziejui tuomet buvo įteikta moderni eksponatų restauravimo ir tyrimo įranga, leidžianti atlikti daugiau, įvairesnių ir sudėtingesnių darbų. Šių įrengimų vertė siekė 1200 000 litų. Restauravimo centro vadovės Gražinos Gleiznienės žodžiais, gauta parama reiškė kokybiškai naują šio muziejaus padalinio darbo etapą.
Muziejaus direktorė Birutė Kulnytė džiaugiasi, kad 2003 metais suteikta parama nebuvo vienkartinis projektas, kad besitęsiantis bendradarbiavimas leidžia planuoti ateities darbus, kurių pabaigos muziejuje nematyti. Restauratorių žinių ir prisilietimo laukia dauguma muziejuje sukauptų vertybių.
Japonijos ambasados skirta parama bene labiausiai džiaugiasi molbertinės tapybos restauratoriai. Pagal specialų užsakymą nestandartinę restauravimo įrangą gaminanti prancūzų firma muziejui pagamins traukos konverterį, kuris drauge su jau turima įranga žymiai išplės senosios tapybos restauravimo galimybes.
Lietuvos nacionalinio muziejaus Restauravimo centras, naudodamasis moderniausia Baltijos šalyse restauravimo įranga, sėkmingai tęsia restauravimo darbus ir eksponatų tyrimus: per 2007 metus restauruoti 103, o konservuoti 4257 eksponatai; atlikta 1280 cheminių, 196 infraraudonųjų spektrų spektroskopiniai ir 67 rentgenografiniai tyrimai; elektroninis duomenų bankas pasipildė 200 mikrofotografijų.
Apibendrindama bendradarbiavimo patirtį ir rezultatus, muziejaus direktorė B.Kulnytė sako, kad be geranoriškos japonų paramos muziejininkai nebūtų padarę to, ką gali padaryti dabar.
Naujausi komentarai