Tyrimai dėl smarvės pasėjo klausimų

Pristatyti pirmieji atliktų aplinkos oro taršos tyrimų rezultatai. Jie atskleidė, kad klaipėdiečių jaučiama smarvė žalos sveikatai nekelia, o ore sklandantys cheminiai junginiai neviršija leistinų normų. Vis dėlto iš kur sklinda tarša, taip ir lieka neaišku.

Kvietė tris kartus

Vakar Klaipėdos savivaldybės ir miesto bendruomenės atstovai išgirdo pirmuosius oro kokybės tyrimus atliekančios bendrovės "Estonian, Latvian and Lithuanian Environment" pateiktus rezultatus.

Siekiant sumažinti taršą mieste, tyrimus užsakė Klaipėdos savivaldybė. Buvo nupirkta per 100 analizių.

Penkių miesto zonų atstovai gali išsikviesti specialistą, kuris paima oro mėginius ir atlieka analizę.

Nuo tyrimo pradžios bendrovės atstovai sulaukė trijų iškvietimų dėl ore tvyrančios smarvės. Nuvykus pagal vieną jų, kvapai jau buvo išsisklaidę. Du tyrimai atlikti pietinėje ir šiaurinėje miesto dalyse.

"Jų metu paimta po tris mėginius. Iš viso išanalizuoti šeši mėginiai. Nustatytos juose buvusios lakios ir pusiau lakios organinės medžiagos. Atvykus kvapas buvo jaučiamas, kvapų tarša fiksuota. Tačiau tuo metu, kai buvo imami mėginiai, nustatytos medžiagos teisės aktais įtvirtintų normų neviršijo", – teigė bendrovės "Estonian, Latvian and Lithuanian Environment" vyresnioji aplinkosaugos specialistė Rūta Kurienė.

Smarvės šaltinių neįvardys

Panašu, kad artimiausiu metu atsakymo, kas smardina miestą, klaipėdiečiai nesulauks, mat tyrimu nebus nustatyti pagrindiniai taršos šaltiniai.

Šiuo metu siekiama ištirti, ar ore aptinkami cheminiai junginiai neviršija leistinų normų ir ar nekenkia klaipėdiečiams.

Anot R.Kurienės, norint nustatyti taršos šaltinius, identifikacijai būtų reikalingi matavimai išmetimus darančiuose pramonės objektuose, o tai esą turėtų atlikti kontroliuojančios institucijos.

"Nesame turėję tokios diskusijos su užsakovais dėl techninės specifikacijos tikslinimo. Vis dėlto pirkimo procedūra turėtų vykti pagal viešųjų pirkimų taisykles. Kvapų tarša buvo, kvapas gali sukelti diskomfortą ir nepatogumų. Šio tyrimo metu objektas buvo ne tiek pats kvapas, kiek oro mėginiai – cheminės medžiagos, esančios ore", – teigė specialistė.

Sveikatai pavojaus nėra

Paaiškėjo, kad ore aptiktos medžiagos – tai plačiai naudojami tirpikliai, taip pat medžiagos, naudojamos valymo procesų metu, gaminant dažus.

Jeigu jų koncentracija viršytų ribines normas, kiltų pavojus gyventojų sveikatai. Vis dėlto kol kas tokių pažeidimų nustatyta nebuvo.

Tyrimą planuojama tęsti dar devynis mėnesius.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad rezultatus vertinti sudėtinga – gauti tik pirmieji duomenys.

Mero teigimu, norint daryti išvadas, būtina palaukti tyrimo pabaigos.

Anot V.Grubliausko, siekiant išsiaiškinti kaltininkus, teks atlikti dar ne vieną procedūrą.

"Nereikia tikėtis, kad ši tyrimų studija atsakys į visus klausimus. Tikiu, kad bus identifikuota, kokios medžiagos sklinda uostamiestyje, kuriose teritorijose randama didžiausia jų koncentracija. Kas yra taršos šaltiniai, aiškinsis ne šios studijos rengėjai", – kalbėjo miesto meras.

V.Grubliauskas žadėjo imtis visų reikiamų priemonių, kad klaipėdiečius kamuojanti kvapų problema būtų išspręsta.

Sukėlė klausimų

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas tyrimus buvo linkęs vertinti dviprasmiškai.

"Šiandien salėje nuskambėjo klausimas, ar nenutiks taip, kad po pusantrų metų nebus aišku, kas iš tikrųjų smardina. Man asmeniškai susidarė toks pats įspūdis. Su miesto administracijos vadovu diskutavome, ar nereikėtų patikslinti užduoties, kol dar laikas?" – svarstė A.Bogdanovas.


Šiame straipsnyje: smarvėRūta Kurienėoro tarša

NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Neimanoma stebet,i kaip kai kurie miesto vadovai ir lyg tai profesoriai iesko tarsos pietineje miesto dalyje vaziuoja i branda i Dumpius atsieit dirbame ir ieskome.......Mes klaipedieciai gerai suprantame kaip smirdi Dumpiai ir koks kvapas pastoviai neduoda zmonems kepuoti ir normaliai gyventi- tai rapsu- cheminiu medziagu raugas, kuri isleidzia imone gaminanti biodegalus is rapsu. Juokinga ir griaudu ,kai mokama 200000 tukstanciu eu kvapo nustatymui, kuris randasi Plieno gatves pabaigoje 300 metru nuo pietiniu gyvenamu namu raj.Geriau tuos pinigus skirkite MESTILOS -RAPSU-BIODEGALU GAMYKLOS ORO FILTRAMS IRENGTI. Jeigu zmogus suserga augliu ,tai cirurgas pasalina augl.Tai Klaipeda ar gali pasalinti zmoniu naikinimo,oro tarsos augli ir tarsos saltini cheminius rapsus

Man

Man portretas
Labai smagu mieli klaipėdiečiai, juk taip gražiai balsavote už Grubliauską, o dabar verkiate, kad niekas jumis nesirūpina, negali būti, juk ponas meras jums pažadėjo "jokio kvapo,jokios smarvės", kiek prisimenu jums ne vieną dešimtmetį žada, tai dar truputėlį pakentėkite, tik ketverius metelius.

Sunki ta ubago Dalia

Sunki ta ubago Dalia portretas
Sunki liga gali atsinaujinti savo gyvenimo būdą kuris leistų užtikrinti tinkamą variantą kuris leistų greičiau pasiekti triukšmo lygių mažėjimo tendencija tačiau,
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių