Pereiti į pagrindinį turinį

Suka galvas, ką daryti su "praregėjusiu" akmeniu

2013-08-09 10:02

Klaipėdos E.Balsio menų gimnazijos bendruomenė suka galvas, ką daryti su grafičio piešiniu išmargintu akmeniu šalia ugdymo įstaigos.

Klaipėdos E.Balsio menų gimnazijos bendruomenė suka galvas, ką daryti su grafičio piešiniu išmargintu akmeniu šalia ugdymo įstaigos.

Po nakties – piešinys

Įspūdingo dydžio akmuo ant šalia mokyklos esančio tvenkinio kranto iškeltas tuomet, kai buvo gilinamas vandens telkinio dugnas.

"Šis akmuo turi savo istoriją. Jis buvo tvenkinio viduryje. Ant akmens daugybę metų gulbės suko lizdą ir perėjo jauniklius. Mes manome, kad tvenkinyje jis buvo specialiai padėtas, kai buvo kuriamas dvaras", – kalbėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Giedra Jonušaitė.

Gimnazijos mokytojai vieną rytą išvydo didžiulę akį, nupieštą ant akmens.

"Šis akmuo buvo supiltos salos dugne. Tais laikais taip buvo sugalvota. O vieną rytą radome jį su piešiniu. Naktimis dažniausiai tokie dalykai vyksta. Nebe pirmą kartą taip nutinka, nes esame radę išterliotą ir mokyklos fasadą", – tikino gimnazijos direktorius Gintautas Misiukevičius.

Tai ne pirmas toks įspūdingas radinys gimnazijos teritorijoje.

"Pavasarį mes vieną akmenį, kurį radome prie daugiaaukščio, parsivežėme karučiu. Buvo manoma, kad šis akmuo galėjo būti vartų, buvusių dvaro teritorijoje, dalis. Istorikai aiškino, kad akmenyje matyti rankomis nutašyta dalis, kad karietos ir vežimai nekliūtų važiuodami pro vartus", – pasakojo G.Misiukevičius.

Ant akmens – lentelė

Įstaigos darbuotojams kilo idėja iš vandens ištrauktą akmenį pastatyti ant savotiško postamento ir pritvirtinti lentelę su informacija apie čia buvusį dvarą.

"Ne pirmą kartą šis akmuo nuterliojamas.Vaikai jį buvo aptaškę tokiais dažais, kuriuos nuplovė vanduo. O dabar ši akis nelabai nusiplauna", – kalbėjo menų gimnazijos vadovas.

Kol kas įstaiga nesibaimina, kad gali sulaukti savivaldybės tikrintojų, kurie galbūt nubaustų juos už grafičio piešinį.

"Juk akmuo lyg ir ne mūsų. Mes savo sienas nusivalome. Manyčiau, kad vertėtų surasti sprendimą, kaip pasielgti su šiuo akmeniu, gal jį reikėtų įforminti, kaip paveldo objektą? Tačiau ką daryti su piešiniu – aš nežinau, vieniems gal tai net ir gražu", – teigė G.Misiukevičius.

Mokykla apsispręs

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė tikino, kad už piešinį ant akmens nuobaudų nenumatyta.

"Jei tai būtų akmuo kaip simbolis ar paminklas, tuomet suprasčiau, o juk tai nėra statinys", – teigė K.Vintilaitė.

Savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis, nuotraukose apžiūrėjęs akmenį, tarstelėjo, kad šis yra įspūdingas, o piešinys – šiurpokas.

"Na, viena vertus, tai lauko akmuo, ištrauktas iš tvenkinio. Pirma reikia išsiaiškinti, ar ant jo nėra jokių žmogaus rankų paliktų ženklų, o gal tai dvaro pamato elementas?" – klausė specialistas.

V.Pakalniškio manymu, pirmiausia vertėtų pačiai gimnazijos bendruomenei apsispręsti, kaip pasielgti su akmeniu.

"Gal jiems tai yra gražu? O gal jie jaučiasi nuolat stebimi ir naktimis sapnuoja košmarus? Jie ir turi nuspręsti, ar anonimiškai teks kažkam padėkoti už tokį piešinį, ar teks nuvalyti ir palikti užrašą, kad piešėjas daugiau to nedarytų, nes bendruomenei tai nepatinka", – svarstė V.Pakalniškis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų