„Teismas nusprendžia priteisti iš atsakovo 11 tūkst. 67 eurus – nepagrįstai išmokėtą sumą – ir 5 proc. metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo“, – BNS nurodė teismo atstovė Nijolė Damulė.
Iš G. Lukošaičio taip pat priteista valstybei sumokėti 249 eurus žyminio mokesčio už ieškinio pareiškimą.
Sprendimas per 30 dienų apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.
Kaip rašė BNS, su 11 tūkst. eurų dydžio ieškiniu į teismą kreipėsi viešąjį interesą ginanti Šiaulių apygardos prokurorė Rita Dabužinskienė.
Pasak prokurorės, G. Lukošaitis, 2019–2023 metais eidamas tarybos nario pareigas, pateikė Šiaulių miesto savivaldybei apmokėti dokumentus, pagal kuriuos vykdydamas savivaldos politiko veiklą jis patyrė beveik 16,5 tūkst. eurų išlaidų.
Iš jų nepagrįstomis prokurorė įvardijo 11 tūkst. eurų – 9,7 tūkst. eurų degalams ir apie 1,3 tūkst. eurų automobilio techninei priežiūrai, remontui, atsarginėms dalims, padangoms, kitoms priežiūros prekėms ir paslaugoms.
R. Dabužinskienė pabrėžė, kad pateikta kompensuoti suma laikytina neprotinga, nesąžininga, ją gaudamas G. Lukošaitis nepagrįstai praturtėjo.
Pats politikas su ieškiniu nesutiko, nepritarė taikos sutarties sudarymui ir teisminei mediacijai. Jis byloje nurodė, kad 90 proc. politiko veiklos vyksta ne posėdžiuose ir jo veikla esanti ypač efektyvi, itin daug darbo esą buvo per karantiną.
Šiaulių apygardos teismui pernai lapkritį taip pat perduota baudžiamoji „čekiukų“ byla dėl G. Lukošaičio 15-os tarybos nario išlaidų avanso apyskaitų suklastojimo ir 3,7 tūkst. eurų pasisavinimo praėjusią kadenciją dirbant Šiaulių miesto taryboje.
Ši byla dar nepradėta nagrinėti.
Naujausi komentarai