Smurtas artimoje aplinkoje įgauna vis didesnę visuomeninę reikšmę

Nuo 2011 metų gruodžio 15 dienos, įsigaliojus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui (toliau - Įstatymas), šio pobūdžio veikos įgavo visuomeninę reikšmę, jas tiria policija.

Įstatyme numatyta, kad smurtas artimoje aplinkoje priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų, todėl, nustačius smurto artimoje aplinkoje faktą, pradedamas ikiteisminis tyrimas nepriklausomai nuo to, gautas nukentėjusiojo skundas ar ne. Taip pat siekiant apsaugoti smurtą patyrusį asmenį, teismas smurtautojui gali skirti įpareigojimus: laikinai išsikelti iš gyvenamosios vietos, jeigu gyvena kartu su smurtą patyrusiu asmeniu ir nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens, nebendrauti ir neieškoti ryšių su juo. Nukentėjusiam nuo smurto artimoje aplinkoje asmeniui nebūtina rašyti pareiškimą, esant nusikalstamos veikos požymių, ikiteisminis tyrimas pradedamas pagal gautą pranešimą (policijos pareigūno tarnybinį pranešimą ar bet kurio kito asmens pranešimą).

Tokios nusikalstamos veikos, pvz.: fizinio skausmo sukėlimas, nežymus sveikatos sutrikdymas iki 2011 gruodžio 15 d. buvo priskiriamos privataus kaltinimo byloms ir pats nukentėjęs turėjo rinkti įrodymus ir pateikti teismui.

Norint sumažinti smurto mastą artimoje aplinkoje, labai svarbu, kad po įvykusio smurto fakto toliau būtų teikiama pagalba tiek smurto aukoms, tiek smurtautojams, norintiems keisti savo elgesį.

Taigi smurto artimoje aplinkoje analizė rodo, kad saugumo šeimoje klausimai išlieka svarbūs, todėl kiekvienam galimam smurtautojui pravartu susimąstyti ir susipažinti su smurtinio elgesio neigiamomis pasekmėmis, kurios skaudžiai smogia ne tik konkrečiam asmeniui, prieš kurį  smurtaujama, bet ir daro didžiulę žalą tokioje aplinkoje augančioms atžaloms.

2012-aisiais Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prienų rajono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje pradėta 60 ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje. 47 atvejais nukentėję nuo smurto artimoje aplinkoje - moterys, 13 vaikų ir 6 vyrai. Šiais metais pradėta 17 ikiteisminių tyrimų. Nukentėjo 15 moterų, 4  vaikai ir 1 vyras.

Pareigūnai ragina gyventojus nesitaikstyti su smurtu ir pranešti jo atvejus policijai Bendruoju pagalbos telefonu 112. Primename, kad  už melagingą pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje numatyta baudžiamoji atsakomybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

cvbvccn

cvbvccn portretas
ko cia taip pergyvena del to smurto paskutiniu laiku, bobos ant tiek suizulejo kad nezinodamos kaip isspresti savo problemas pradejo provokuoti ivairias konfliktines situacijas.

Jonas

Jonas portretas
Baisus laikai atejo i seimas.Alkocholis liejasi .Moterys geria ir ruko,keikiasi provokuoja, po istatymo pries smurta priemimo ,dar labiau ir gaunasi dar baisiau.IKi istatymo priemimo taip nezudavo zmones.Cia kazkas ne taip.DEl lygiu teisiu moterys kovodamos galvoja, kad gers rukys keiksis,meluos ,tai ir bus susilyginusios su vyrais.Nieko neiseis brangiosios-rudos barzdos neuzsiauginsit tik bloga pavyzdi parodysit savo vaikam.O juk buvo laikai kai moterys laikydavo" tris kampus"
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių