Į teisiamųjų suolą sės prabangų BMW pavogęs ir užsienyje slapstęsis vyras

  • Teksto dydis:

Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmams perduota baudžiamoji byla, kurioje užsienyje slapstęsis 34-erių vyras kaltinamas didelės vertės svetimo turto pagrobimu, neteisėtu disponavimu elektroninėmis mokėjimo priemonėmis, jų duomenų panaudojimu bei neteisėtu prisijungimu prie informacinių sistemų.

Kaip ketvirtadienį pranešė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2020 metų spalio 30-osios paryčiais kaltinamasis iš Mažeikiuose esančios nesaugomos automobilių stovėjimo aikštelės, kaip įtariama, pagrobė 35 tūkstančių eurų vertės automobilį „BMW X5 40 Xdrive“.

Remiantis turimais duomenimis, kaltinamasis automobilio vagystę kruopščiai planavo – iš anksto pasiruošė automobilio raktą bei palydovinės apsaugos sistemos signalą blokuojantį slopintuvą. Įsilaužęs į automobilį vyras spruko iš įvykio vietos, tačiau po keleto valandų persekiojamas policijos pareigūnų automobilį paliko Telšių rajono miške.

Aiškinantis aplinkybes automobilyje surinkti įkalčiai pareigūnus atvedė prie praeityje jau teisto ir laisvės atėmimo bausmę atlikusio mažeikiškio.

Atlikus kratas kaltinamojo gyvenamojoje vietoje buvo rastos svetimos, penkiems asmenims priklausančios elektroninės mokėjimo priemonės ir naudotojų tapatybės patvirtinimo duomenys. Įtariama, kad kaltinamasis už piniginį atlygį įtikino pažįstamus asmenis sudaryti su bankais elektroninės bankininkystės sutartis, o išduotas elektronines mokėjimo priemones – perduoti jam.

Jomis naudodamasis vyras sulaukdavo nuo 10 iki 1 000 eurų piniginių įplaukų, kurias išsigrynindavo ar, neteisėtai prisijungęs prie internetinės bankininkystės, pervesdavo kitiems asmenims. Atlikus kaltinamojo turto tyrimą buvo nustatytas 126 tūkstančių eurų skirtumas tarp teisėtų pajamų ir išlaidų.

Pareiškus įtarimus mažeikiškis buvo išleistas į laisvę, tačiau nuo pernai kovo vyro išsikviesti Telšių teisėsaugos pareigūnams jau nebepavyko.

Pernai kovo 28 dieną Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmai skyrė vyrui kardomąją priemonę – suėmimą už akių, jo tarptautinei paieškai buvo išduotas Lietuvos arešto orderis.

Gruodį jis buvo sulaikytas ir suimtas Didžiojoje Britanijoje. Sausio 6 dieną atskraidintas į Lietuvą ir suimtas dviem mėnesiams.

Baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto pagrobimą numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų. Asmuo, neteisėtai disponavęs elektroninės mokėjimo priemonės duomenimis, baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių