Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Pereiti į pagrindinį turinį

Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta)

Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta) Žvėryno gyventojai: namas buvo sudegintas dėl sklypo (papildyta)

Trečiadienio naktį Žvėryne, Lenktojoje gatvėje kilęs gaisras pareikalavo žmogaus gyvybės, dar septynios šeimos liko be pastogės. Namo gyventojai įtaria, kad medinukas buvo sudegintas dėl vertingo  žemės sklypo.

Rastas lavonas

Vilniuje, Lenktojoje gatvėje 23 numeriu pažymėtas namas užsiliepsnojo trečiadienį prieš vidurnaktį.

Gaisrą Žvėryne 23.40 val. pastebėjo budrūs policijos patruliai. Pareigūnai išvydo ugnies pašvaistę. Pamatę, kad dega namas, policijos pareigūnai iškvietė ugniagesius.

„Jei ne policijos patruliai, visi būtume pražuvę ugnyje“, – ketvirtadienį rytą sakė sudegusio namo, kuriame gyveno septynios šeimos, gyventojai.

Ugnis labai sparčiai plito: pamatę, kad poška stogas, policininkai iš karto puolė į vidų. Policijos pareigūnai evakavo šešis žmones.

Atskubėję gelbėtojai išgelbėjo dar vieną žmogų. Nepraėjus nė valandai, ugnies plitimą pavyko sustabdyti.

Antrame aukšte apleistame bute užgesinus gaisrą buvo rastas vieno vietos girtuoklio lavonas. „Žuvo benamis“, - tikina namo gyventojai.

Vilniaus 1-ajame policijos komisariate dėl žmogaus mirties priežasties nustatymo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įsileido valkatas

Namo gyventojų teigimu, benamius į savo butą įleido vienas smulkus sostinės verslininkas, dar prieš krizę ragines gyventojus parduoti visus butus ir jiems priklausantį sklypą viename brangiausių sostinės rajonų.

„Sklypą nupirkti sumanęs verslininkas pats degtuko gal ir nenumetė, tačiau, jei daugiabutyje pradeda gyventi valkatos, reikia tik truputį palaukti, kada viskas sudegs“, – sako būsto netekę žmonės. Visi butai sudegė ar yra smarkiai apgadinti ir netinkami gyventi.

 „Verslininkas siūlė labai mažą kainą, todėl nepardavėme“, – sako gyventojai. „Prasidėjus krizei verslininkas ataušo ir apie sklypo pardavimą nebekalbėjo“, – sako žmonės. Tačiau, anot jų, verslininkas į butą gyventi įleido asocialius asmenis.

„Naktį žuvęs vyriškis rūkydavo, galėjo ir užmigti su cigarete, tačiau greičiausiai jo butą specialiai padegė“, – sako nakvynės namuose naktį praleidusi buto netekusi moteris.

„Gyvenome kaip ant parako statinės – apie spaudimą parduoti sklypą, girtuoklius pašonėje rašėme skundus policijai, tačiau valkatų išguiti nepavyko“, – sako žmonės.

Verslininkas šiandien ryte buvo atvykęs apžiūrėti sudegusio namo. Anot pasipiktinusių žmonių, matyti, jau rezga planus, kada pradėti statybas.

Sostinės savivaldybė po prieš kelerius metus sostinės prestižinius rajonus nusiaubusių padegimų  priėmė nutarimą, pagal kurį griauti namų sudegusiuose sklypuose neleidžiama, draudžiama ir pradėti statybas. Tačiau namas netinkamas jį rekonstruoti, jį teks griauti, sako būstą praradę žmonės.

Per gaisrą sudegė medinio namo stogas ir antrasis aukštas, pirmas irgi medinis aukštas sulietas vandeniu. Beveik nenukentėjo tik mūrinis priestatas.

Policijai naujiena

Nors sudegusio namo gyventojai aiškina, jog apie asocialius „kaimynus“ jie ne kartą skundėsi policijai, patiems pareigūnams šis jų pareiškimas yra naujiena. „Girdėjau, kad ne patys geriausi žmonės tame name gyvena, tačiau ar jie anksčiau kreipėsi policijos pagalbos, pasakyti negaliu“, - portalui  1diena.lt sakė vos trečią dieną miesto 1-ajam policijos komisariatui vadovaujantis Gintaras Barzdukas.

Anot jo, šį įvykį pavesta išsiaiškinti Prevencijos skyriaus viršininkui Gintarui Mažintui, bet ir šis apie ankstesnius gyventojų skundus teigė nieko nežinantis.

Peržiūrėjęs policijos gautus pranešimus nuo 2009 m. sausio 1 d. G.Mažintas teigia neradęs nei vieno šio Lenktosios gatvės gyventojų iškvietimo ar rašytinio nusiskundimo dėl benamių keliamo triukšmo ar girtuoklysčių.

„Registruojami visi įvykiai, ir rašytiniai skundai, ir skambučiai, tačiau į šį namą iškvietimų per daugiau nei du metus nebūta. Nebent jie skųsdavosi kažkokiam pažįstamui pareigūnui, kuris jų skundų niekur nefiksuodavo“, -kalbėjo Vilniaus 1-ojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas.

Probleminis namas

Skundų iš Lenktosios gatvės 23-iojo namo gyventojų iki šiol teigė nesulaukęs ir Žvėryno seniūnas Tautvidas Klimavičius. „Kalbėti jie gali dabar ką nori, jei būtų buvę kažkokie skundai, nusiskundimai, jie tikrai būtų buvę nagrinėti“, - sakė jis.

Pasak Žvėryno seniūno, ketvirtadienio rytą jis pas buvo nuvažiavęs į gaisravietę, kalbėjosi su be namų likusiais gyventojais, šie jam taip pat išsakė savo mintis apie galimą namo padegimą, tačiau T.Klimavičius į šiuos jų žodžius žiūri skeptiškai.

„Sunku kol kas su jais kalbėtis, žmonės strese, kiek žinau, publika nelabai tvarkinga tame name gyveno, o ir buto, kuriame kilo gaisras gyventojai buvo mėgėjai laisviau pagyventi“, - namo gyventojus apibūdino seniūnas.

T.Klimavičius sako girdėjęs, kad vieno buto šeimininkas likusiems gyventojams buvo siūlęs parduoti savo būstus, tačiau šie nesutiko. Žmogus ketino namuką nugriauti ir pastatyti naują. Tačiau kiti namo gyventojai kategoriškai nesutiko su jo siūloma suma, esą ji yra per maža. „Jie įsivaiduoja, kad jų žemė yra ausko gabalas, bet nesupranta, kad jei tą gabalą padalini į septynias dalis, už gautus pinigus, net butas neišeina“, - aiškino Žvėryno seniūnas.

Ieškos pagalbos

Pasak T.Klimavičiaus, nei vienas sudegusių butų nebuvo draustas ir namo gyventojai apie tai nebuvo net pagalvoję. „Kai jų paklausiau apie draudimą, žiūri į mane kaip į mėnulį“, - pašnekėsį su padegėliais prisiminė seniūnas.

Kadangi pinigų už sudegusį turtą tikėtis negalima, bus bandoma kažkokiais kitokiais būdais spręsti sudegusio namo gyventojų problemas ir, galbūt, net ieškoti lėšų, kaip namą atstatyti.

Kai kuriems namo gyventojams jau liepta parašyti prašymus socialiniam būstui gauti. „Gal prašysime paramos iš organizacijų, gal padės politikai, bet viskam reikia laiko, per dieną tokie dalykai neišsisprendžia“, - sakė T.Klimavičius.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų