- Rytė Jarmoškaitė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Auganti Klaipėdos jaunųjų verslininkų bendruomenė džiaugiasi egzistuojančiomis galimybėmis, bet kartu nebijo išsakyti savo nuomonės, kuriose srityse miestas dar gali tobulėti. Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Lyderystės platformos komanda siekia atsižvelgti į šiuos poreikius ir sukurti palankesnes galimybes jauniesiems miesto verslininkams.
Įžvelgia potencialą
Šiandienėje Klaipėdoje gausu verslaus jaunimo iniciatyvų. Nuolat augantis startuolių skaičius, besivystančios verslo bendruomenės ir organizacijos bei inkubatoriai, verslumo renginiai – šiuolaikinė uostamiesčio verslo realybė.
Kultūros fabrikas, Pilies dirbtuvės, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas – tik keli pavyzdžiai.
„Klaipėda patraukti vystant verslus, susijusius su jūrinėmis technologijomis. Taip pat pastebime, kad vis dažniau kuriasi verslai, susiję su informacinėmis technologijomis, žaliąja energetika bei logistika. Mūsų mieste vis daugėja ir jaunimo atstovų kūrybinėse industrijose“, – įžvalgomis dalijosi Lietuvos verslo kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų skyriaus vadovė Samanta Štraupaitė.
Jaunatviškas verslas suteikia galimybių ir įkvėpimo jauniems talentams pasilikti Klaipėdoje ir pabaigus studijas. Manoma, kad auganti jaunimo bendruomenė turėtų potencialo kurti jaunimui patrauklaus miesto įvaizdį.
„Klaipėdos miestas turi daug potencialo pradėti bei vystyti jaunimo verslą. Talentų išlaikymas ir pritraukimas yra labai aktualios Klaipėdai temos. Taip stiprinama profesionalų bendruomenė ir, žinoma, didinamas Klaipėdos miesto potencialas jaunam verslui“, – pasakojo S.Štraupaitė.
Trūksta priemonių
Prieš kelerius metus, kai Klaipėda dar tik kandidatavo tapti šių metų Europos jaunimo sostine, miesto jaunimo buvo klausiama, ko jaunatviškai verslininkų bendruomenei vis dar stinga.
Buvo pažymėta, kad pradedantiems uostamiesčio verslininkams tuo metu trūko priemonių, lengvatų ir procedūrų supaprastinimo.
Taip pat buvo matomas priemonių, padedančių integruoti į darbo rinką žmones su negalia, stygius. Pastebėta, kad nėra pakankamai informacijos ir apie lyčių lygybės problemas versle.
„Norime įtraukti jaunimą, turintį negalią ar mažiau galimybių, kurie lygiai taip pat nori kurti savo verslą. Renginiai bus skirti bendrai diskusijai tarp socialiai atsakingo verslo ir jaunimo. Pristatysime sėkmės istorijas apie tai, kaip darbo vietoje integruoti žmones, turinčius negalią“, – dėstė S.Štraupaitė.
Dėl socialinių problemų daug visuomenės narių darbo rinkoje nesijaučia lygiaverčiai ir neturi vienodų galimybių kurti savo verslą bei siekti karjeros.
Stereotipų, visuomenės požiūrio kvestionavimas ir keitimas sudarytų sąlygas atviresniam verslui, kur visų visuomenės grupių bei lyčių atstovai galėtų materializuoti savo idėjas.
„Labai tikimės, kad mūsų organizuojami renginiai įkvėps drąsos žengti pirmuosius žingsnius ir padės įgyti daugiau pasitikėjimo. Labai norime, kad keistųsi visuomenės požiūris“, – komentavo S.Štraupaitė.
Projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Lyderystės platformos koordinatorė S.Štraupaitė pastebi, kad jaunimas Klaipėdoje kasmet tampa vis smalsesnis ir pajėgesnis kurti darbo vietas sau ir kitiems.
Vis dėlto jaunųjų verslininkų palaikymas, siūlant tinkamus verslo įrankius, suteiktų taip reikiamos pagalbos sėkmingai pradėti savo veiklą.
„Edukuoti jaunimą verslumo klausimais ir kelti jų kompetenciją yra labai svarbu, norint pritraukti ir skatinti kurti verslą Klaipėdoje“, – tikino S.Štraupaitė.
Tęs, ką pradėję
Lyderystės platforma siekia skatinti jaunimą kurti bei vystyti savo verslą uostamiestyje ir atsižvelgia į įvardytus poreikius ar problemas.
