Pereiti į pagrindinį turinį

Išleista knyga apie Krikštonų kaimą

Tarp 9 didžiausių šalių be kalnų – ir Lietuva
Tarp 9 didžiausių šalių be kalnų – ir Lietuva / Scanpix nuotr.

Lazdijų rajono Krikštonių bendruomenė pasinaudojusi Europos Sąjungos parama išleido knygą apie savo kaimą. Bendruomenė žemiečiams ir svečiams ją pristatys kovo 11 dieną.

Knygoje, išleistoje 1 tūkst. egzempliorių tiražu, sudėta Krikštonių krašto istorija, švietimo ir kultūros raida, įvairius kaimo gyvenimo laikotarpius mena dešimtys nuotraukų.

„Šiais metais sueina 580 metų, kai pirmą kartą rašytiniuose šaltinuose paminėtas Krikštonių vardas. Šiemet mūsų parapijos įkūrėjo kunigo Jono Reitelaičio 130 gimimo metinės, 80 metų sueina nuo pastatytos mūsų gražios bažnyčios“, – sakė Krikštonių kaimo bendruomenės narė Irena Uleckienė.

Pagrindu knygai tapo kunigo Jono Reitelaičio rankraštis – „Kaip seni yra Krikštonys“. Prieš penkias dešimtis metų archeologai tyrinėdami Nemuno kairiąją pakrantę nustatė, kad čia karių palaidojimai siekia penktąjį mūsų eros šimtmetį. O Krikštonių pavadinimas anot profesoriaus Kazimiero Būgos – senovėje gyvenusių jotvingių ir sūduvių palikimas.

„Savo laiku čia ėjo ir pašto kelias, ir muitinė stovėjo, galima sakyti valstybinės reikšmės kelias ėjo, jis jungė ir Maskvą, Rygą, Vakarų Europos miestus per Krikštonis“, – kalbėjo Krikštonių kaimo bendruomenės narė Gitana Čiurlionienė.

Žymiausiam krikštoniškiui – kunigui Jonui Raitelaičiui klebonijoje įkurtas muziejus.

„Mes tai įvardinam pirmiausiai kaip kunigą, antroje vietoje kaip statybininką architektą – nes jis suprojektavo ir pastatė šitą mūrinę bažnyčią.

Toliau gydė žmones žolelėmis, turėjo vokiškas knygas ir kaip istorikas kraštotyrininkas, nes rinko įvairius atsiminimus žmonių, pasakojimus, dvarų, bažnyčių istorijas“, – dėstė Krikštonių kaimo bendruomenės pirmininkė Aldona Lepeškienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų