Domino finansinis klausimas
"Ką pamatėme Varšuvos "Barça Academy"? Su sportuojančiais vaikais dirbančius žmones, taupančius kiekvieną centą. Man didžiausią įspūdį paliko "Escola Varsovia & Barca Academy Warsaw" vadovo Wieslawo Wilczynskio užsidegimas ta idėja. Mano galva, be jo ta akademija taip nefunkcionuotų", – grįžęs iš komandiruotės Lenkijoje pasakojo mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.
Pasižiūrėti, kaip ši futbolo akademija veikia kaimyninėje Lenkijoje, su vicemeru A. Cesiuliu vyko ir savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis bei pora Klaipėdos futbolo mokyklos trenerių.
"Vienas mūsų kelionės tikslų ir buvo išsiaiškinti, kaip ši futbolo akademija išsilaiko finansiškai. W. Wilczynskis pabrėžė, kad prieš kuriant tokią akademiją pirmiausia reikėtų galvoti apie biudžetą. Jų akademijoje yra per 600 vaikų, čia jie futbolo paslapčių mokomi iki 13 metų. Antram etapui, jau aukštojo meistriškumo parengimui, yra atrenkama virš šimto vaikų, iš kurių vėliau ir iškyla vadinamosios žvaigždės, kuriomis jau domisi įvairūs sporto klubai, atliekami transferai ir iš jų jau uždirbami pinigai", – savo įspūdžius pasakojo A. Cesiulis.
Reikėtų labai daug ką apgalvoti prieš imantis šitų dalykų.
Nustebino biudžetas
Be to, ši akademija veikia ypač didelėje konkurencinėje terpėje, nes pačioje Varšuvoje ir jos apylinkėse yra 278 futbolininkų rengimo centrai.
Dar vienas dalykas, Lenkijoje nustebinęs klaipėdiečius, buvo tai, kad Klaipėdos futbolo mokykloje yra ugdoma virš tūkstančio vaikų, su kuriais dirba apie 20 trenerių, o "Escola Varsovia & Barca Academy Warsaw" su 600 vaikų dirba net 70 trenerių.
"Jų metinis biudžetas yra apie milijonas eurų. Klausiau apie rėmėjus, paaiškėjo, kad rėmėjų jie faktiškai neturi. 42 proc. biudžeto surenkama iš tėvų rinkliavų. Pas juos įkainiai gerokai didesni nei pas mus ir siekia 70–100 eurų per mėnesį. Savivaldybės indėlis minimalus – apie 7 proc. Likusi dalis – gaunamos įplaukos už transferus, perleidus užaugintus žaidėjus žinomiems futbolo klubams", – vardijo A. Cesiulis.
Tektų pasukti galvą
Klaipėdiečius nustebino ir tai, kad lenkai, futbolo aikštei gavę plyną žemės sklypą iš valstybės, patys už savo lėšas ten įsirengė futbolo aikštę, miestui prie to nereikėjo prisidėti.
Paklaustas, ar įmanoma tokį šios futbolo akademijos modelį įgyvendinti Klaipėdoje, vicemeras teigė šiuo metu neįsivaizduojąs jokių galimybių, nes šios struktūros išlaikymas labai daug kainuoja.
"Jei kalbėtume apie Klaipėdos variantą, manyčiau, kad savivaldybė turbūt būtų tas pagrindinis finansinis donoras. Neįsivaizduoju, ar tėvai galėtų mokėti už vaiko treniruotes per mėnesį po 100 eurų. Negaliu teigti, kad "Barça Academy" idėja Klaipėdoje nereali, bet reikės mažiausiai trejų metų, kad būtų išspręsti finansiniai klausimai. Reikėtų labai daug ką apgalvoti prieš imantis šitų dalykų", – įsitikinęs A. Cesiulis.
Naujausi komentarai