Uostamiestyje pasigendama privačių investicijų

Dalis miesto valdžios suplanuotų grandiozinių projektų niekaip nepajuda iš vietos. Kai kurių tarybos narių manymu, taip yra, nes savivaldybės specialistai neieško privačių investuotojų.

Grįžo po pusmečio

Kokia situacija yra su projektais, kuriuos būtų galima įgyvendinti bendradarbiaujant viešajam ir privačiam sektoriui, domėjosi miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nariai. Domėtasi, kiek pasistūmėta į priekį per septynis mėnesius.

„Pernai spalį savivaldybės darbuotojai pristatė projektus, kuriuos galima įgyvendinti viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės principu. Tokių buvo devyni. Ilgalaikis planas numato, kad jie turi būti baigti iki 2020 m.“, – tvirtino komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas.

Politikas priminė, kad posėdžio metu savivaldybės administracija buvo įpareigota miesto tarybai pateikti projektų, kurie galėtų būti įgyvendinti bendradarbiaujant viešajam ir privačiam sektoriui, sąrašą, tačiau tai nebuvo padaryta.

Tarp tokių projektų – regioninis futbolo stadionas, vandens atrakcionų parkas vadinamajame neįgaliųjų paplūdimyje, piliavietės korpusų atkūrimo darbai, Šv. Jono bažnyčios-bendruomenės namų atstatymas, naujas savivaldybės pastatas, Vasaros estrados laisvalaikio kompleksas, daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės miesto centre.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas aiškino, kad kiekvienas projektas turi savo priešistorę, skiriasi ir kiekvieno jų pažanga į priekį.

„Esminis klausimas, kada bus nuspręsta juos įgyvendinti ir ar apskritai reikia tai daryti. Kai kurie projektai yra pasistūmėję į priekį. Pavyzdžiui, požeminės aikštelės Atgimimo aikštėje statybos. Viena kompanija atliko galimybių studiją, kaip bendradarbiaudami viešasis ir privatus sektorius galėtų įgyvendinti šį projektą. Jis turėtų būti pristatytas pirmadienį“, – komentavo vadovas.

Gyvenimas diktuoja savo

Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė tvirtino, kad į priekį judama ir su naujo savivaldybės pastato projektu. Anot jos, užsakyta konsultacija, koks modelis būtų tinkamiausias jį įgyvendinant.

A.Špučienė atkreipė dėmesį, kad minėti projektai nėra įtraukti į savivaldybės trimetį planą. Nėra numatyta, kad per šį laikotarpį jie turėtų būti įgyvendinti pritraukiant privačias lėšas ar naudojant viešąsias.

„Yra planuojami projektai, bet gyvenimas diktuoja savuosius. Dabar būtina statyti globos namus, darželį, mokyklą. Projektams, kurie numatyti trimečiame plane, finansavimo netrūksta. Kokius pirmiausia reikia įgyvendinti, sprendžia miesto taryba. Visko iš karto nei mes padarysime, nei privatus sektorius. Gal reikėtų grįžti į tarybą ir pasitikrinti prioritetus“, – komentavo direktorė.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis tvirtino, kad reikia įvertinti, kiek numatyti objektai yra svarbūs savivaldybės funkcijų vykdymui.

Politikų nuomonės išsiskyrė

Įvertinęs savivaldybės administracijos atstovų pasisakymus, S.Gentvilas konstatavo, kad esminio projektų, kur galėtų bendradarbiauti viešasis ir privatus sektorius, proveržio nėra.

„Dabar įgyvendiname projektus naudodami ES ar viešąsias lėšas. Tačiau ES lėšos baigsis, skolinimasis irgi išseks. Tad būtina pritraukti privačių investicijų. Yra projektų, kur pastarosios galėtų siekti 80 proc. Tačiau nematau, kad ieškotume privačių investicijų. Per septynis mėnesius niekas nepasikeitė. Neturime nė vieno tokio projekto“, – dėstė tarybos narys.

S.Gentvilas atkreipė dėmesį, kad visi numatyti grandioziniai projektai yra atsiperkantys.

„Manau, tikrai atsirastų norinčiųjų investuoti į požeminių automobilių aikštelių statybą miesto centre ar įrengti vandens atrakcionus neįgaliųjų paplūdimyje. Girdėjau, kad yra besidominčiųjų stadiono statybomis“, – vardijo tarybos narys.

Šioms S.Gentvilo mintims pritarė ne visi komiteto nariai, tvirtindami, jog ne visi projektai atsiperka, ypač – socialiniai.

A.Špučienė pabrėžė, kad pasiruošimas privačių investicijų pritraukimui užtrunka.

„Patirties šioje srityje Lietuvoje nėra daug. Tačiau visi pavyzdžiai rodo, kad tai – brangus malonumas. Investicijas reikės grąžinti ir jos – brangios. Dabar mes kalbame apie partnerystės principą, tačiau galbūt kai kuriuos objektus apskritai galima perduoti privačiam sektoriui. Gal savivaldybei nebūtina jų statyti“, – komentavo direktorė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirmam

Pirmam portretas
Pritariu. Negali būti investicijų be gražos. Žmonės gi nesutinka eiti į darbą negaunant algos, taip ir verslas (darbuotojų kolektyvas) negali dirbti be pajamų arba į minusą. Gauti atlygį už darbą yra normalu. Kodėl kai kurie žmonės to bijo ir vertina neigiamai?

Verslas

Verslas portretas
Žinote verslas gali investuoti į savivaldybės siūlomus projektus, bet verslas negali dirbti į minusą. Joks savininkas su tuo nesutiks ir joks darbuotojas nenorės gauti mažesnę algą, nes matai dirbame su savivaldybe. Iš tokio projekto verslas turi turėti jei ne pelną tai bent pajamas dengiančias išlaidas. Dabar ką transliuoja kai kurie tarybos nariai? Aiškina, kad verslininkas yra kyšininkai, kad sutvarkę kokį plotą ir šalia namą pastatę uždirbs milijonus, aiškina kad tai kertasi su visuomenės interesu... Žodžiu savivaldybė rodo save kaip nepatikimu partneriu, todėl retas kuris verslininkas ryšis bendriems projektams.

klaipeda

klaipeda portretas
geriau dar viena apgailetina jazo festivali padaryti...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

  • Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
    Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus

    Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...

  • Mokslininkai įminė 80 metų senumo mįslę: nustatė senojo Nidos švyturio vietą
    Mokslininkai įminė 80 metų senumo mįslę: nustatė senojo Nidos švyturio vietą

    Baigiantis Švyturių metams Neringoje ir Klaipėdoje bei minint senojo Nidos švyturio įžiebimo 150 metų sukaktį, Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius tech“) mokslininkai nustatė tikslią senojo švyturio viet...

  • Eglučių kiemelio konkurse – 45 dalyviai
    Eglučių kiemelio konkurse – 45 dalyviai

    Į gruodį vyksiantį Kalėdų eglučių kiemelio konkursą užsiregistravo net 45 klaipėdiečių organizacijos. Lapkričio 20-oji buvo paskutinė registracijos diena, tačiau dar devynių dalyvių sulaukta kitą dieną, terminui jau oficialiai pasibaigus. ...

  • Lietuvos kariams – padėka ir pagarba
    Lietuvos kariams – padėka ir pagarba

    Žvarbų penktadienio vidurdienį klaipėdiečiai kartu su kariais atžygiavo į Kruizinių laivų terminalą, kuriame vyko Lietuvos kariuomenės 106-ųjų atkūrimo metinių ceremonija. Skambėjo sveikinimo kalbos, aidėjo salvės, virš susirinkusiųj...

  • Terminalo pavadinimas – ne vienas
    Terminalo pavadinimas – ne vienas

    Kruizinių laivų terminalas gali būti vadinamas dvejopai – ne tik visiems įprastu oficialiu pavadinimu, bet ir kitu – Karo ir kruizinių laivų terminalu. Taip esą nuspręsta dėl to, kad šiame terminale švartuojasi ne tik kruizin...

  • Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!
    Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!

    Nuo jaukių vakarienių, pramogų šeimai iki energingų renginių ir fejerverkų – šventiniu laikotarpiu Palanga stengiasi patenkinti kiekvieno poreikius. Šiųmetis švenčių laukimas mylimiausiame kurorte prie jūros bus pers...

    3
  • Lapkričio pabaiga – nežiemiška
    Lapkričio pabaiga – nežiemiška

    Sinoptikų pranešimai pajūryje gyvenantiems žmonėms neleidžia tikėtis nei didesnių šalčių, nei ypatingos šilumos. Viskas bus taip, kaip ir paprastai būna lapkričio gale – stiproki vėjai vaikys debesis, o kai jie nurims, ga...

  • Į svečius pas merą – „pasimatuoti“ kėdės
    Į svečius pas merą – „pasimatuoti“ kėdės

    Klaipėdos vadovo Arvydo Vaitkaus feisbuko paskyroje atsirado šmaikštus vaizdo įrašas, kuriame visiems žinomas aktorius klaipėdietis Giedrius Savickas prašo „pasimatuoti“ mero kėdę. Šiuo vaizdo įrašu ...

    1
  • Dėl keistos antenos – spėlionės
    Dėl keistos antenos – spėlionės

    Žmones šią savaitę stebino neįprastas objektas. Jie nepatikliai dairėsi į vieną automobilį, pastatytą Gargžduose prie prekybos centro. Mat iš transporto priemonės stogo netikėtai į orą iškilo stovas su grybo formos įrenginiu...

    3
  • Vakarų Lietuvoje – sniego pusnys: dalis žmonių liko be elektros
    Vakarų Lietuvoje – sniego pusnys: dalis žmonių liko be elektros

    Vakarų Lietuvą penktadienio rytą pasitiko žiema. Socialiniuose tinkluose žmonės dalijosi įvairiuose miestuose užfiksuotais sniego pusnių vaizdais. ...

Daugiau straipsnių