Vaistų leidimasis namuose: procedūra – elementari, bet rizikos yra

Sveikatos negalavimų kamuojami žmonės neretai skausmus gali numalšinti tiesiog vaistais. Į raumenys leidžiami vaistai veikia ne tik efektyviau, bet ir jų poveikis išlieka ilgesniam laikui. Specialistai pabrėžia, jog leidžiant vaistus namuose – rizika kur kas didesnė nei tai darant gydymo įstaigoje.

Esant poreikiui nuolat vartoti vaistus ar pajutus stiprius nugaros skausmus žmonės neretai patys susileidžia vaistų. Ar tai nėra rizikinga?

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus gydytojas Mindaugas Vežbavičius pabrėžė, jog savarankiškai leidžiantis vaistus namie visada rizikuojama, tačiau elementari higiena ir priežiūra gali padėti išvengti rimtų pasekmių.

„Procedūrą atliekant tvarkingai ir taisyklingai, pasekmių nebus, tačiau jeigu nesilaikoma higienos ir atlikimo tvarkos, dūrio vietoje gali prasidėti kraujavimas, infekcinis uždegimas, gali būti jaučiamas ir skausmas. Jeigu vaistas bus leidžiamas netinkamoje vietoje – rizikuojama pažeisti ir nervą“, – teigė M. Vežbavičius.

Jeigu vaistas bus leidžiamas netinkamoje vietoje – rizikuojama pažeisti ir nervą.

Nei ligoninėse, nei poliklinikose žmonėms nėra teikiama paslauga, kurios metu šie galėtų išmokti savarankiškai taisyklingai susileisti vaistus į raumenį.

„Tokių galimybių nėra, turime internetą, kuriame galime rasti apmokymų. Manau, žmonės prieš įsileidžiant vaistus turėtų žinoti, jog būtina nusiplauti ir dezinfekuoti rankas, iš anksto pasiruošti reikiamas priemones, dezinfekuoti dūrio vietą, durti 90 laipsnių kampu staigiu judesiu ir leisti vieną mililitrą per sekundę“, – aiškino gydytojas.

Pasak specialisto, žmogui, esant poreikiui kurį laiką leistis vaistus, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, esą šią pagalbą gali suteikti poliklinikoje dirbantys kvalifikuoti asmenys.

Kaip teigė gydytojas, tiek ligoninių, tiek poliklinikų dienos stacionaruose pacientams dažniausiai leidžiami intraveniniai vaistai, o į raumenis leidžiant vaistus pacientams specializuotos pagalbos prireikia ne visuomet, kadangi procedūros atlikimo eiga – elementari.



NAUJAUSI KOMENTARAI

zuikuti

zuikuti portretas
jei pataikysi į kokį kapiliarą raumenyse, baigus leisti ir ištraukus adatą iš sėdimosios pasirodys lašiukas kraujo. Užspaudus dūrio vietą spirituota vata, pavojus gyvybei negręsia. Po minutės kitos tu vėl gyvas sveikas grauši morką.

trys taškai

trys taškai portretas
Beje, Vokietijoje vaistų leidimas net ir į raumenį yra laikoma intervencija, todėl tai atlieka gydytojas. Sesutės tik paruošia švirkštą.

zuikis

zuikis portretas
Jei pataikysi į kraujagyslę suleisti vaistus (retas atvejis), greitoji gali nespėti išgelbėti. Todėl įdūrus reikėtų patrauki stūmoklį atgal ir pažiūrėti, ar į švirkštą nesitraukia kraujas. Jei taip -lesti vaistų toliau negalima, reikia procedūrą daryti iš naujo. Be to, leidžiantis vaistus pačiam, turėtų būti šalia dar vienas žmogus, kuris, jei ištiktų anaflaksinis šokas, iškviestų greitąją.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių