Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje atnaujintas teršalų šalinimo planas

2020-02-02 16:00

Uostamiesčio savivaldybėje atnaujintas jau seniau buvęs, tačiau niekada nepanaudotas teršalų likvidavimo planas. Dar kurį laiką dėl jo gali pasisakyti ir gyventojai.

Instrukcijos: uostamiesčio savivaldybė atnaujino planą, nurodantį, kaip atsakingos institucijos turėtų elgtis jūroje, mariose ar upėje įvykus taršos incidentui.
Instrukcijos: uostamiesčio savivaldybė atnaujino planą, nurodantį, kaip atsakingos institucijos turėtų elgtis jūroje, mariose ar upėje įvykus taršos incidentui. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad baigtas rengti miesto savivaldybės teršimo incidentų likvidavimo lokalinis planas.

Šis dokumentas nustato atsakingų institucijų pasirengimą, veiksmus ir jų eigą, taip pat sąveiką su kitomis likvidavimo darbus vykdančiomis pajėgomis ir šiame procese dalyvaujančiomis institucijomis.

"Šis planas nėra naujas, jis buvo atnaujintas. Miestas tokį turėjo, mes tik jį peržiūrėjome, nes keitėsi kontaktiniai duomenys, dar kai kas", – paaiškino Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos poskyrio vyriausiasis specialistas Saulius Paliulis.

Planas suderintas su Susisiekimo, Aplinkos ministerijomis ir kariuomene. Dabar savo žodį galės tarti ir gyventojai. Su planu galima susipažinti savivaldybės internetiniame puslapyje, o pastabas bei pasiūlymus iki vasario 6 d. siųsti ten nurodytu adresu.

"Ryškesnių pokyčių plane nėra, nes nuo to, kai jis buvo patvirtintas pirmą kartą, jo neteko panaudoti", – pastebėjo S.Paliulis.

Teršalų likvidavimo plane teigiama, kad realiausia tikimybė, kad pakrantė gali būti užteršta naftos produktais, kurie gali patekti dėl šių medžiagų išsiliejimo jūroje, Kuršių mariose ar Dangės upėje.

Pastebima, kad, nutikus incidentui Baltijos jūroje, kiltų pavojus užteršti Pirmosios ir Antrosios Melnragių, Girulių pakrantes bei Smiltynės paplūdimius. Teršos incidento Kuršių mariose atveju grėsmė iškiltų rytinei Kuršių nerijos pakrantei, Kiaulės Nugaros salai bei Smeltės pusiasalio, kurio rytinėje dalyje yra Smeltės botaninis draustinis, pakrantėms.

Įvykus nelaimei pirmieji veiksmai turi būti skirti teršimo incidentams jūros rajone lokalizuoti ir likviduoti, kad būtų apsaugota pakrantė. Plane pabrėžiamas ir veiksmų operatyvumas.

Dėstoma, kad maksimalus laikas inžinerinei technikai, materialiniams ir žmogiškiesiems ištekliams į uostamiesčio savivaldybei priklausantį užterštos pakrantės ruožą pristatyti yra 2–6 valandos darbo dienomis ir 4–9 valandos poilsio, švenčių dienomis ir ne darbo metu.

Išsilieję teršalai mechaninėmis priemonėmis turėtų būti surinkti ne vėliau kaip per dvi paras.

Taip pat plane aptariama ir kaip apie įvykusius incidentus turėtų būti informuojama visuomenė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų