Klaipėdos šventėje – dėmesys jūrai Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos šventėje – dėmesys jūrai

2015-07-14 03:00

Po daugiau nei savaitės prasidėsianti Jūros šventė šiemet bus nuspalvinta ypatingais marinistiniais simboliais. Keičiasi ir tradicinės eisenos, kuri šįkart žada būti itin spalvinga ir gausi, maršrutas.

Po daugiau nei savaitės prasidėsianti Jūros šventė šiemet bus nuspalvinta ypatingais marinistiniais simboliais. Keičiasi ir tradicinės eisenos, kuri šįkart žada būti itin spalvinga ir gausi, maršrutas.

Patrauklesnė žmonėms

Netrukus uostamiestis pasipuoš baltai. Būtent ši spalva tapo šiųmetės liepos 24–26 d. vyksiančios jūrinės fiestos akcentu.

Šventę pradėsiančios eisenos globėjas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus pabrėžė, kad šis renginys neleidžia pamiršti šalį esant jūrine valstybe.

"Šia proga ypač norisi pagerbti jūrininkus – žmones, kurie sieja savo gyvenimą su jūra, uosto veikla. Tai yra nuostabiausia šventė Klaipėdoje ir kasmet ji tampa vis įdomesnė bei patrauklesnė žmonėms. Mes savo ruožtu taip pat siekėme įnešti kuo daugiau gyvasties ir padaryti ją spalvingesnę, pritraukti ir kitas uosto kompanijas", – sakė uosto vadovas.

Žygiuos 7 tūkst.

Įspūdingiausias Jūros šventės pradžios akcentas – solidi ir triukšminga eisena "Fiesta žengia į miestą". Penktadienį, liepos 24 d. 18 val. lydimi penkių orkestrų žygiuos apie 7 tūkst. fiestos dalyvių.

Per 20 transporto priemonių, riedėsiančių miesto gatvėmis, žmonės vėliau turės galimybę apžiūrėti. Šventės metu jos bus eksponuojamos Klaipėdos piliavietės aikštėje.

"Dvasios įpūs ne tik dalyvaujantys žmonės, bet ir nemažai uosto technikos, kuri įprastai prieinama tik nedidelei daliai žmonių. Šiuo metu į eiseną jau yra užsiregistravusios 40 įmonių ir organizacijų, o bendras eisenos ilgis sudarys beveik kilometrą", – pabrėžė A.Vaitkus.

Viena pagrindinių parado naujovių – starto vieta. Eisenos koordinatorius Karolis Pronckus akcentavo, kad dėl transporto gausos ir siekiant sudaryti geresnes matymo sąlygas, paradas startuos iš J.Janonio gatvės. Toliau dalyviai keliaus Herkaus Manto gatve, pro Atgimimo aikštę, Tiltų, Daržų gatvėmis ir finišą pasieks Kruizinių laivų terminale.

Planuojama, kad eisenos metu puikią nuotaiką skleis penki orkestrai, tarp kurių ir vienas didžiausių – Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras "Kybartai".

Eisenai pasiekus Kruizinių laivų terminalą, 56-ąją jūrinę fiestą atidarys į dangų paleisti tūkstančiai baltų balionų, kuriuos kviečiami atsinešti ir visi klaipėdiečiai bei miesto svečiai.

Duoklė jūrininkams

Liepos 23-iąją, Jūros šventės išvakarėse, jūrininkai bus iškilmingai pagerbti Smiltynėje prie "Albatroso" paminklo. Šeštadienio rytą Smiltynės kapinėse bus prisimintas pirmasis Lietuvos uosto kapitonas Liudvikas Stulpinas, Skulptūrų parke – žuvusio laivo "Linkuva" įgula.

Aukščiausi šalies ir miesto vadovai šeštadienio rytą su jūrininkais atiduos pagarbą žuvusiesiems jūroje. 13 val. į Baltijos bangas bus nuleisti vainikai.

Norinčiuosius prisidėti prie ceremonijos iš Šiaurės rago nemokamai plukdys Smiltynės perkėlos keltas "Kintai", o už simbolinį mokestį 12 val. bus galima plaukti mažaisiais laiveliais.

Šventėje netrūks pramoginių bei kultūrinių renginių. Pirmasis į juos pakvies Lietuvos jūrų muziejus. Liepos 21-ąją vyks Algirdo Stankevičiaus knygos "5 000 valandų po vandeniu" pristatymas, o liepos 22-ąją – paroda "Jūrų kapitonas Teodoras Reingardas".

Pirmąją Jūros šventės dieną bus atidaryta paroda "Tarp vandens ir debesų. Lietuvos buriuotojų sąjungai – 80".

Kvies įspūdingas paradas

Vienas įdomesnių Lietuvos jūrų muziejaus organizuojamų renginių – tradicinių ir istorinių laivų diena "Dangės flotilė".

Jos metu šeštadienį nuo 13 val. vyks kūrybinės dirbtuvės "Kelia bures!", burlaivių ekspozicijos prie vandens kūrimas, istorinių ir tradicinių laivų lankymas ir "Dangės flotilės" paradas Danės upėje.

Lietuvos jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės teigimu, tai – daugiausia pasiruošimo, jėgų ir finansinių išteklių reikalaujantis renginys.

"Šiais metais gyvoji laivų ekspozicija išsidėstys nuo Biržos iki Pilies tilto. Dalyvaus 18 laivų, tarp kurių – laivas iš Baltarusijos, jachta "Lietuva" ir kiti. Visi laivai bus atviri lankymui", – pasakojo O.Žalienė.

Jūrinių renginių spektre – ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos iniciatyvos. Bus organizuojamos ekskursijos, veiks jūrinių mazgų dirbtuvės, o liepos 24-ąją į aukštąją mokyklą rinksis visų laikų mokyklos absolventai.

Kiek vėliau bus atidaryta Nikolajaus Smelyj medžio drožinių paroda "Jūrinis mazgas". Šeštadienį klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į "Popietę prie jūros", kurioje lauks jūrinės rungtys suaugusiems, o vaikus suburs "Jaunoji jūrininko akademija".

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų