Ant Jono kalnelio Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną žmonių suneštos trispalvės kelias savaites buvo paliktos pūti. Nei iškilmių rengėjai, nei miesto tvarkytojai tautinės simbolikos išniekinimo tame neįžvelgė.
Ištiko šokas
Šūsnis sutrūnijusių trispalvių ant Jono kalnelio aptiko Klaipėdos universiteto studentė Giedrė Vaicekauskaitė su draugėmis.
Iš pradžių merginos nesuprato, kas marguoja tolumoje.
"Fotoaparato objektyvu pritraukusi vaizdą išvydau riogsančius šiukšlių maišus. Buvo aiškiai matyti, kad juose – trispalvės. Eidamos artyn pastebėjome, kad vėliavų plūduriuoja ir kanale. Ant žemės mėtėsi krūvos sutrūnijusių trispalvių, o maišuose jų buvo turbūt tūkstančiai. Aplink – tušti buteliai, visokiausios šiukšlės... Šlykštu", – šiurpo vaizdą prisiminusi studentė.
Dideliame plote išdraikytas trispalves merginos puolė rinkti. "Prisistatė pro šalį ėjęs vyriškis ir pažadėjo viską jau po valandos išvežti", – pasakojo G.Vaicekauskaitė.
Spėjama, kad greičiausiai tautinės vėliavos Jono kalnelyje buvo likusios dar nuo Kovo 11-osios paminėjimo.
Mergina stebėjosi ne tik šios šventės organizatorių neatsakingumu, bet ir abejingu miestiečių požiūriu: "Liūdna, kad tiek laiko dėl išniekintų trispalvių niekas nesureagavo, nors Jono kalnelis – mėgstama klaipėdiečių pasivaikščiojimo vieta".
Liejosi euforija
Kovo 11-osios šventę, kurios metu buvo užsimota tūkstančiais trispalvių išpuošti Jono kalnelį, organizavo bendrovė "Renginių centras". Jos darbuotojai Nepriklausomybės atkūrimo dieną ne tik ragino klaipėdiečius atsinešti vėliavų, bet ir patys dalijo suvenyrinę atributiką mieste.
Kelias valandas ant Jono kalnelio liejosi Atgimimo dainos, organizatorių kvietimu su Kovo 11-ąja pasveikinti klaipėdiečių buvo atvykęs Andrius Mamontovas. Apimti pakilios nuotaikos vyresni žmonės sunkiai tramdė ašaras.
"Kai sklando šventinė euforija, jaučiamės labai pilietiški, tačiau kur išgaruoja šis jausmas, kai reikia deramai išsiskirstyti?", – kalbėjo studentė G.Vaicekauskaitė.
Organizatoriai dūsauja
"Renginių centro" direktoriui Mariui Tumšiui sunkiai sekėsi parinkti žodžius iš žurnalistų išgirdus, kad trispalvės ilgiausiai trūnijo ant Jono kalnelio. "Ajajaj...", – dūsavo vyras.
Vadovas tvirtino, kad sutartyje buvo numatyta, jog teritorijos tvarkymas prieš ir po renginio – savivaldybės rūpestis.
Po šventės "Renginių centro" darbuotojai trispalves sukrovė į šiukšlių maišus ir paliko. Mintis pasidomėti, kada specialus transportas atvyks išvežti vėliavų, niekam nekilo. "Visada tai kažkaip natūraliai išeina... Ne pirmus metus šį renginį organizuojame. Teatro aikštėje viskas labiau matyti. Jono kalnelis – kiek nuošalėje, turbūt todėl ir buvo neapsižiūrėta", – spėliojo M.Tumšys.
Įtaria regėjimo sutrikimus
"Mes tvarkėme kalnelį prieš gerą savaitę. Jūsų informacija apie besimėtančias trispalves pasenusi", – suskubo pažymėti savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos pavaduotoja Irena Nachčiunova.
Tarnautojai buvo sunku paaiškinti, kodėl šūsnys vėliavų ten trūnijo apie dvi savaites. "Galbūt koks maišas buvo užmirštas? Gal jo nepastebėjo?", – spėliojo savivaldybės darbuotoja.
Tarnautoja nemano, kad vėliavos buvo išniekintos. "Nereikia šito dalyko taip griežtai traktuoti", – samprotavo I.Nachčiunova.
Pasiteiravus, kokių priemonių buvo imtasi, kai paaiškėjo, kad vėliavos lauke išgulėjo apie porą savaičių, tarnautoja atsakė lakoniškai: "Ispėjome rangovą, kad tai nebepasikartotų".
Andrius Mamontovas:
"Manau, kad tai tiesiog aplaidumas. Galbūt ne iki galo buvo apmąstyti šventės organizavimo dalykai arba kažkas, kas buvo atsakingas, neatliko iki galo savo darbo".
Naujausi komentarai