- Daiva Janauskaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Vitės progimnazijos stadiono istorija – stebinanti. Ilgą laiką naudotas kaip aikštelė metalui sandėliuoti, po ilgų vargų ir tyrimų pernai jis pagaliau buvo atnaujintas ir tapo modernus. Tačiau iki šiol neaišku, kas yra tikrasis jo šeimininkas, kas juo turi rūpintis ir į ką turėtų kreiptis aplinkinių namų gyventojai, norintys pasinaudoti šio stadiono patogumais.
Užvirė diskusijos
Pernai spalį statybininkai iškilmingai pasirašė perdavimo aktą ir juo pranešė, kad darbus Vitės progimnazijos stadione baigė.
Tiesa, kurį laiką keli darbininkai dar tvarkė kai kuriuos trūkumus, bet mokinukai nuo ankstyvo rudens per kūno kultūros pamokas jau naudojasi aikštynu.
Pasidžiaugę mokinių sėkme Vitės kvartalo gyventojai prisiminė miesto valdžios pažadą, kad ir jie galės naudotis šiuo stadionu, tačiau atrakintų vartelių į sporto aikštyną, kad ir kiek klebeno rankeną, nė karto nerado.
Sausį, kai pradėjo ilgėti dienos ir nutirpo sniegas, Vitės kvartalo gyventojai nebeištvėrė, pradėjo piktintis netesimais pažadais įsileisti į stadioną ir juos.
Šį kartą nuomonės išsiskyrė. Vieni piktinosi, kad drauge su mokykla kovojo, kad užterštas metalais gruntas stadione būtų nukastas, kentė nepatogumus ir tikėjo pažadais, bet liko apgauti.
Esą anksčiau stadione, kad ir labai prastos būklės, jaunimas galėdavo žaisti krepšinį, vyresnieji pėdindavo aplinkui pasiremdami šiaurietiško ėjimo lazdomis, vaikai žaisdavo judriuosius žaidimus ir visi jame sutilpdavo.
Kiti dėstė, kad būtent taip ir reikia elgtis, nes mūsų žmonės nesaugo brangaus turto – jeigu kiekvienas galėtų patekti į stadioną, jis bemat būtų pridergtas šunų ir nutryptas kelią trumpinančių gyventojų.
Rodo pirštu į mokyklą
Vienas komentuojantysis pasisakė, kad mokyklos stadioną valdo Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras, o norintieji jame leisti laiką turėtų sumokėti.
Šio centro vadovas Marius Junokas patikino, kad įstaiga Vitės progimnazijos stadiono nėra perėmusi.
Paprastai miesto taryba nusprendžia, kokiu būdu leidžiama naudotis tokiomis sporto bazėmis – nemokamai ar už paslaugą turėtų būti imamas mokestis. Minimos mokyklos stadiono klausimas taryboje dar nebuvo aptartas.
Atnaujintų sporto aikštynų naudojimo patirtis – skirtinga. Antai atnaujinus „Pajūrio“ progimnazijos stadioną, tarybos sprendimu, gyventojai juo gali naudotis nemokamai. Pagamintos elektroninės kortelės kiekvienam jų turėtojui atveria vartelius į stadioną ir suteikia galimybę laisvai sportuoti.
Savivaldybės sporto skyriaus vadovė Rasa Rumšienė patikino, kad Vitės mokyklos stadionas nėra perduotas Sporto bazių valdymo centrui, jį valdo pati Vitės progimnazija. Centras su juo susijęs tik tuo, kad pagal sutartį prižiūrės dirbtinės dangos dalį.
Renata Venckienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Kas prisiims atsakomybę?
Pasak R. Rumšienės, kas, kaip ir kada galės naudotis šiuo stadionu – tik mokyklos vadovų reikalas.
Vitės progimnazijos direktorė Renata Venckienė teigė negavusi jokių dokumentų ir nežino, kam pavesta valdyti stadioną.
Matome, kad gyventojai norėtų naudotis stadionu, bet kas prisiims atsakomybę už tvarką, kai jame bus svetimi žmonės?
„Priėmimo aktą su rangovais pasirašėme mes. Buvo kalbėta, kad bėgimo takai priklauso mokyklai, o futbolo aikštė ir žolė – Sporto bazių valdymo centrui. Svarbiausia yra žolės priežiūra, žiemą šių darbų dirbti nereikia. Mes kreipėmės į savivaldybę ir pranešėme, kad neturime priemonių prižiūrėti tokį centrą. Galbūt neaiškumai kilo todėl, kad savivaldybės darbuotoja, kuravusi šį projektą, išėjo motinystės atostogų. Matome, kad gyventojai norėtų naudotis stadionu, bet kas prisiims atsakomybę už tvarką, kai jame bus svetimi žmonės? Žinome kitų mokyklų aktualijas, tvoros ardomos, įranga laužoma, žmonės nespėja jų remontuoti. Suprantu, kad daugelis yra sąmoningi ir tvarkingi, bet kiekvienam rakto juk nepadarysi“, – svarstė progimnazijos vadovė.
R. Venckienė bendruomenės lūkesčius mokyklos stadiono klausimu aptarė su Vitės bendruomenės atstovais.
Tvarka dar neaiški
Būta minčių, kad žmonės galbūt galėtų stadionu naudotis savaitgaliais.
Tačiau jau dabar aišku, kad būtų nemažai apribojimų. Pavyzdžiui, vyresniųjų žmonių pamėgtomis šiaurietiško vaikščiojimo lazdomis stadione negalima naudotis, nes jos gali sugadinti dirbtinę dangą.
Šių lazdų būna įvairių, bet kas patikrins kiekvieno žmogaus lazdų galus, ar jos turi smaigus, ar tik bukas atramas.
Tvarkinga būtų įrengti elektroninius vartelius, taip būtų galima sužinoti, kas pabuvojo stadione, tam žmogui tektų ir atsakomybė, jeigu kas nors būtų sugadinta.
Mokyklos direktorė tikisi, jog aikštynas bus nuomojamas sporto bendruomenėms. Gali būti, kad jų bus tiek daug, kad vietos gyventojams laiko apsilankyti stadione tiesiog gali neužtekti.
Sužinojusi, kad visi stadiono reikalai bus mokyklos administracijos galvos skausmas, R. Venckienė patikino, jog netrukus pati imsis aiškintis šiuos dalykus ir informuos vietos bendruomenę apie galimybę juo naudotis.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Eksperimentas pavyko: hidrauliniai bandymai Klaipėdoje atliekami per vieną parą1
Kasmet AB „Klaipėdos energija“ klientai turėdavo sukti galvą, kaip šaltomis pavasario dienomis ar karštą vidurvasarį kelias paras išsiversti be karšto vandens. Būtent tokių nepatogumų vartotojams sukeldavo centra...
-
Žvynelinė yra daugiau nei tik odos liga1
Nors klaipėdiečius jau džiugina šiltasis sezonas, dalis žmonių pilnavertiškai mėgautis šiais malonumais negali – privalo vilkėti drabužius stačiomis apykaklėmis ir ilgomis rankovėmis, dėvėti pirštinės, o kartu k...
-
Kam priklauso paviljonas?3
Šalia Lėbartų kapinių stotelės esančiame laukimo paviljone akis bado šiukšlės ir pernykščiai lapai. Vienai gyventojai trūko kantrybė, ji nutarė išsiaiškinti, kas atsakingas už šios aplinkos neprieži...
-
Gyventojai – prieš „Ekonovus“ planus: ketina prie magistralės rūšiuoti atliekas
Magistralėje, reprezentacinio Klaipėdos ženklo pašonėje, netrukus atvykstančiuosius į pajūrį gali pasitikti atliekų rūšiavimo padalinys. Vietos gyventojai, prisimindami bendrovės „Ekonovus“ darbą mieste, iš kur ji b...
-
Aplinkosaugininkai apie nudistų akibrokštą rezervate: tai yra sociopatija11
Nudistų akibrokštas pribloškė aplinkosaugininkus – nuogaliai pasigamino nelegalų užrašą „Nudistų pliažas“ ir ne tik įsmeigė jį pajūryje, bet net įsibrovė į rezervato teritoriją. ...
-
Benamiui už šiukšlinimą – tik bauda12
Benamiai – laisvi žmonės, eina, kur nori, miega, kada nori. Laisvoje šalyje tai nėra draudžiama. Neleistina tik šiukšlinti, nes teritorijos valymas – visų mūsų mokesčiais apmokamas darbas. ...
-
Klaipėdos teisme – byla dėl „Neptūnui“ skirtų 250 tūkst. eurų5
Klaipėdos apygardos teismas antradienį turėtų pradėti nagrinėti civilinę bylą, kurioje prašoma panaikinti Klaipėdos tarybos priimtą sprendimą 250 tūkst. eurų padidinti krepšinio klubo „Neptūnas“ kapitalą. ...
-
Jau šį savaitgalį – jubiliejinė Gargždų miesto šventė4
Šį ketvirtadienį, birželio 1-ąją, prasidės šventiniai 770-ojo Gargždų miesto gimtadienio renginiai, kurie tęsis keturias dienas – iki pat sekmadienio. Šiandien išsami jų programa pristatyta Gargždų parke, kur ir vy...
-
Viešajame transporte – daugiau galimybių atsiskaityti už kelionę2
Klaipėda tapo pirmuoju miestu Lietuvoje, kur už kelionę viešuoju transportu galima atsikaityti banko kortele arba išmaniuoju įrenginiu, susietu su banko sąskaita. Nuo šios savaitės daugėja maršrutų, kur keleiviai tokiu būdu...
-
Pristatė „Lornos“ gyvenimo metraštį
Padėkoti likimui už sutiktus šviesius, išmintingus, atsidavusius darbui žmones sumaniusi sveikatos centro „Lorna“ įkūrėja ir vadovė Loreta Bosienė tai padarė ne visai įprastai. Ketvirtį amžiaus gyvuojančios įstaigos vado...