Vandens badas Pereiti į pagrindinį turinį

Vandens badas

2004-05-12 09:00

Dienos komentaras

Vandens badas

Akmens amžius Lietuvoje surado tikruosius namus. Technikos atsilikimas čia toks žymus, kad jo nepaslepia net „Versace“ kostiumai ir madingiausi „štiblietai“. Reikėtų liautis vaidinti civilizuotus Vakarų europiečius, jei vandenį į klozetą daugiabučiame nešame iš kaimynų šulinio.

Dar praėjusį šimtmetį žmonės išmoko panaudoti branduolinę energiją, į kosmosą nuskrido dešimtys erdvėlaivių. Sukurti ir patobulinti kompiuteriai dabar pataria kiekviename gyvenimo žingsnyje, o po Marsą ropinėja mūsų sukurti robotai.

Galų gale rusai išmokė dviračiu važiuoti mešką. Bet mūsų miestelio valdžia nesugeba išmokti ir kitus išmokyti kelių dalykų: judrias gatves asfaltuoti naktimis, o vandens tiekim butuose nenutraukti niekada. Nei karšto, nei šalto, nei žiemą, nei vasarą.

Įpratę apsileidėliškai kuistis sovietmečiu, mūsų energetikai šiandien neskuba keisti savo įpročių. Kiekvienais metais visi daugiabučių gyventojai bent savaitei lieka be karšto vandens. Ką reiškia vandentiekininkų skelbimuose minimi žodžiai „padidintu spaudimu bus bandomos trasos“, dorai nežino niekas.

Kodėl jas reikia bandyti visą savaitę? Kodėl bandymų metu reikia nutraukti vandens tiekimą? Kodėl karšto vandens tiekimą reikia nutraukti būtent tada, kai už lango - nors ir pavasaris, tačiau šalta net vidurdienį? Galų gale, kodėl po bandymų iš čiaupo kelias paras šniokščia rudas ir dvokiantis vanduo?

Žmonėms nepatogu to klausti. Jie nežino, kur teirautis, ir abejoja, ar kas teiksis atsakyti. O valdininkai paaiškinimų duoti neskuba. Pusei miesto vandenį - šast! - ir atjungė, o valdžia tyli, lyg gyventojų sanitarinių sąlygų pabloginimas visiems būtų savaime suprantamas dalykas.

Kauno klinikose esančio Nudegimų centro gydytojai galėtų valdininkams papasakoti apie vaikus, kurie nukentėjo nuo karšto vandens. Bet ne nuo to, kuris bėga iš čiaupų. Per tėvų neatsargumą ar savo judrumą ne vienas vaikas nusiplikė maudymuisi pašildytu vandeniu.

Ant viryklių šylantys kibirai ir puodai ne tik byloja apie mūsų ūkyje užsilikusį akmens amžių. Jie taip pat tuština kišenes, nes šildyti vandenį ant dujinės yra brangiau, nei gauti karštą iš „centro“.

Nesigrūdinę ir šaltame vandenyje nepratę maudytis žmonės neretai sunegaluoja. Slogą lydi kosulys, temperatūra ir išlaidos vaistams. Tuo tarpu vandentiekininkai sėdi ir geria degtinę. Yra dėl ko - darbas stovi, alga „eina“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų