Vaikų smalsumo kaina – pražūtis

Vis dėlto dalies žmonių nuomone, vadinamosios mirties grupės neegzistuoja. Atkreipiamas dėmesys, kad jas tik išsigalvojo Rusijos geltonoji spauda.

Atskleidė pavojaus ženklus

Norint išvengti nelaimių, specialistai tėvams patarė akylai stebėti bendrą vaiko psichologinę būseną ir tai, ar ant odos nėra įvairių įpjovimų, sužalojimų.

Rekomenduojama tikrinti vaikų socialinių tinklų paskyras. Atkreipti dėmesį, kokioms grupėms priklauso paauglys, su kuo ir apie ką bendrauja, kokia medžiaga dalijasi.

Reikėtų nustatyti tėvų kontrolės funkciją visuose vaiko naudojamuose įrenginiuose, rūpintis vaiko užimtumu.

Specialistai pabrėžia, kad efektyviausias būdas išvengti artimųjų savižudybės – išmokti pastebėti pavojaus ženklus, tinkamai juos įvertinti ir priimti teisingą sprendimą.

Teigiama, kad nors ne visi suicidiniai atvejai yra nuspėjami, daugelį jų galima įtarti. Tai išduoda depresija, įvairios emocinės krizės. Būtent pastarosios būna dažniausios šių tragiškų sprendimų priežastys.

Rekomenduojama išklausyti kenčiantį žmogų, raginti kreiptis į specialistus. Paprastai krizes išgyvenantys žmonės to nenori daryti, tad rekomenduojama juos palydėti.

Žmogui, kurį ištiko krizė, patariama pirmiausia bandyti kreiptis į specialistus telefonu ar gyvai, ieškoti artimųjų pagalbos, neužsisklęsti savyje.


Komentaras

Zigmas Pocius

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas

Lietuvos baudžiamajame kodekse yra 133 straipsnis, kuriame kalbama apie sukurstymą nusižudyti arba privedimą prie savižudybės. Tai yra du skirtingi dalykai. Panašu, kad šiuo atveju galėtume kalbėti apie sukurstymą nusižudyti. Mat čia yra skatinimas, lenkimas, kurstymas pakelti ranką prieš savo gyvybę. Teisės teorija kalba, kad sukurstymas nusižudyti gali pasireikšti įvairiai – skatinimu, lenkimu arba sąlygų nusižudyti sudarymu, kitokiu padėjimu žmogui nusižudyti, jeigu nėra kitame straipsnyje nurodytų padėjimą nusižudyti privilegijuojančių požymių. Sukurstymas yra tiek tais atvejais, kai mintį nusižudyti inicijavo kaltininkas, tiek tais, kai kaltininkas tik paskatino ar padėjo realizuoti paties nukentėjusiojo ketinimą, sumanymą nusižudyti. Toks sukurstymas gali pasireikšti ne tik intelektualiniu poveikiu – lenkimu, įkalbinėjimu, patarimais, bet ir fiziniais veiksmais – savižudybės priemonių parūpinimu, pritaikymu, kitų sąlygų nusižudyti sudarymu ar palengvinimu. Už tokį nusikaltimą numatomas laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. Savo darbo praktikoje tokių bylų nelabai pamenu, kad būčiau turėjęs. Jos yra labai retos, o kaltininko kaltė – sunkiai įrodoma, tačiau susirašinėjimai internetu būtų svarus įrodymas.

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnyba

Telefono numeris

Darbo laikas

Jaunimo linija*
Budi savanoriai konsultantai

8 800 28888

I-VII
visą parą

 

Vaikų linija*

Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

116 111

I-VII
11:00 - 21:00

Vilties linija*

Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai

116 123

I-VII
visą parą

Pagalbos moterims linija*

Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 

8 800 66366

I-VII
visą parą

Linija Doverija*

(rusų kalba paaugliams ir jaunimui) Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 

8 800 77277

 

II–VI

16.00–20.00

Krizių įveikimo centras*

Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt). *Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.

8 640 51555
 

I–V

16.00–20.00

VI

12.00–16.00)
 

Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius

(8-5) 275 75 64

I-VII
visą parą

*Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Pagalba internetu:

Jaunimo linija

Emocinė parama teikiama jaunimui

Registruotis ir rašyti: www.jaunimolinija.lt/laiskai

atsako per 2 darbo dienas
 

Vaikų linija

Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams 

Registruotis ir rašyti: www.vaikulinija.lt

atsako per 2-3 darbo dienas

Vilties linija

pagalba teikiama suaugusiems

Rašyti svetainėje: paklausk.kpsc.lt/contact.php arba rašyti el. paštu: vilties.linija@gmail.com

atsako per 3 darbo dienas

Pagalbos moterims linija

Pagalba teikiama moterims ir merginoms

Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt
 

atsako per 3 darbo dienas

Psichologinės konsultacijos

internetu emigrantams Pagalbą teikia profesionalūs psichologai Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.lt 

Rašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt
 

atsako per 2 darbo dienas

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems

Pagalba teikiama nusižudžiusiųjų artimiesiems.

Savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt

Rašyti el. paštu:

laukiam@artimiems.lt

atsako per 2-3 darbo dienas

Papildoma informacija - www.klausau.lt



NAUJAUSI KOMENTARAI

Tai tesa

Tai tesa portretas
Jis veikia šio žaidimo pavadinimas yra ne vienas,keli iš jų galiu pavardinti,domejaus šiuo žaidimu . Pavadinimai: melinasis banginis, tylusis namas,juodasis delfinas, pazadink 4:30 ir panašiai.Žinau vieną koratoriu pagavo taip tai tiesa ,bet jūs ir naivūs šis žaidimas yra ir sendien nes koratoriu yra ir daugiau ,beje kk2 padarė gera reklama prieš keletą dienas. Man baisų dėl savo vaikų. Radote straipsnį bet nepasirinktas daugiau ir giliau.greit bus visų tėvų problema nesvarbu ar jis rusas ukrainietis ar ispanas ,rimti dalykai ir su tuo blogiu reikia kovoti visiems

Anonymus

Anonymus portretas
Beje sekly kai atsiuncia nuoroda su ,,error" ir tu ja paspaudi tada tavo ip adresa nusiuncia ,,kuratoriui" ir jis su ip adresu gauna tavo duomenys

Anonymus

Anonymus portretas
Nebespankit gerai? Sitas zaidimas egzistuoja ir yra tikra nesamone todel niekam nelinkeciau jo zaisti bet kadangi visur yra tokiu durnu zmoniu jie ir zaidzia
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių