Uostamiestyje – vaikų traumų bumas

Gamtoje iškylavę tėvai vos akimirką palikę mažylį be priežiūros dėl to graušis visą gyvenimą. Sunkiai ugnies sužalotas vaikas iškentėjo dideles kančias, o nudegimo randai šio įvykio jam neleis pamiršti ilgus metus.

Šventė baigėsi nelaime

Šiemet gegužės 1-oji – Motinos diena – daugybei mamų apkarto. Uostamiesčio vaikų ligoninės Traumų skyriuje tądien buvo sausakimša. Gydytojai dirbo iki vėlumos, mažųjų pacientų eilė sutirpo tik atėjus nakčiai.

Tądien atsitiko tragedija, iš kurios turėtų pasimokyti visi tėvai.

Į iškylą gamtoje susiruošė kelios jaunos šeimos su atžalomis. Tai buvo bene pirmoji diena, kai norintieji galėjo pasimėgauti pradėjusia žaliuoti gamta, šiltu oru, išsikepti dešrelių.

Suaugusieji užkūrė laužą. Dar trejų metukų neturintis berniukas sukiojosi aplink tėtį, kuris rūpinosi ugnimi. Matyt, jam prastai sekėsi, nes vyras nusprendė laužą pakurstyti degiu skysčiu.

Staiga butelis sprogo rankose, o skystis aptaškė ir patį vyrą, ir šalia buvusį vaiką. Liepsna negailestingai apdegino abu.

Mažylis nukentėjo itin skaudžiai. Labai gilūs veido, kaklo, plaštakų ir krūtinės nudegimai, itin smarkiai nukentėjo akių ragenos. Gydytojai konstatavo aukščiausiojo – trečiojo laipsnio nudegimus.

Spręs, ar tęsti tyrimą

Tądien į įvykio vietą išskubėjo greitosios pagalbos medikai, nes sužeisti buvo du žmonės.

Klaipėdos vaikų ligoninės medikai padėjo berniukui, kuo galėdami. Dabar jis gydomas Kauno nudegimų centre. Kol kas dar nežinia, kokios ilgalaikės pasekmės laukia mažylio. Gali būti, kad bus sutrikdytas jo regėjimas.

"Tokio baisaus vaizdo nėra matę net daug metų dirbantys medikai. Skaudu, kai toks mažas vaikelis taip sunkiai sužalojamas", – emocijų neslėpė Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Klaudija Bobianskienė.

Įvykį tiria Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnai, šiandien jie turėtų apsispręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.

Skaudžiausiai žaloja ugnis

Kai atšyla oras, labai padaugėja vaikų traumų. Medikai įsitikinę, kad atsipalaiduoja ne tik vaikai, bet ir tėvai.

"Nuostabus laisvės pojūtis, deja, tampa vaikų traumų priežastimi. Žiemą mažieji dažniau apsipila karštais skysčiais, o vasarą jiems skaudžiausias nelaimes sukelia gyva ugnis, žarijos ar kontaktas su įkaitusiais metaliniais paviršiais: kepsninėmis, žarstekliais bei kitokiais daiktais. Tokie nudegimai yra kur kas gilesni ir sunkiau pasiduoda gydymui. Po jų lieka ne tik randai ant vaikų kūnų, bet ir jų širdelėse, patirtas skausmas ir siaubas ilgam užstringa mažųjų atmintyje", – pasakojo Klaipėdos vaikų ligoninės gydytojas traumatologas-ortopedas Eduardas Jūraitis.

Ugnis pavojingiausia maždaug nuo vienerių iki devynerių metų, skysčiais apsipliko jaunesni savisaugos instinkto dar neišsiugdę mažyliai nuo vienerių iki trejų metų.

Pirmasis ir pagrindinis patarimas nudegus kūno paviršių – kaip galima greičiau pilti ant jo šaltą vandenį, nes būtina sustabdyti kūno kaitrą, kuri labai greitai plinta ir siekia gilesnius sluoksnius. Jeigu apdegė rūbai, juos reikėtų kaip galima greičiau pašalinti.

Durys nukirto pirštukus

Tą pačią gegužės 1-ąją traumatologams teko atlikti operacijas dviem vaikams, kurie buvo sužaloti sunkių, šarvuotų durų. Medikai neturėjo kitos išeities, kaip atlikti dalinę suknežintų pirštukų amputaciją.

Gyvenimiškos patirties stokojantys mažieji neretai įsikimba į durų staktą. Atšilus daugelyje butų paliekami atviri langai. Kai atidaromos ir durys, susidaro skersvėjis, tada metalinės durys trenkiasi ir praktiškai nukerta mažyliams pirštukus.

Tokios traumos labiau būdingos nuo trejų iki septynerių metų amžiaus vaikams.

Namuose mažiesiems ypač pavojingi daiktai – peiliai bei įvairūs elektriniai besisukantys buities prietaisai, tokie kaip plakikliai, smulkintuvai.

Šie daiktai sukelia plėštines, draskytas žaizdas, po tokių sužeidimų lieka dideli randai, neretai pažeidžiama tos kūno dalies funkcija.

Šalmas – ne dėl grožio

Raginimas judėti yra visiškai teisingas, tačiau vaikų traumas gydantys medikai įspėja, jog būtina įvertinti visas įmanomas grėsmes.

Vasarą vaikai dažniausiai susižeidžia važinėdami dviračiais, riedlentėmis, riedučiais. Nuo tokių traumų gali išgelbėti tik šalmai ir apsaugos.

Statistika teigia, kad tik trys procentai šalmais apsirūpinusių vaikų susižaloja galvas, kiti nugriuvę pirmiausia susižeidžia galūnes. Sunkiausios pasekmės yra susitrenkus galvą.

Motoroleriai ir motociklai taip pat vilioja nepilnamečius, bet kartu grasina ir sunkiais sužeidimais. Važiuojant be šalmų, dideliu greičiu, o jeigu tokios transporto priemonės dar turi ir galingesnį variklį, pasekmės gali būti itin liūdnos.

Smagus pasivažinėjimas drauge, sėdint ant tėčio ar mamos dviračio, gali baigtis plėštinėmis žaizdomis, raiščių plyšimais ir net kaulų lūžiais, kai mažieji įkiša kojas į ratus. Todėl vežti atžalą pasisodinus ant priekinio skersinio ar bagažinės, kuri neturi apsaugų, itin pavojinga.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Aš portretas
Labai nesmagu,kai korespondentai talpina i tokio pobudzio straipsnius nepatikslinta informacija....esame vienos is aprasytu situaciju liudininkai ir tiesiog labai nesmagu skaityti mela apie ivyki...skaudu ir graudu...patikrinkite,isitikinkite,o tada talpinkite...ir neskaudinkite dar daugiau nei yra tam tikroje situacijoje...

is tiesu

is tiesu portretas
Tevai vis durnyn: sunis geriau priziuri, nei vaikus.

Praeivis

Praeivis portretas
Dirbu dideliame prekybos centre. Tėvai į savo vaikus yra giliai nusispjauti. Jaunos mamytės ie tėvai atėje vaikšto ,kaip povai ,o vaikai laksto ,kur nori. Toks įspūdis ,kad jų vaikus turi prižiūrėti pardavėjai,o jeigu ką pasakai, tai tokie nustebę lieka. Kavinėse tas pats. Geriausia šeštadienį In vino - laikas 22 val sėdi maytės s tėvais ir "kala" vyniuką ,o vaikai 2 -3 metų siaučia. Sekantį kartą reiks policija iškviesti.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių