Įtakingame amerikiečių meno žurnale – apie lietuvio J.Mačiūno idėją Pereiti į pagrindinį turinį

Įtakingame amerikiečių meno žurnale – apie lietuvio J.Mačiūno idėją

2011-02-17 14:38
Įtakingame amerikiečių meno žurnale – apie lietuvio J.Mačiūno idėją
Įtakingame amerikiečių meno žurnale – apie lietuvio J.Mačiūno idėją / 7md.lt nuotr.

Viename seniausių ir įtakingiausių pasaulyje menų žurnalų „ARTnews“ puslapiuose skirtas dėmesys Lietuvoje  išleistai knygai „Illegal living:  80 Wooster Street and the Evolution of SoHo“.

„ARTnews“, kuris leidžiamas Niujorke, yra labiausiai skaitomas pasaulinio lygio meno žurnalas. Vasario mėnesį jame išspausdintas apžvalginis straipsnis apie gyvenamųjų loftų įsigalėjimą Niujorke  ir pagrindinį šios idėjos autorių lietuvį Jurgį Mačiūną. Daugelį meno sričių aprašantis žurnalas šį kartą atsigręžę į XX.a vidurio „Fluxus“ judėjimo pradžią ir jo įtaką Niujorko architektūros raidai.

„Lofte esančiame Wooster 80 gyveno ir kūrė tokie menininkai kaip: kino kūrėjas Jonas Mekas, dailininkė Charles Ross, choreografė Trisha Brown. Taigi Jono Meko Fondo išleista knyga „Illegal living“ ir pasakoja apie gyvenimą lofte, apie menininkų kooperacijas, kurios veikė SoHo rajone 6-ajame ir  70-ajame dešimtmetyje.“, - rašo „ARTnews“.

Šiame legendiniame lofte gyveno ir knygos „Illegal living“ autoriai: architektas Shael Shapiro bei jo žmona žurnalistė Roslyn Bernstein.  Knygos kūrėjai istoriją apie legendinį pastatą pradeda nuo XVIII a., kada jį pastatė Cornelius C. Jacobus. Vėliau šis pastatas tapo fabriku, kurį kūrybiniam gyvenimui tik XXa. atgaivino „Fluxus“ judėjimo lyderis Jurgis Mačiūnas.

„1967 metais J.Mačiūnas,  nusipirko pastatą už šiek tiek daugiau nei 100000 Amerikos dolerių iš kartoną gaminančios kompanijos  ir pavertė jį menininkų kooperatyvu. Tačiau tik 1979 tas pastatas buvo patvirtintas kaip jo nuosavybė. Taigi tie dvylika metų ir yra vadinami Illegal living“, - rašo žurnalas.

„Ir visas pastatas buvo gyvas tik todėl, kad vienas žmogus turėjo viziją“, - sakė S.Shapiro, kuris taip pat buvo įsteigęs studiją šiame lofte.

Publikacijos apie „Illegal living“ bei menininkų loftų atsiradimo pradininką Jurgį Mačiūną  buvo pasirodžiusios The New York Times, The Tribeca Trib ir The Real Deal laikraščiuose. Platus straipsnis patalpintas Huffington Post internenetiniame portale.  Knygą galima įsigyti Lietuvos knygynuose ir tinklapyje amazon.com.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų