Savivaldybė baudžiamojoje byloje taip pat pareiškė daugiau nei 1,1 tūkst. eurų ieškinį dėl telefono „iPhone“ pasisavinimo.
„Savivaldybė įvertino pasisavinto telefono žalą. Ir neturtinė žala, kuri buvo padaryta visos įstaigos reputacijai, nes vadovas, kuriam patikėtas turtas, galimai vertė pavaldinius klastoti, kad galėtų pasisavinti turtą. Demoralizuoja ir įstaigos darbuotojus, matant, kokius neteisėtus darbus verčiami daryti. Iškilus į viešumą, savivaldybei buvo padaryta reputacinė žala“, – Eltai sakė Radviliškio rajono savivaldybės mero patarėjas Linas Garbenis.
J. Margaitienės ir dar vieno asmens baudžiamąją bylą sausio pabaigoje pradėjo nagrinėti Šiaulių apygardos teismas.
Kitą savaitę Šiaulių apygardos teismas ketina tęsti šios bylos nagrinėjimą. Per posėdį antradienį ketinama apklausti penkis liudytojus, Eltą informavo teismo atstovas Vytautas Jončas.
J. Margaitienė parodymus žada duoti po liudytojų apklausos.
Buvusiai Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorei, dabar einančiai savivaldybės tarybos narės pareigas, pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir patikėto turto pasisavinimo.
Kartu su ja melagingų parodymų davimu, apklausiant liudytoju, kaltinamas vienos Radviliškio uždarosios akcinės bendrovės darbuotojas. Manoma, kad ikiteisminio tyrimo metu jis davė melagingus parodymus ir teigė neva minėtas telefonas perduotas uždarajai akcinei bendrovei, kurioje jis dirba, utilizavimui. 2023 metų liepą ši mobiliojo ryšio priemonė buvo paimta iš J. Margaitienės kratų metu.
Kitas Radviliškio savivaldybės administracijos darbuotojas per ikiteisminį tyrimą pripažino kaltę parengęs ir suklastojęs defektinį aktą, kuriame buvo melagingai aprašyta telefono būklė. Šis asmuo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.
Defektiniame akte buvo nurodyta, jog jis suniokotas: sulaužytas korpusas, todėl prietaisas neberemontuojamas. Dokumentu taip pat teigta, kad daiktas buvo išvežtas utilizuoti.
J. Margaitienė anksčiau dirbo buvusios vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės patarėja. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, atliko kratas savivaldybėje ir Vidaus reikalų ministerijoje.
Išėjusi iš šio darbo ministerijoje, J. Margaitienė buvo įsidarbinusi tuometinio Seimo nario Antano Čepononio padėjėja.
Politikė yra skelbusi, kad sustabdė narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų partijoje. Eltos žurnalistei susisiekus su tarybos nare viešai skelbiamu telefonu, J. Margaitienė, sužinojusi, kad teiraujamasi dėl jos baudžiamosios bylos, nutraukė pokalbį ir daugiau telefonu neatsiliepė.
Maždaug prieš 10 metų J. Margaitienė buvo pelnusi nugalėtojos titulą Šiaulių apskrities televizijos organizuotuose metų moters rinkimuose „Moteris Saulė“.
Ne pirma panašaus pobūdžio byla
Tai ne pirma STT tirta panašaus pobūdžio byla dėl savivaldybių turto pasisavinimo. Buvusiai Alytaus rajono vicemerei, dabartinei Alytaus rajono tarybos narei Daliai Kitavičienei gresia 1 tūkst. eurų bauda už savivaldybei priklausančio telefono galimą pasisavinimą.
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Darius Valkavičius prašo D. Kitavičienę pripažinti kalta ir skirti šią baudą. Politikei grėsė didesnė bauda, tačiau, pripažinus kaltę ir teisme atlikus sutrumpintą įrodymų tyrimą, buvo pasiūlyta trečdaliu mažesnė bausmė.
Tuo metu kaltinamoji nori būti perduota laiduotojui sutuoktiniui ir atleista nuo baudžiamosios atsakomybės.
D. Kitavičienei, kaip vicemerei, tarnybinėms pareigoms vykdyti, buvo duotas minėtas mobiliojo ryšio telefonas, nustojus eiti minėti pareigas, telefonas turėjo būti grąžintas.
Ji kaltinama tuo, kad nuo 2019 m. balandžio iki 2023 m. balandžio, eidama Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojos pareigas, siekdama asmeninės turtinės naudos, pasisavino jai patikėtą svetimą turtą – Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotojos pareigų atlikimui iš Alytaus rajono savivaldybės administracijos gautą mobiliojo ryšio telefoną „iPhone 11 Pro“. 167 eurų vertės telefonas „iPhone 11 Pro“ dingo, jo nei per kratas, nei kitais būdais rasti nepavyko. Įstatymas numato, kad žalos dydžiui pasiekus 150 eurų sumą numatoma ne administracinė, o baudžiamoji atsakomybė.
Alytaus rajono politikei inkriminuoti veiksmai nepriskiriami prie nusikaltimų, nes už tai nenumatyta laisvės atėmimo bausmė. Tokie veiksmai priskiriami baudžiamajam nusižengimui, tad nesėkmės teisme atveju politikė teistumo išvengtų. Baudžiamasis nusižengimas yra pavojinga ir kodekse uždrausta veika, už kurią numatyta bausmė, nesusijusi su laisvės atėmimu, išskyrus areštą.
Panašių kaltinimų yra sulaukęs ir buvęs Alytaus rajono meras Algirdui Vrubliauskui, jis kaltinamas tuo, kad 2019–2023 m. kadencijos laikotarpiu, eidamas Alytaus rajono savivaldybės mero pareigas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir siekdamas asmeninės turtinės naudos, pasisavino jam patikėtą svetimą turtą – planšetinį kompiuterį ir du mobiliuosius telefonus. Pasibaigus mero kadencijai, kaltinamasis pareigų atlikimui patikėtus įrenginius turėjo gražinti Alytaus rajono savivaldybės administracijai, tačiau jų, kaip įtariama, tyčia negražino.
Kartu su A. Vrubliausku Kauno apygardos teisme bus teisiama buvusi savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, o dar dviem buvusiems savivaldybės darbuotojams pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo.
(be temos)
(be temos)