„Visų pirma, norime skatinti jaunimo verslumą ir supažindinti šios amžiaus grupės atstovus su Klaipėdos jauno verslo iššūkiais. Antras tikslas – įkvėpti jaunimą tapti lyderiais bei dalytis lyderystės praktikomis ir patirtimis su bendraminčiais. Šia platforma siekiame formuoti pozityvų požiūrį į verslumą, suteikti galimybę mokytis, bendradarbiauti ir kurti, padaryti verslą atviresnį neįgaliesiems, šviesti lyčių lygybės versle klausimais“, – dėstė S.Štraupaitė.
Komanda nori, kad projekto veiklos taptų kasmetės. Remiantis sėkmės pavyzdžiais ir gerosiomis praktikomis, kai kurie renginiai bus tęsiami.
„Nors Klaipėdoje šiuo metu jaunimas tikrai turi daug galimybių pradėti savo verslą, mūsų platforma siekia sujungti ir sinergizuoti jau vykstančias jaunimo iniciatyvas bei renginius, organizuojamus mūsų mieste. Taip norime dar labiau sustiprinti jaunimo verslumo kryptį“, – komentavo Lyderystės platformos projekto vadovė Indrė Razbadauskaitė-Venskė.
Šiuo metu Lyderystės platforma jungia virš 20 partnerių, skatinančių verslumą Klaipėdoje, Lietuvoje bei užsienyje. KomanGausa: šiuo metu Lyderystės platforma jungia virš 20 partnerių, skatinančių verslumą Klaipėdoje, Lietuvoje bei užsienyjeda tikisi, kad šias veiklas bus galima sėkmingai tęsti ir projektui pasibaigus.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...
-
Mokslininkai įminė 80 metų senumo mįslę: nustatė senojo Nidos švyturio vietą
Baigiantis Švyturių metams Neringoje ir Klaipėdoje bei minint senojo Nidos švyturio įžiebimo 150 metų sukaktį, Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius tech“) mokslininkai nustatė tikslią senojo švyturio viet...
-
Modernus „Vaikystės sodo“ darželis: naujos erdvės vaikams Klaipėdos centre1
Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad kokybiškas ankstyvasis ugdymas yra itin svarbus ikimokyklinio amžiaus vaikų raidai ir jų ateities sėkmei. Šis ugdymas yra tvirtas pamatas, ant kurio formuojasi vaikų intelektinis, emocinis ir socialinis...
-
Eglučių kiemelio konkurse – 45 dalyviai
Į gruodį vyksiantį Kalėdų eglučių kiemelio konkursą užsiregistravo net 45 klaipėdiečių organizacijos. Lapkričio 20-oji buvo paskutinė registracijos diena, tačiau dar devynių dalyvių sulaukta kitą dieną, terminui jau oficialiai pasibaigus. ...
-
„Pražuvusi Klaipėda“ nukeliavo į sandėlį3
Ne vienerius metus klaipėdiečiams rodęs, kaip šiame mieste gyventa prieš kelis šimtus metų, kūrinys dingo iš įprastos vietos. Šioje tvirtovės įtvirtinimų vietą ženklinančiame plote netrukus bus įrengtas kitas akc...
-
Lietuvos kariams – padėka ir pagarba
Žvarbų penktadienio vidurdienį klaipėdiečiai kartu su kariais atžygiavo į Kruizinių laivų terminalą, kuriame vyko Lietuvos kariuomenės 106-ųjų atkūrimo metinių ceremonija. Skambėjo sveikinimo kalbos, aidėjo salvės, virš susirinkusiųj...
-
Terminalo pavadinimas – ne vienas
Kruizinių laivų terminalas gali būti vadinamas dvejopai – ne tik visiems įprastu oficialiu pavadinimu, bet ir kitu – Karo ir kruizinių laivų terminalu. Taip esą nuspręsta dėl to, kad šiame terminale švartuojasi ne tik kruizin...
-
Uostamiestyje lapus šluos ir gruodį1
Rudeninių lapų šlavimo ir išvežimo darbai vyks iki gruodžio vidurio. Šią savaitę vien iš Skulptūrų parko išvežta net 20 tonų lapų. Didžioji dalis šaligatvių – nuvalyti, pamažu valomi ir kiti parkai ...
-
Kam važiuoti į Laplandiją, jei turime Palangą?!3
Nuo jaukių vakarienių, pramogų šeimai iki energingų renginių ir fejerverkų – šventiniu laikotarpiu Palanga stengiasi patenkinti kiekvieno poreikius. Šiųmetis švenčių laukimas mylimiausiame kurorte prie jūros bus pers...
-
Lapkričio pabaiga – nežiemiška
Sinoptikų pranešimai pajūryje gyvenantiems žmonėms neleidžia tikėtis nei didesnių šalčių, nei ypatingos šilumos. Viskas bus taip, kaip ir paprastai būna lapkričio gale – stiproki vėjai vaikys debesis, o kai jie nurims, ga...