Šiandien Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras gyventojus kvietė išmokti vaikščioti pasiramsčiuojant su specialiomis lazdomis.
Į Skulptūrų parke vykstančią šiaurietiško vaikščiojimo treniruotę atvyko tik trys žmonės. Mokymų instruktorius Valdemaras Chmielevskis susirinkusioms klaipėdietėms atskleidė pagrindinius šiaurietiško vaikščiojimo technikos elementus. Anot instruktoriaus, šis sportas kol kas nėra populiarus Lietuvoje ir labiausiai yra paplitęs tarp skandinavų.
V.Chmielevskio teigimu, šiaurės Europoje itin paplitęs sportinis vaikščiojimas su lazdomis prieinamas visiems - ir treniruotiems, ir niekada nesportavusiems, ypač vyresniojo amžiaus žmonėms. Daugeliui jis primena slidinėjimą, nors laikytinas fitneso šaka.
Šiaurietiškas ėjimas kilęs iš Suomijos, kur nuo 1970-ųjų jis taikomas slidininkų vasaros treniruotėse. 1997 metais buvo pradėtos gaminti specialios lazdos ir šis ėjimo metodas peraugo į fizinės būklės gerinimo (fitness) pratimą. Šiaurietiškas ėjimas tapo žinomas už Suomijos ribų ir pradėjo sparčiai plisti visoje Europoje ir JAV.
Šiaurietiškas ėjimas plačiai taikomas kaip gydymo forma ir yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ligas, osteoporozę, Parkinsono ir Alzheimerio ligas. Jis puikiai tinka ir vyresnio amžiaus bei turintiems antsvorio žmonėms.
Pagrindiniai šiaurietiško ėjimo privalumai:
- lengvai išmokstamas;
- iki 30% mažiau apkrauna judėjimo aparatą, todėl ypatingai tinka turintiems sąnarių ir nugaros problemų;
- atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
- veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore;
- vysto aerobinę ištvermę, tuo pačiu metu treniruoja viršutinės kūno dalies raumenis;
- gerina širdies ir kraujagyslių veiklą;
- aktyvaus kvėpavimo dėka pagerina viso organizmo aprūpinimą deguonimi;
- šiaurietiškas ėjimas yra geriausiai pritaikyta reabilitacija po sportinių traumų atvirame ore.
Mokymai vyks iki rugpjūčio 6 d.
Naujausi komentarai