„Ašaka“ į veiksmą įsuks žiūrovus Pereiti į pagrindinį turinį

„Ašaka“ į veiksmą įsuks žiūrovus

2005-10-21 09:00

„Ašaka“ į veiksmą įsuks žiūrovus

„Aš tau garantuoju – dabar tie aktoriai tikrai prisigers ir kitoje dalyje mes juos matysime visiškai girtus“, - per premjeros pertrauką netilo diskusijos „Aušros“ teatre.

Šnibždesiai sklido ir per spektaklį: „Varge, tie aktoriai tikrai susipjaustė rankas“. Režisierius Gediminas Milinis tik trynė delnus. Tikslas pasiektas – žiūrovas apmulkintas.

Nesuprato reikšmės

Iš spektaklio „Ta nuostabi jaunystė...“ premjeros Klaipėdos vaikų ir jaunimo teatre „Aušra“ žiūrovai išėjo susimąstę. Kai kurie atvirai pareiškė, kad visiškai nesuprato, apie kokius reliatyvius dalykus, kodus ir sistemas buvo kalbama, bet pripažino, kad sužavėjo aktorių vaidyba ir drąsa.

„Ta nuostabi jaunystė...“ pasakoja apie grupę jaunuolių, narpliojančių kebliausius būties klausimus. Spektaklio metu jie svarsto, kaip pakeisti sistemą, kurioje viskas iš esmės vyksta taip pat, pagal tas pačias klišes, lyg iš anksto suplanuota. Net svajonės yra kažkieno jau svajotos, o žmonės mąsto kodais ir, neduok Dieve, pakliūti į situaciją, kur jokio kodo neįmanoma pritaikyti.

Premjeros afišos skelbė, kad spektaklis yra su „N-14“ ženklu. „Tas ženklas galėtų būti ir „N-16“, nes ne visi keturiolikmečiai supras, apie ką čia kalbama“, - sakė režisierius.

Teko improvizuoti

Pjesę prieš pusantrų metų parašė pats režisierius G.Milinis. Ji gimė perskaičius Mormonų knygą ir Šventąjį raštą.

Po premjeros jaunieji aktoriai pripažino, kad ir jiems nebuvo lengva išmokti sudėtingus tekstus. „Iš tiesų daug kur teko improvizuoti, tik vienas režisierius suprato – kur“, - neslėpė aktoriai.

Jiems tik šypsenas sukėlė žiūrovų įtarimai, kad jie per pertrauką tuštino „Starkos“ butelius. Dar keistesni jiems atrodė tvirtinimai, kad jie iš tiesų susipjaustė rankas. „Tai belieka priimti kaip komplimentus. Vadinasi, gerai vaidinome“, - šypsojosi jaunuoliai.

Spektaklio pradžia niekuo nesiskyrė nuo kitų – scenoje dvi merginos diskutavo apie būties prasmę. Jų dialogą kartkartėmis nutraukdavo mobiliųjų telefonų skambučiai ar net muštynės žiūrovų salėje. Daugelis nustebo, kad visa tai – taip pat spektaklis. „Tas mobiliųjų telefonų skambėjimas, pokalbiai iš tiesų buvo šioks toks pasišaipymas iš pačių žiūrovų“, - neslėpė G.Milinis.

Objektas – žiūrovai

Spektaklis „Ta nuostabi jaunystė...“ dar kartą bus rodomas pirmajame „kažkokių kitokių“ teatrų festivalyje „Ašakos“, kuris prasidės jau šiandien. „Kodėl kažkokie kitokie teatrai? Nes čia objektas yra ne spektaklis, o žiūrovas“, - sakė festivalio organizatorius G.Milinis. Anot jo, festivalyje visas dėmesys bus koncentruojamas į žiūrovus.

Festivalis „Aušros“ teatre (Kretingos g. 44) prasidės šį vakarą 18 val. projektu „Šviesotamsa“, kuriuo jis sekmadienio vakarą bus užbaigiamas.

Per tris „Ašakos“ dienas bus parodyti šeši spektakliai: „Vasarvidžio nakties sapnas. 30-ame kvadrate“, „Kambarinės“, „Suvalgyk pyragėlį“, „Ta nuostabi jaunystė...“, garliaviškių „Laiškas nuo NN“ bei kretingiškių „Maras“. Į festivalio programą (Šaulių g. 14) yra įtrauktas ir poeto Mindaugo Valiuko naujosios pjesės „17“ skaitymas, šeštadieninis susitikimas su dramaturgais bei sekmadienio diskusija „Postmodernizmas teatre“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų