Nepaisant nuolatinių policijos perspėjimų, Lietuvos gyventojai toliau dalija pinigus telefoniniams sukčiams. Pirmadienį šalies policijos komisariatai gavo mažiausiai penkis nuo sukčių nukentėjusių gyventojų pareiškimus. Didžiausią žalą patyrė panevėžietė, netekusi per 43 tūkst. litų. Tai didžiausia šiemet Panevėžyje sukčiavimu įgyta pinigų suma.
Pareigūnai sako, kad, bendradarbiaudami su banku, jie bandė užkirsti kelią sukčiautojo kėslams, tačiau panevėžietė tikėjo sukčiaus pasakojimu ir policija bendrauti nebuvo linkusi.
69 metų I.K. nuo spalio 22 iki spalio 28 dienos, nepažįstamas vyriškis, prisistatęs STT pareigūnu, telefonu apgaule išviliojo 43 tūkst. 295 litus.
Spalio 22 dieną šiai panevėžietei laidiniu telefonu paskambinęs vyras prisistatė STT pareigūnu, ir patikinęs, kad per moters sąskaitą "plaunami" pinigai, paprašęs mobiliojo telefono numerio tolesniam bendravimui. Jis ėmė kasdien skambinti ir prašyti internetinės bankininkystės kodų. Tariamas pareigūnas kasdien griežtai įspėdavo moterį niekam nieko nesakyti, net pareikalavo, kad moteris pati pasirašytų raštelį apie tai, kad niekam nepasakos apie bendradarbiavimą su tariama STT.
Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariato pareigūnai dėl vykdomų sukčiavimų bendradarbiauja su bankais ir keičiasi informacija. Gavę pranešimą iš banko apie iš moters sąskaitos atliekamus pervedimus, nuvyko pas panevėžietę.
Pasak policijos pranešimo, moteris ir uniformuotam pareigūnui, ir kriminalistui tiesos nepasakė, tikėjo tik tariamu STT pareigūnu. Iki spalio 28 dienos "padėdama" tariamam STT pareigūnui, ji atidavė 43 tūkst. 295 litus. Įtariama, kad ir iš sąskaitos kitame banke taip pat paimta daugiau nei 4 tūkst. litų. Tik tada, kai pareigūnai paskambino moters sūnui, ji atskleidė tiesą.
Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.
Policija ir bankai dar kartą perspėja gyventojus – elektroninės bankininkystės kodų pareigūnai nei telefonu, nei atvykę nereikalauja, kiekvienas jų savininkas, sudarydamas su banku elektroninės bankininkystės paslaugų teikimo sutartį, pasirašo ir įsipareigoja, kad niekam jų neatskleis, tad ir privalo taip elgtis.
82 metų klaipėdiškė E.V. policijai pranešė, kad pirmadienį telefonu paskambinęs vyriškis išviliojo banko sąskaitos kodus ir paėmė 3,9 tūkst. litų.
Nuo telefoninių sukčių nukentėjo ir 84 metų Tauragės rajono gyventojas - pensininkas neteko 5,8 tūkst. litų.
Apie du sukčiavimo atvejus pranešta ir Marijampolės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Pirmadienį gautas 21 metų kaunietės D.K. pareiškimas. Moteris pranešė, kad spalio 19 dieną gavo registruotą laišką iš antstolio dėl įsiskolinimo. Patikrinusi banko sąskaitos išrašą pastebėjo, kad vasario 18 dieną jos vardu buvo paimtas 1 tūkst. ltų kreditas, o vasario 19 dieną iš jos sąskaitos buvo pervesta 960 litų į svetimo žmogaus sąskaitą.
Pasak policijos, nukentėjusioji 2013 metų sausio pabaigoje vasario pradžioje pažinčių portale www.eskimi.com bendravo su kitu nariu "laimonas26", kuris apgaulės būdu iš jos išviliojo prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis. Turtinė žala tikslinama.
Marijampolės apskrities policija tiria ir dar vieną galimo sukčiavimo atvejį. Pranešta, kad 2012 metų spalio 13 dieną 71 metų A.K. galimai apgaule įtikintas jo pasitikėjimą įgijusio L.B., kad pastarasis pats mokės įmokas, prekybos salone savo vardu sudarė terminuotą paslaugų teikimo abonentui sutartį bei įgijo mobilųjį telefoną, kurį perdavė L.B. Tačiau L.B. savo pažado nevykdo, ir įmokų nemoka. Žala - 1 tūkst. litų.
Naujausi komentarai